Opatov Opatov komentáře u knih

Gala Dalí Gala Dalí Carmen Domingo

Neskutečná mrcha a to nejen ve vztahu k mužům, ale i ke své dceři. Život s tarotovými kartami. Biografie sobecké ženy, ale docela zajímavá. Příběh začíná kartou Blázna a stářím. Blázen se domnívá, ze stáří zastaví odstraněním zrcadel. Určitě doporučuji k přečtení.

07.03.2020 4 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

No nevím jestli už těch historických detektivek není moc. Příliš mnoho postav a podobných jmen a divně prekombinovano. Můj dojem z audioknihy nemohl zlepšit ani pan Hyhlík, který opět skvěle načetl.

01.03.2020 3 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Rada bych napsala, že je to parodie, ale nejsem si jistá. Trochu jiný Vondruška.

24.11.2019 5 z 5

Specialista: Ve znamení trojzubce Specialista: Ve znamení trojzubce Robert O'Neill

S humorem, bez nadsázky a bez zášti líčí autor výcvik. Pro člověka neznaleho prostředí dostatečně srozumitelné. Konkrétní údaje jsou vyčernene, podle mě zbytečně. Rozhodne jsem si udělala určitou představu. Pro rodinu není tahle volba nic příjemného.

12.10.2019 4 z 5

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Woodova píše prostě úžasné knížky. K tomu není co dodat. Čínská rodové linie, prostředí příběhu a moderní technologie jsou zajímavým zpestřením. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní její knihy.

15.09.2019 5 z 5

Hollywoodská dynastie Fondů Hollywoodská dynastie Fondů Peter Collier

Henry Fonda vyrůstal se sestrami, které jeho herecké umění zprvu příliš neobdivovaly. Jeho otec byl jedním z prvních, kdo pochválili jeho herecký výkon, aniž by tušil, jak bude jeho syn jako herec úspěšný. Začátky nebyly jednoduché. Ale rodina Fondu se stala v Hollywoodu pojmem a výrazný herecký talent podědily i další generace. Docela zajímavý příběh, hezky se čte.

14.08.2019 4 z 5

Galejník Galejník Drago Jančar

Knihu jsem sháněla dlouho, to mě zřejmě natolik vyčerpalo, že jsem ji nedočetla. Určeno pro určitý okruh čtenářů. Raději si přečtu něco pozitivního.

10.08.2019 3 z 5

Americká idyla Americká idyla Philip Roth

Perfektně rozcupovaný americký sen. Skvělé.

10.08.2019 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Skvělé napsané vzpomínky manželky Elvise. Od uplnych začátku až do úplného konce. Život po boku hvězdy vyliceny bez prikras a přitom s velkou láskou. Určitě doporučuji. Jedna z knih, od kterých se nedá odtrhnout. Četla jsem opakovaně.

10.08.2019 5 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Kitty si poté, co zjistí, že její mladší a méně atraktivní sestra se bude vdávat a je úspěšnější než ona, rozhodne vzít Waltera. Jejich vztah i jeho žádost o ruku nejsou romantické. Očekávané společenské postavení v Shanghai se bohuzel jaksi nekona. Lehkomyslná Kitty se postupně díky životním zkušenostem mění. Film jsem neviděla, ale román o postupném dozrávání a pochopení podstaty života se mi libil.

06.08.2019 4 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Geniální prezident USA neohroženě bojuje proti celému světu. Sice těžce nemocný, ale na to nedbá. Prostředníkem pro kontakt je dcera. Výborná satira. Bohužel tento záměr autor asi neměl. Velmi mě zklamalo, že heslo nebylo Monika, to bych se teprve pobavila. Trochu mě mrzí, že se Patterson, pro mě dobrý autor, zúčastnil této frašky.

22.07.2019 3 z 5

Parfém - Trochu jiný... Parfém - Trochu jiný... Tobias Pehle

Docela zdařilý průvodce světem parfému, vývoj parfému a informace a rady k jejich používání. Určitě stojí za přečtení.

18.07.2019 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Grisham je zárukou dobré knihy. Bylo předlohou pro film. Nevzpomínám si už na konec filmu, ale konec knihy moc vesele nevyznel. I když to byla jediná možná cesta. Chytré napsáno, což je autorovi vlastní. Ať už jsem četla od Grahama cokoliv, nikdy jsem nebyla zklamaná.

17.07.2019 5 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Tragédie na K2. Kromě toho je kniha i o životě Šerpu. Zajímavý pohled na horolezectví, které díky podmínkám sponzoringu přestává být sportem, ale změnilo se v hazard se životem.

04.07.2019 5 z 5

Hadí štěstí Hadí štěstí Jaromír Horáček

Nevím, zpracování asi dobre, ale nejsem zřejmě cílová skupina. Nedocetla jsem.

23.06.2019 2 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Jiří Adam z Dobronina pátrá v utajení po vrahovi a rozpleta s mladým písařem mordy okořeněné satanskym znamením. Vondruska nikdy nezklame.

22.06.2019 5 z 5

Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota Tim Dedopulos

Kniha rebusu, ke kazdemu je na konci knihy vylusteni. Velmi hezky ilustrovana kniha.

13.06.2019 5 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Audiokniha Vestba mi zustane v pameti hodne dlouho. 4 sourozenci, 4 zivotni pribehy. Okultismus, tajemno. Proste nezapomenutelne.

08.06.2019 5 z 5

Horká krev : odchody a návraty Horká krev : odchody a návraty Annie Girardot

Autobiografie velmi temperamentni divadelni i filmove herecky. Vzpominky na zivotni vitezstvi i prohry. Svet filmu a jeho odvracena tvar. Velmi zajimava knizka. Doporucuji predevsim pro jeji fanousky.

04.06.2019 5 z 5

Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Ludvík Kunc

Nadherny a dojemny pribeh pratelstvi cloveka a rysa, ktery zasahne myslim nejen milovniky prirody. Doporucuji!

04.06.2019 5 z 5