Oksalakka Oksalakka komentáře u knih

Noční tep Noční tep Antonín Mazáč

Je vidět, že autor se teprve rozjíždí, místy výborné nápady, někdy bohužel utopené v houštině slov, první povídka o soukromém detektivovi nemastná neslaná, tenisová povídka velmi solidní a v zajímavém prostředí, třetí, ač nejkratší, dobré nahození prostředí, pak bohužel nastavovaná kaše a velmi podivný závěr, Přes to všechno autor, kterého stojí za to sledovat, když na sobě zamaká. Rozhodně si přečtu jeho další věci. 3 1/4.

23.02.2015 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Dosud nejlepší sbírka Deaverových povídek. Hlavně ta pokerová ;) 4 1/2*

21.01.2015 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Všechno, co od pořádné francisovky potřebujete. Plus zajímavý pohled do současné armády. 5*

Růže Růže Božena Sedliská

Není tak výpravná jako současné publikace, zato obsahuje spoustu kvalitních informací.

Smrt v New Yorku Smrt v New Yorku Stuart Woods

Zápletka mi přišla poměrně naivní, ale jako oddechovka na cesty neurazí.

13.01.2015 3 z 5

Plnou parou Plnou parou Martin Šust

Vynikající antologie, dobře sestavená, oddechovky i pecky jako Hanoverova oprava. Jdu si jí koupit. 5*

03.01.2015 5 z 5

Za všechny prachy / Dvakrát řež, jednou měř / Než bys do tří napočítal Za všechny prachy / Dvakrát řež, jednou měř / Než bys do tří napočítal Janet Evanovich

Ukrutná prča, navíc mám kamarádku, která je hlavní postavě dost podobná :D

29.12.2014 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Geniálně napsané. Kdyby Kohout psal anglicky, najdeme ho dnes v encyklopediích vedle Scotta Fitzgeralda nebo Trumana Capoteho.

23.12.2014 5 z 5

Jehla v kupce sena Jehla v kupce sena Ernesto Mallo

Velmi zvláštní a působivá záležitost, vycizelovaná, ani slabika nazmar. Autor se zajímavě vypořádal s dialogy. Výborný překlad. 5*

Finský maratón Finský maratón Bohumíla Myslíková

Skvělé počtení, Míla Myslíková byla nejen výborná herečka, ale i spisovatelka!

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. 6*

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Dočetl jsem to s určitým přemáháním, ne proto, že by to bylo špatně napsané nebo přeložené. Deaver už ale vykrádá sám sebe natolik, že zápletka je téměř přesně stejná jako u jednoho z předešlých Rhymů, zvraty, kterými mne dříve přiváděl do extáze, stokrát omleté a vůbec je to celé takové mírně zamřelé a obnošené. Holt to nechce číst tři Deavery v jednom týdnu :D

19.12.2014 3 z 5

Skios Skios Michael Frayn

Lepší než drátem do voka. 2 3/4*

18.12.2014 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Akční až na půdu, vysoce zajímavé hlavní postavy (Gusto, ataman, Truls a další), zase pár solidních překvapení. Ano, závěr je poněkud přestřelený, ale tady mi to až tolik nevadilo. 4 1/2*

18.12.2014 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nadaný žák plus atmosféra z Černočerné tmy a hodně akční závěr. Čím je King starší, tím míň nadpřirozena potřebuje a tím jsou jeho věci syrovější. Poměrně s ulehčením jsem také přivítal, že zmizely odkazy na Temnou věž ... jedovatá škumpa ale zůstává ;) 4 1/2*

18.12.2014 5 z 5

Pomsta Pomsta Jane Casey

Solidní psychologická detektivka s velmi zajímavé propracovanou hlavní postavou. I když téma a děj jsou celkem drsné, po všech těch šokantně-depresivních Keplerech a Axlech Sundech působí normálnost a soucit Maeve Kerriganové jako pohlazení. Určitě to není poslední Caseyová, kterou jsem si přečetl.

11.12.2014 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Standardní deaverovská kvalita.

09.12.2014 4 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Zlovolná myší (psí?) propaganda. Tohle by žádný kocourek nikdy neudělal.

09.12.2014 3 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četl. Vypravěčské orgie, blahem slinící čtenář!

08.12.2014 5 z 5

Uragán Ella Uragán Ella John D. MacDonald

Jeden z nejlepších katastrofických románů, které jsem kdy četl. Na jeho základě jsem začal vyhledávat další knihy od Johna D. a nelitoval jsem. Ne nadarmo je tento pán jedním z vzorů Stephena Kinga!

08.12.2014 5 z 5