Nyangumi Nyangumi komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jeden z mála románů, kde se mi protivily snad všechny postavy, jejich jednání a pohnutky. Takže mi bylo celkem jedno, jak to s nimi dopadne. Nehledě na ústrky a neradostné dětství by Heathcliff potřeboval občas nakopat a jeho Kateřina studenou sprchu. Přesto nemůžu na knihu zanevřít kvůli popisům krásné přírody blat a čtivému slohu autorky.

14.05.2020 3 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Nádherný příběh přerodu domestikovaného psa ve vlka. Pěkný byl také vztah psa a jeho posledního majitele.

14.05.2020

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knížku jsem přečetla po shlédnutí představení National Theatre z roku 2011. Miller byl perfektní jako Frankenstein a Cumberbatch zase jako monstrum. Kniha je napsaná zvláštním poetickým stylem, který nejlépe vynikne v originále. Horší už jsou sáhodlouhé a nudné popisy a korespondence. Ale dialogy postav nemají chybu.

14.05.2020 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Typický příklad sebezlepšující literatury. Připomínalo mi to čtyři dohody, zde ovšem hrdinovi dělá duchovního guru tetička. Přišlo mi to zvláštní, protože když se řekne tetička, představím si Jirotkovu tetu Kateřinu. Četlo se to pěkně, žádné převratné myšlenky ale nečekejte. Rozhodně nic, na co by hlavní hrdina nedošel normálním selským rozumem i bez tetičky. Dávám hvězdu navíc, občas jsem se zasmála.

07.02.2020 3 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Zajímavý pohled na život člověka bez prostředků v první třetině minulého století. O to víc, protože autor čerpal z vlastních zkušeností. Jemnějším povahám nedoporučuju při čtení jíst. Bozo byl sympaťák.

30.01.2020 5 z 5

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Detektivka měla hodně rozvláčný děj, místy až nudný. Konečné rozuzlení centrální vraždy románu bylo předvídatelné a mírně trapné. Vždycky jsem měla autora ráda, asi se mi změnil vkus, nebo mi kniha
jednoduše nesedla.

29.01.2020 1 z 5

Francie - Co v průvodci nenajdete Francie - Co v průvodci nenajdete Jan Šmíd

Kniha byla napsaná před fotbalovým šampionátem a je to znát. Neustále zmínky o fotbalu i na místech, kde byste to nečekali. Jako nefanouškovi mi to po nějakém čase začalo vadit. Jinak spousta gurmánských tipů ale i sem tam něco zajímavého z historie.

29.01.2020 3 z 5