Francie - Co v průvodci nenajdete

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kde můžete v Paříži potkat Jeana Paula Belmonda, do jaké kavárny chodí Milan Kundera, kde mají nejlepší zmrzlinu, z jaké restaurace vidíte na Notre Dame, kde se točila Amélie z Montmartru, či kde bydleli Alain Delon a Romy Schneiderová? Kde najdete v Lille muzeum v bazénu a v Marseille nejlepší bujabézu? Proč mají v Saint Etienne hotely a restaurace u čtyřhranné tyčky? Kde se v Lyonu točila Nesnesitelná lehkost bytí a jaký hotel připomíná renesanční palác? Jakému chateau na Loiře se říká „zámek žen“? Jaké je nejfotbalovější francouzské město? Proč je náměstí v Toulouse okrové a Promenade des Anglais v Nice připomíná Champs Elysées s mořem? Na podobné otázky vám odpoví průvodce, v němž najdete téměř pět stovek míst z celé Francie rozdělených do devíti kapitol - podle hostitelských měst fotbalového mistrovství Evropy. Nezbytný společník na cestu nejnavštěvovanější země světa pro každého, kdo chce „něco více“ než by našel v tradičních průvodcích. Součástí knihy, kterou doplňují půvabné ilustrace britského kreslíře žijícího na jihu země a s velkou poetikou zachycující její každodenní život, jsou i gastronomické rady pro všechny, kteří do Francie cestují s velkou chutí! Neobvyklý knižní průvodce, nepostradatelný pro každého návštěvníka evropského fotbalového šampionátu 2016, nabízí unikátní personifikovaný přehled nejzajímavějších míst v devíti francouzských městech a jejich okolí, kde se zápasy fotbalového turnaje budou hrát. Jsou to místa, která jsou spojena s fotbalem, ale také s historií a kulturou pořadatelské země, Francie. V každém z míst budou praktické rubriky jako : „Nezapomeňte navštívit“, „Raději se vyhněte“, „Překvapí vás“, „Kultovní restaurace“, „Dobré /a levné!/ bistro“, „Bar s obří obrazovkou“, „Kde potkáte slavné“ apod. V knížce zároveň najdete zajímavosti o známých místech, která jste neznali a řadu rad typu: „jaké víno a sýry si koupit domů, kde levně nakoupit či naopak „máme chuť na umění“ – doporučení zajímavé galerie či muzea. Fotbaloví fanoušci, kteří vyrazí do Francie budou mít mezi jednotlivými zápasy dost času. Jednoduchý a přehledný průvodce jim může pomoci v tom, jak s ním naložit. Jeho záběr je široký - po intelektuální snoby milující fotbal až po ryze fotbalové fanoušky s pouhým zábleskem kultury po bouřlivém pivním večeru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296055/francie-co-v-pruvodci-nenajdete-PJp-296055.jpg 4.29
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Gutenberg
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Francie - Co v průvodci nenajdete

Přidat komentář
Nyangumi
29.01.2020

Kniha byla napsaná před fotbalovým šampionátem a je to znát. Neustále zmínky o fotbalu i na místech, kde byste to nečekali. Jako nefanouškovi mi to po nějakém čase začalo vadit. Jinak spousta gurmánských tipů ale i sem tam něco zajímavého z historie.

Swaii
06.01.2018

Pro milovníky Francie jsou knížky Jana Šmída prostě nutností...A když není možnost zrovna do Francie jet a jen o ní číst jeho průvodci jsou jako byste tam opravdu byli a můžete nasávat atmosféru z plna hrdla...Líbí se mi postřehy autora kterých je v knize plno a které jsou jiné než většinou najdete v obyčejných průvodcích a rady od Zlaťáka jsou takovou třešničkou na dortu stejně jako nádherné ilustrace.