nothing_forever nothing_forever komentáře u knih

Láska znamená zbavit se strachu Láska znamená zbavit se strachu Gerald G. Jampolsky

Když jsem tuto knihu četl před asi dvaceti lety, nepochopil jsem, o čem pan doktor mluví. Teď ji čtu znovu po tom, co jsem přečetl Moc přítomného okamžiku a dnes přesně vím, o čem je řeč. Kniha je napsána velice jednoduše a má velkou hodnotu, protože většinu tvoří návod, jak se zbavit pocitu viny a strachu a najít klid a životní radost.

12.04.2018 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Tohle je pro mne snad jediný případ, kdy můžu říct, že film je o moc lepší než kniha. Kniha se mi taky líbila, ale jediné, co si z ní pamatuji, je hláška pitbulla zakouslého do svého majitele, kterého právě škrtili jeho vlastním obojkem, aby uvolnili jeho zakousnutí: "Jseš hnedka na řadě, čurane!"

02.04.2018 3 z 5

Jsem velice rád, že jsem se dostal k této knize. Četla se mi velice lehce a těšil jsem se na každou kapitolku. Díky ní se teď dívám na svět kolem sebe jinak. Lituji jenom to, že je tak krátká, i když vše podstatné je v ní řečeno. Naštěstí je na internetu spousta přednášek přímo od autora a taky tam odpovídá na otázky lidí. Ke knize se určitě brzo vrátím, abych to všechno lépe vstřebal. Díky, pane Tolle, že jste to přežil a sdílel s námi Vaši zkušenost.

26.03.2018 5 z 5

Ezoosmóza Ezoosmóza Anastasia Novych

Bylo to pro mne velice zajímavé čtení, ale pořád nevím, co si o tom mám myslet.

12.02.2018 4 z 5

Pražský hrad Pražský hrad Richard Vyškovský

Tak tato "kniha" má asi jenom pět stran textu, ale zabralo mi to celé dva měsíce letních prázdnin, než sem ji dočetl až do konce. A jako odměnu jsem dostal metr dlouhý krásný model Pražského hradu. Pokud by jste ji chtěli číst taky, nebo vaše děti, napište mi.

18.01.2018 5 z 5

Můj okamžik prozření Můj okamžik prozření Jill Bolte Taylor

Výjimečná a pozoruhodná kniha odhalující tajemství lidské mysle. Tenhle skutečný příběh vědkyně, která dostala mozkovou příhodu, přežila, úplně se zotavila a všechny své prožitky dopodrobna popsala je extrémně vzácný, přirovnatelný k zázraku. Avšak hlavní hodnota této knihy je pro mne v odpovědích, které nabízí. Odpověděla mi na otázky, na které mi nikdo jiný odpovědět neuměl. Děkuji, paní Taylor, že jste se kvůli nám vrátila.

18.01.2018 5 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Očekával jsem mnohem více od vysokoškolsky vzdělaného doktora a vědce. Vyprávění na mě působí velice nevěrohodně. Například autor na začátku řekl, že všechna sezení si nahrával na pásky, co bych očekával jako standardní postup psychiatra. Později uvedl, že pacientka mluvila pomalu, takže si všechno stihnul zapsat. Dále mi přišlo zvláštní, že pacientka se v hypnóze ocitla ve starověkém Egyptě a briskně řekla, že je rok 1857 před Kristem. (Datum si přesně nepamatuji, je to jen příklad.) Pokud mluvila osobnost z minulého života, tak to nemohla vědět, protože letopočet se tehdy podle Krista nepočítal. Pokud to řekla pacientka ze svého nynějšího vědomí ve stavu hypnózy, tak smekám klobouk prěd takovým intelektem. Já si nevzpomenu, ani ve kterém roce jsem maturoval.
Z vyprávění mám silný pocit, že doktora podstatně více zajímali zprávy od mistrů, než pomoc pacientce. Nevím nic o hypnóze, ale přijde mi, že doktor nechal pacientku procházet vším tím umíráním a hrozným utrpením pořád dokola. Nechce se mi věřit, že právě tohle je to, co léčí, ale budiž, možná si pacientka na smrt už zvykla a tím se vyléčila. I když po každé seanci si nic nepamatovala a o reinkarnaci nechtěla nic vědět.
Nelíbí se mi styl, jakým je kniha napsána. Jako kdybych ji psal já, a né učenec a vědec. Když ji srovnám se sci-fi příběhem Svět podle prota, tak ten opisuje sezení s psychiatrem mnohem profesionálněji a uvěřitelněji, než pan doktor Weiss.
A ještě jedna poznámka. Po přečtení knihy AllatRa se obávám, že pan doktor Weiss dělá předčasné a přehnaně optimistické závěry z poselství mistrů.

23.10.2017 2 z 5

AllatRa AllatRa Anastasia Novych

Zásadní kniha, která dává odpovědi na otázky kdo nebo co jsem, co mám dělat a co se stane se mnou, když to neudělám anebo udělám. Taky se dozvíte, že křesťanská teze o jediném lidském životě zde na Zemi se se nijak nevylučuje s teorií o reinkarnaci. Všechno do sebe překvapivě zapadá. Kniha mi poskytla odpovědi a vysvětlení mnoha zásadních otázek, ale taky přinesla otázky nové.
Prvotním kritériem toho, že někdo zná Pravdu, nabízí vám ji a nemusí to být podfuk, je to, že za to nechce nic. A tato kniha to splňuje, protože když se spokojíte s elektronickou formou, můžete si ji oficiálně zdarma stáhnout ze stránek vydavatelství ve vícero jazycích a taky jako audio knihu. Já jsem však ještě nepřekonal svou materiální touhu tuto knihu vlastnit jako hmotný objekt.

16.10.2017 4 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Báječné, i když docela drsné čtení. Už chápu, proč se scenáristé televizního seriálu rozhodli opustit knižní linku příběhu. Připomělo mi to jeden slavný britský horor, u kterého jsem si zakrýval oči hrůzou a zároveň jsem se musel smát jak to bylo legrační. Toto bylo něco podobného skrze Dexterovy drsné a vtipné poznámky. Celé čtení mi krásně dokreslovala hudba Tito Puenteho, kterou mne inspiroval autor skrze šíleného Dexterova protivníka. Příběh postupně vygradoval až do perfektního finále. Tam se opět ukázalo, že Dexter není žádný nesmrtelný superman, ale v podstatě jenom velice racionálně smýšlejíci človek nezatížen emocemi. A občas musí spoléhat taky na pomoc druhých. Velice se mi taky líbilo to propletení děje s Dexterovými hrátkami s dětmi. Nejsem si jist, jestli to bylo už v tomhle dílu, ale Dexter a Vince se spolu baví jako šaolinský učeň a jeho mistr z mého oblíbeného seriálu Kung-fu.

04.09.2017 4 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Ách, tak to bylo báječné počteníčko. Ještě lepší, než první dva díly. Propojení Dexterova příběhu s historickými postavami a momenty ze Starého zákona mi přišlo jako skvělý nápad. Ohromně jsem se pobavil nad novým a typicky "Dexterovským" pohledem na krále Šalamouna a jeho život. K tomu, aby čtenář hlavní linku pochopil, předpokládá autor aspoň základní znalosti židovsko-křesťanského náboženství a Starého zákona.
Na začátku příběhu mi začalo být jasné, že Dexter se dostal do problémů takových rozměrů, ze kterých se jenom těžko dokáže vysekat. Kdybych neměl v knihovně dalších pět dílů, předpokládal bych, že to je Dexterův konec. Vybudilo to moji zvědavost na maximum a autor umně příběh neustále šponoval. Pro mně teda finále vůbec nebylo předvídatelné. Velice se mi líbilo, jak to nakonec dopadlo a kdo koho zachránil. A ta pointa na Dexterově svatbě - tak to byla opravdu třešnička na dortu. Pan Lindsay mě přesvedčil, že umí psát i skvělé koncovky.
Přijde mi, že autor brilantně opisuje svět, jak ho vidí Dexter. Dexterovy pocity, názory, postřehy a vtípky se mi zdají zajímavé, vtipné a uvěřitelné. Dokazují, že autor je pan Spisovatel s úžasnou invencí.
PS. Taky vám jde chování Deborah na nervy jako mně?

04.09.2017 4 z 5