Ninie Ninie komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

No... Každý je nadšený z tohoto spisovatele, údajně píše bestsellery. Tohle asi byla špatná volba pro moji první knihu od něj, ale můžu říct, že jsem zklamaná, jedná se o průměrný thriller, obyčejný román, který najdete ve výprodeji v levných knihách...
uvidíme, co mi přinese další kniha, ale tohle rozhodně nedoporučuju. Určitě to není četba pro náročné čtenáře :)

04.06.2017 3 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Velmi jednoduše napsáno, přesto poutavé. Ještě stále si hledám názor, téma knihy je totiž lehce kontroverzní, i když v dnešní době ne nemožné. Hodně k zamyšlení především, témata o lásce, otcovství, mládí, ale také o zodpovědnosti a malichernosti (otec od Josepha například).

08.11.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha opět o hledání (jak kdybychom se nenahledali dost v Hledání Aljašky), o rozmazlené Margo (ano v myšlence papírových měst a lidí s ní asi souhlasím, ale proč utíkat?). Děj je sice zajímavý a John Green umí psát jakžtakž čtivě, ale bestseller? Kde? Zbytečně zdlouhavé, jedná se spíše o Young adult literature, samozřejmě za předpokladu, že jste od něj nečetli již jmenovanou knihu, protože je to vlastně s velmi podobnou zápletkou (kromě toho, že Margo neumře, jen se prostě nevrátí domů, což vyjde v podstatě stejně).

11.09.2015 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Poslouchala jsem to jako audio knihu a hned po prvním spuštění mě překvapilo, jak je to dlouhé. Poznala jsem, že místy to zbytečně natahuje a až přehání, kdyby to ostrouhal o některé blbosti, kniha by vyšla mnohem zajímavěji. Jinak příběh jako takový velice zajímavý a je to psáno velice čtivě a chytlavě, jde vidět, že Brown má spisovatelský talent, za který by se nestyděl ani Zola :)

15.01.2015 5 z 5

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Přečetla jsem to do konce, ale kniha mě nijak moc nebavila. Ze začátku jsem cítila bolest s autorkou a chápala jsem, že si potřebuje popovídat, ale zkrouhla bych to o některé části, při kterých jsem si říkala - a teď to odložím, ale pak se objevilo něco, co mě přinutilo to dočíst.
Je zde vykresleno, že každý člověk se ze ztráty milovaného člověka vzpamatuje - nebo to není tak úplně to slovo - spíš se s ní smíří a i když mu chybí, dokáže žít dál i po těžkých začátcích.
A Dino ještě něco - velice obduvuju starost o postiženou dcerku. Vím, že lidi nemají rádi, když se jich v tomhle lituje, ale jste velice silný člověk :)

14.11.2014 2 z 5

Drašar Drašar Teréza Nováková

Místy mě kniha nudila (hlavně v době studií Justina), ale příběh sám o sobě je dobrý.

14.11.2014 3 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Atypické pohádky pro unavené maminky - tatínek tímhle zaručeně pobaví děti a dámy si odpočinou!

14.11.2014 4 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Narozdíl od Kříže u potoka, kterým jsem se musela prolouskat, aby mi trochu ulpěl v hlavě, takhle kniha mš hned vhodila do děje. Je to velice čtivé, každý by chtěl poznat příběh ptáčníkovy dcery. Moc se mi to líbilo, ale tuhle knihu spíše náročnějším čtenářům, kterí mají rádi staré knihy.

14.11.2014 4 z 5