nikolet nikolet komentáře u knih

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nádherná knížka, která se četla jedním dechem. Vypráví o těžkém údělu uprchlíků, žijící v cizí zemi. Sympatický hlavní hrdina Dr. Ravik, který v životě o hodně přišel, a který vykonává pomstu na tom kdo mu v životě hodně ublížil.

O lesním carovi O lesním carovi Hana Pražáková

Krásné ukrajinské pohádky. Některé se podobali našim. Rákosníček, u nás Plaváček. Byla tu i velryba pojídající koráby.

16.11.2023 5 z 5

O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky neznámý - neuveden

Nádherné pro mne neznámé pohádky. Hrdinové měli občas zvláštní jména.

16.11.2023 5 z 5

Pět neděl v ballóně: výskumná cesta tří Angličanů po Africe Pět neděl v ballóně: výskumná cesta tří Angličanů po Africe Jules Verne

Moje první Verneovka, u které jsem dopředu neznala děj. Četla se dobře, hezké ilustrace.

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Další krásná Verneovka. Bylo to takové doplňující čtení. Děj jsem znala z úžasného španělského seriálu.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Moje první Verneovka. Přečetla jsem ji, protože mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi knihou a seriálem.

Brtnice včera a dnes Brtnice včera a dnes Soňa Plevová

Krásná kniha, moc se mi líbili staré fotky zámku. Akorát škoda, že tam nebyl zobrazen i židovský hřbitov.

08.02.2023 5 z 5

Jihlava včera a dnes II. Jihlava včera a dnes II. Martin Kos

Líbila se mi fotka synagogy, která mi v minulém díle trošku chyběla.

09.12.2022 5 z 5

Jihlava včera a dnes I. Jihlava včera a dnes I. Martin Kos

Moc hezky vybrané staré fotky Jihlavy.

09.12.2022 5 z 5

Anna Christie Anna Christie Eugene O'Neill

Zajímavě napsaná kniha o tom jak zkusit začít žít nový život. Poslední dějství bylo moc uspěchané.

28.03.2020 4 z 5

Stříbrná Jihlava 2007: Studie k dějinám hornictví a důlních prací Stříbrná Jihlava 2007: Studie k dějinám hornictví a důlních prací kolektiv autorů

Dobře zpracovaný sborník o hornictví. Člověk se dozví mnoho informací o dolování, archeologických lokacích.

25.01.2020 5 z 5

Drobné nemovité památky a jiné architektonické zajímavosti města Jihlavy Drobné nemovité památky a jiné architektonické zajímavosti města Jihlavy Zdeněk Jaroš

Velice zajímavá knížka a dobrý průvodce po památkách o kterých by člověk jinak nevěděl.

06.01.2020 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Krásná, ale smutná kniha. Popisuje těžký život uprchlíků. Muselo to být strašné být bez domova, skrývat se, strach z odhalení, nevědět komu věřit a komu ne.

20.05.2019 5 z 5

Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Jiří Úlovec

Smutný osud tolika hradů a zámků.

16.04.2019 5 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

Nic moc. Autor očividně nemá rád ženy.

14.04.2019 1 z 5

Hříchy a vášně přemyslovských králů Hříchy a vášně přemyslovských králů Jan Bauer

Dobře čtivá kniha.

14.04.2019 5 z 5

Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Jan Bauer

Nic moc kniha. Alternativní dějiny na jedný až dvou stránkách. Zbytek to co člověk zná z jinejch jeho knih.

08.04.2019 1 z 5

Adolf Hitler: Zemřel v roce 1962 v Argentině? Adolf Hitler: Zemřel v roce 1962 v Argentině? Simon Dunstan

Tuto knihu jsem četla protože mi ji půjčil kamarád. Jinak bych to asi nečetla. Byla to zajímavá knížka.

21.02.2019 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásné ruské pohádky, celé moje dětství. Jako malá jsem to hodně ráda četla. I teď po těch letech kdy jsem se k tomu dostala se to četlo jedním dechem.

30.01.2019 5 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Nádherná kniha. Hodně mně překvapil konec.

21.08.2018 5 z 5