nikolet nikolet komentáře u knih

Nová Cerekev včera a dnes Nová Cerekev včera a dnes Miroslava Kvášová

Moc hezká knížka s historií obce a vsí, které pod ní spadají. Nádherné fotografie.

31.01.2024 5 z 5

Dačice včera a dnes I. Dačice včera a dnes I. Vojtěch Lojka

Krásná kniha, kde jsou zachyceny památky a místa, která už dnes nejsou.

21.01.2024 5 z 5

Jihlava včera a dnes III Jihlava včera a dnes III Martin Kos

Nádherná knížka. Spousta míst už vypadá úplně jinak.

30.12.2023 5 z 5

Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Jules Verne

Hezká knížka, kde jsou představeny vynálezy budoucnosti. Děj rychle plyne. Hlavní hrdinka je sympatická.

26.12.2023 5 z 5

Herálec včera a dnes Herálec včera a dnes Ondřej Neubauer

Plno krásných fotografií a zajímavosti z historie.

22.12.2023 5 z 5

Legendy z dávných časů Čech a Moravy Legendy z dávných časů Čech a Moravy Jaroslav Mostecký

Hezká kniha fantasy příběhů odehrávající se na našem území. Škoda, že byli často smutné.

17.12.2023 4 z 5

Zlatá Praha = The golden Prague = Das goldene Prag... Zlatá Praha = The golden Prague = Das goldene Prag... Jan Cimický

V knize se mi líbili použité obrázky.

17.12.2023 5 z 5

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Hezký kronika o historii naší země. Jsem ráda, že byla přeložena z latiny do češtiny a zpřístupněna širší veřejnosti.

17.12.2023 4 z 5

Encyklopedie starověkého Řecka Encyklopedie starověkého Řecka Martino Menghi

Krásná a zajímavá knížka o životě ve starověkém Řecku. Je plná krásných ilustrací.

17.12.2023 5 z 5

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Petr Čornej

Další oblíbená kniha mého dětství. Moc ráda jsem jí listovala.

16.12.2023 5 z 5

Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Bořivoj Záruba

Úžasná knížka, kterou jsem jako malá měla moc ráda. Milovala jsem ty nádherné ilustrace.

15.12.2023

Umělecké památky Jihlavy Umělecké památky Jihlavy Antonín Bartušek

Nejvíc mě na téhle knížce zaujala mapa, kde byly názvy ulic, které se dnes jmenují úplně jinak.

14.12.2023

Velcí dinosauři Velcí dinosauři Zdeněk V. Špinar

Jako malá jsem měla dinosaury ráda. Byl to krásný dárek pod stromečkem.

14.12.2023

Lednice včera a dnes Lednice včera a dnes Milan Šustr

Velice krásná knížka. Dozvěděla jsem se, co kdysi stálo v okolí zámku.

14.12.2023 5 z 5

Maják na konci světa Maják na konci světa Jules Verne

Nebylo to špatné, četlo se to dobře. Ale chybělo mi tam víc akce. Myslela jsem si, že přeživší strážce jim bude víc škodit a postupně je likvidovat.

09.12.2023 4 z 5

Humpolec včera a dnes Humpolec včera a dnes Zdeněk Škrabánek

Moc pěkná knížka, akorát mi tam některá místa chyběla.

07.12.2023 5 z 5

Pamětní kniha obce Německá Vyskytná Pamětní kniha obce Německá Vyskytná Václav Nečada

Úžasná práce, krásné staré fotky. Dočetla jsem se spoustu nových informací.

22.11.2023 5 z 5

Neznámý Jules Verne Neznámý Jules Verne J. M. Janatka

Kniha o životě úžasného spisovatele Julia Verna. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. Líbili se mi použité obrázky z filmu Karla Zemana Vynález zkázy.

18.11.2023 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jedna z nejznámějších Štorchových knih. Pomáhá rozvíjet představu, jak asi naši předci žili. Autor čerpal z tehdejších archeologických nálezů.

16.11.2023 5 z 5

1000 hradů, zámků a tvrzí 1000 hradů, zámků a tvrzí Petr David

Kniha nabízí úžasné tipy na výlety. Jsou zde známé, ale i méně známé hrady, zámky a tvrze.

16.11.2023 5 z 5