1000 hradů, zámků a tvrzí

1000 hradů, zámků a tvrzí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35492/bmid_1000-hradu-zamku-a-tvrzi-0eK-35492.jpg 5 17 6

1000+1001 série

Již Karel Hynek Mácha si evidoval „hrady spatřené“ a tato romantická záliba nás od 19. století provází dodnes. Hrady, zámky, tvrze či tajemné zříceniny, to jsou jednoznačně nejčastější turistické cíle, jichž jsou na našem území tisíce. V této publikaci je výběr těch nejvýznamnějších, nejcennějších a nejvyhledávanějších památek tohoto druhu. Každá z nich je představena barevnou fotografií a textem, připojeny jsou informace o aktuálním dění. Většina z těchto památek je přístupných, jinde je třeba se na návštěvě domluvit, některé můžeme obdivovat pouze zvenčí. Karlu Hynku Máchovi přidělil osud jen zlomek průměrného života. Kdyby se dožil stáří, jistě by tisícovku hradů a zámků na svých toulkách zvládl. Nezkusíte to společně s knížkou vy?... celý text

nikolet
16.11.2023 5 z 5

Kniha nabízí úžasné tipy na výlety. Jsou zde známé, ale i méně známé hrady, zámky a tvrze.

lamar3000
10.03.2021 5 z 5

Ta kniha je dobrá dozvěděl jsem se jaké hrady jsou v česku a díky tomu jsme byli v losinach na zámku.

SilvieSisinka
20.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha plná hradů, zámků. Stvořená na skvělý výlet.

Gweny
18.09.2018 5 z 5

Ráda cestuji po krásách české vlasti a tahle kniha je pro mě vždy výborným odrazovým můstkem.

MinaHawke
10.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, ve které najdeme naše hrady, zámky a tvrze, jak už napovídá název. Líbí se mi, že je v ní napsáno třeba i jestli je hrad nebo zámek přístupný veřejnosti a kdy.

Filatov
04.09.2016 5 z 5

Výborná kniha pro všechny, které zajímá putování po jak bych řekl hradech českých. Ukazuje ty známé, ale i ty neznámé, čímž značně rozšiřuje povědomí o našich hradech. Kniha je jasným důkazem, že česká krajina je plná takových krásných staveb. Kniha je přehledná, stručná a obsahuje krásné barevné fotografie a snadno se v ní orientuje.

tvrze hrady a zámky

Autoři knihy