nikaxxx nikaxxx komentáře u knih

Sobecké prasátko Sobecké prasátko Andy Riley

Sobecké prasátko - co k tomu dodat :D? Skvělé na zvednutí nálady ... pár situací mě přinutilo zasmát se nahlas ... a to už je co říct :D.

15.02.2012 5 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Nádherná knížka, kterou snad ani nejde nepřečíst jediným dechem :-). Nenapadá mě nic, co by se dalo vytknout. PS: Miluji tě má dokonale zpracovaný a originální nápad, který za to prostřednictvím knihy prožít. Chvílemi tak smutný, že číst na veřejnosti není dobrý nápad :-).
Tak moc jsem se těšila po přečtení knížky na film ... a ještě víc jsem z něj byla zklamaná. Absolutně nesrovnatelný ... :-)

21.01.2012 5 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Knížku jsem si koupila ještě na základní škole, když nám domů dávali letáčky Klubu čtenářů :-D. A rozhodně toho nelituju. Přelouskala jsem ji dvakrát nebo třikrát, pokaždé s odstupem roku, dvou a i když jsem se k ní už nějakou dobu nevrátila, pořád na ni vzpomínám jako na hodně podařenou, zajímavou, pohádkovou (a tak dále) knížku mého"dětství" :-).

21.01.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel mě zaujal. Rozhodně je to velký skok od Stmívání (které jsem taky přečetla a v podstatě nic proti němu nemám, možná až na místy "dětinský" styl psaní). Hostitel má hezký, zajímavě zpracovaný příběh a i přes začáteční pomalý rozjezd za dočtění určitě stojí. Má svoje mouchy, ale dokáže zaujmout, potěšit a těšit se na další stránky i s nimi :-).

05.01.2012

V lesích V lesích Tana French

Jelikož ráda čtu bichle, ve kterých stihnete hlavní postavy poznat, knihu V lesích jsem uvítala. A nezklamala mě. Je pravda, že začíst se nebylo úplně jednoduché, nicméně stálo za to těch pár prvních stran přelouskat. Příběh je originální, hodně rozvinutý a čtivě psaný. Zaujal mě i konec - téměř ve všech detektivkách vše dopadne tak, jak se očekává. Takže za neokoukaný (nebo spíš neočtený :-)) závěr u mě má knížka významnou (pátou) hvězdičku.

Pokud váháte, jestli po knížce chňapnout, směle do toho :).
Já osobně se moc těším na autorčiny budoucí detektivky.

19.10.2011 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Joy Fieldingová kdysi dávno, alespoň co mi paměť sahá, patřila k mým nejoblíbenějším autorům. Dost možná byly právě její knihy prvními „dospěláckými detektivkami“, které mě nadchly. Několik let se mi žádné její dílo pod ruce nedostalo, proto jsem knihu Až na dno četla s pořádnou dávkou nostalgie. A to byl zřejmě jediný důvod, proč jsem ji také dočetla.
Žánr thrillerů v posledních letech získal nový rozměr, se kterým v porovnání je Až na dno taková oddechovka, zaměřující se více na pocity a životní útrapy opuštěné a vyděšené ženy, než na napínavou detektivní zápletku a dech vyrážející konec.
Román slušný, sonda do nejniternějších pocitů skvělá, námět zajímavý, thriller nudný. Určitě se plánuji seznámit s novější tvorbou Joy Fieldingové…

04.03.2020 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Sama sebe jsem překvapila tpělivostí. Když se mi nějaká knížka nelíbí - nedokážu se donutit do jejího dočtení, Přesto, že jsem první polovinu Hypnotizéra nečetla s nadšením, četla po pár stránkách a pak knihu odlkládala .... jsem dočetla. A musím uznat, že konec knížky mě pohltil. Takže stálo za to přečkat pár nudných kapitol.
Hodně mě při čtení "rušil" používaný přítomný čas.

07.04.2013 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Čtení Na věrnosti mi trvalo dlouho. Narozdíl od předchozích dvou vynikajících detektivek se mi nepovedlo do čtení zabrat. Možná to bylo tím, že mi od začátku nesednul hlavní představitel nebo zápletkou, která má méně zvratů a více popisuje. Nevím. Nechci psát, že se mi tahle knihá nelíbila, to ne. Ke konci už jsem se do děje položila víc a čtení si užila. Za přečtení kniha určitě stojí, ale budu doufat, že další autorčino dílo bude víc podobné dvoum předchozím, než tomuhle :-).

18.03.2012

Dvojitá svatba Dvojitá svatba Patricia Scanlan

Příjemná oddychovka. Je to trochu ten typ knížky, kdy si říkám: začala jsem číst - baví mě to - dočetla jsem - zapomínám o čem to vlastně bylo. Ale to je u mě většina románových motivů, a přesto si ráda nějaký jednou za čas přečtu :-). Tenhle patřil k těm lepším ... :-)

21.01.2012 4 z 5

Christina Christina Stephen King

Zatím jediná knížka od Kinga, kterou jsem v polovině (prozatím) odložila stranou. Jsem si jistá, že se k ní vrátím a snad i dočtu, ale teď na ni nejsem moc zvědavá. Tématika aut je rozvedená na můj vkus až moc a než jsem se dostala k pořádnému tajemnu, rozhodla jsem se začít číst něco záživnějšího ... naštěstí napsal spoustu knih, takže zahálet nebudu :-).

21.01.2012

Šance Šance Jackie Collins

Zajímavý, originální a čtivě psaný příběh, který je těžké odložit.
Kniha, která si vaši pozornost určitě zaslouží. Já jsem ji přelouskala už před několika lety a pořád na ni ráda vzpomínám :-).

24.10.2011 5 z 5