niika niika komentáře u knih

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Kniha je čtivá, svižná. Nutno brát jako beletrii než jako literaturu faktu.

16.01.2015 4 z 5

Ventil Ventil Monika Plocová

Trochu odlišné od ostatních knih o drogách. V těch bývá mnoho beznaděje, nemožnosti vrátit se k původnímu životu bez drog. Též je v těchto knihách popisována extrémní situace, pád až na úplné dno. To tady nebylo. Takže po přečtení Ventilu byl člověk mnohem klidnější než třeba u Mementa nebo Dětí ze stanice Zoo.

01.10.2014 3 z 5

Začátek letopočtu Začátek letopočtu Radek John

Docela příjemná kniha, i když vzrušení je tam málo. Napsaná takovým klidným stylem. Přece příchod dítěte v době studia a dva potenciální otcové k tomu, to je docela složitá situace, ne?

01.10.2014 3 z 5

Moře a pláž Moře a pláž * antologie

Těžko hodnotit soubor povídek více autorů. Některá povídka byla lepší, některá slabší. Člověk si ovšem může ve stručné formě udělat představu o tvorbě daných autorů. Literární tvorbu Petry Soukupové dobře znám, zde (2 povídky) rozhodně nezklamala. Objevila jsem Irenu Hejdovou v roli spisovatelky. Škoda že nepíše i rozsáhlejší formáty než jen povídky ve sbornících. Zaujala mě ještě povídka Miloše Urbana a zbytek víceméně nic moc.

16.09.2014 4 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Strhující kniha. Je potřeba brát ten příběh, tak jak přijde, jak je napsaný, a nehledat v tom skrytá poselství. To, že dva mladí kluci stráví rok dospívání v podobě téměř nekončícího večírku mi nepřijde nijak nenormální. I to je způsob, jak si užít života.

09.09.2014 4 z 5

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Na to, že jsem tuto literaturu pro mládež četla v dospělosti (půjčila jsem si jí v knihovně v oddělení pro dospělé), jsem se u knihy příjemně pobavila. Nejde o ujetý nebo přehnaně sladký příběh, jaký se v knihách tohoto typu objevuje. Jde o seriózní čtení o dospívání.

28.08.2014 4 z 5

Zapomenutá Hellas Zapomenutá Hellas Philipp Vandenberg

Knihu jsem dostala a sama bych si ji patrně nevybrala, tudíž průměrné hodnocení. Nenadchla mě, ale ani nenudila. Celkový dojem je způsoben především tématem, které mi moc neříká. Kniha popisuje práci několika badatelů v oblasti archeologie včetně H. Schliemanna, o jehož dobrodružném životě se dá dočíst i ve vynikající knize Řecký poklad.
Jinak Vandenberg má mnoho příznivců. A komu se zalíbí jeho kniha, budou se mu líbit všechny autorovy díla.

25.08.2014 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Tohle byla první knížka od Soukupové a hned mě jako autorka zaujala.

15.07.2014 3 z 5

Deník (všeho) schopné ženy Deník (všeho) schopné ženy Zita Marinovová

Nic moc velkoduchého od toho nečekejte. Nenáročné, místy humorné čtení.

15.07.2014 2 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Příjemné povídky, i když Fulghum mi moc nesedl. Možná zkusit jiný titul.

15.07.2014 2 z 5

Přestože se jedná o žánr dívčí román, knihu jsem objevila v oddělení pro dospělé a pobavila mě i tak. Kniha je dosti čtivá.

Cvičebnice praktického bytí Cvičebnice praktického bytí Táňa Nálepková

Knihu řadím k lepšímu průměru (3/5*), k typickým moderním románům pro ženy. Vyprávění je čtivé, ale nestrhující. Prostředí velké úspěšné firmy mě neoslovilo. Vhodné právě před spaním.

15.07.2014 3 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Kniha je koncipována jako průvodce po Anglii. Za vypravěčkou přijedou její přátelé a ta je seznamuje se místními zvyklostmi i památkami a bary. Naprosto mi vyhovovalo nahodilé střídání anglického a českého texu, zkrátka nevíte, kdy ta angličtina přijde. Angličtinu se z knihy nenaučíte, ale osvojíte si některé běžné fráze. Takové, které se ve škole neučí, přesto se používají často. A víte, že "coffee to go" je evropský paskvil a že správně po anglicku je to "take away coffee"?

Emoční inteligence v praxi Emoční inteligence v praxi Travis Bradberry

Kniha se čte jedním dechem. K vžití do situace používá příběhy s příklady ze života a následně daný příběh rozebere z hlediska emoční inteligence. Není zase až tak praktická, jak by se podle obálky mohlo zdát. Nedává přesný návod jako například kuchařka a recept na palačinky, ale k jistému zamyšlení vede. Po přečtení pak budete v komunikaci více vnímat ještě jednu rovinu navíc a to je ta emoční. Souhlasím s autory knihy, že emoční inteligence je důležitější než jen IQ.

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Souhlasím s předchozím názorem (Pet007). Knihu jsem ani nedočetla. Opravdu nezáživné a zklamání.

11.02.2014 1 z 5

Malá Matty Malá Matty Jan Šmíd

Zjistila jsem, že jsem tuto knihu již před časem četla, nicméně si vůbec nepamatuji, o čem byla nebo jestli se mi kniha líbila. Tudíž za moc nestojí.
Dalo by se souhlasit s předchozím komentářem (Příšerné, přečetla jsem to jen silou vůle. Opravdu nesmyslný příběh - asi jsem to nepochopila.).

11.02.2014 2 z 5