nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Příběh není vůbec špatný, ale možná ubrat pár odstavců by nebylo do věci. Chvílemi jsem se začínala nudit. Líbilo se mi, že jsme se na příběh mohli dívat z různých pohledů. Pachatele jsem tentokrát neodhalila, respektive jsem jich měla několik.

17.09.2021 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tady půjdu asi proti proudu, ale mě teda kniha nebavila. Zhruba v třetině jsem váhala zda ji neodložit. Nakonec jsem ji teda po menší pauze dorazila až do konce. Nemůžu říct, že by byla špatná, podle mě je prostě jiná. Vyprávění z pohledy náčelníka se mi líbilo, ale v jeho halucinacích jsem se ztrácela a byly pro mě dosti rušívým elementem.

17.09.2021

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Skončila jsem na straně 98 a nějak nemám sílu v ní pokračovat. Na mě je to psáno dost zmatečně a kolikrát jsem ani nevěděla, o kom je vlastně řeč. Možná se k ní někdy vrátím, v tuto chvíli ale poputuje zpět do knihovny.

05.09.2021

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

A. C. Doyle uměl psát skvěle. Povídky se čtou dobře, ale dějově značně pokulhávají a nepřináši nic moc nového. Nemohu hodnoti lépe než tři hvězdičky.

03.09.2021 3 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Jedná z mála knih o holocaustu, kterou bych si ráda jednou přečetla znovu. Svojí hloubkou předčí kdejaký román. Více netřeba dodávat. Doporučuji k přečtení.

03.09.2021 5 z 5

Rapotínská sklárna Rapotínská sklárna František Kašík

Jako rodačka a dcera/vnučka/pravnučka sklářů nemohu jinak, než hodnotit kladně. Doporučuji spojit s návštěvou Muzea rapotínských skláren, kde vám autor knihy o historii skláren sám povykládá.

03.09.2021

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Povídky to nejsou špatné, ale nic, co by výrazně utkvělo v paměti. Neurazí, nenadchne. Celkově hodnotím průměrem.

21.08.2021 3 z 5

Vědátoři a jejich šílené objevy Vědátoři a jejich šílené objevy Mike Goldsmith

Ze začátku jsem si u knížky i zasmála, čím víc stránek jsem přečetla, tím míň mě bavila. Nakonec jsem dočetla do konce. Nejsem cílová skupina, uvidím, jak bude bavit synovce.

21.08.2021 3 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Ať už je kniha skutečná nebo ne, příběh je to hodně silný. Nedělám si iluze, že by to v některých muslimských zemích chodilo jinak, vždyť o podobných věcech se dá číst neustále. Pro nás evropany naprosto nepochopitelná mentalita. Oni by zase nechápali tu naši.
Knihu nehodnotím, z literárního hlediska se mi moc nelíbila, z toho lidského je to úplně jiná úroveň.

21.08.2021

Kolotoč rozprávok Kolotoč rozprávok Helena Nosková

Pohádky se četly hezky, děti by určitě mohly bavit. Bohužel po týdnu si už moc nepamatuji, o čem která byla. Hodnocení se tedy zdržuji.

21.08.2021

Sedmero dračích srdcí Sedmero dračích srdcí Zdeněk Wagner

Pohádky to rozhodně nejsou špatné. Ale myslím si, že si děj za chvíli moc pamatovat nebudu. Otázkou zůstává, zda by obstály i u cílové skupiny.

25.07.2021

Unesená Unesená Mo Hayder

!!!POZOR, MOŽNÝ SPOILER!!!!
O něco čtivější než předchozí díl. Pachatele lze odhalit velice brzy, snad ve třetině? Sice jsem ráda, že jsem tipovala správně, ale část knihy, která nás měla svézt na falešnou stopu mi už pak přišla tak nějak navíc. Obě hlavní postavy (Blecha, Jack) mi pořád lezou na nervy. Jack svou arogancí vůči kolegům, Blecha svým hloupým, nelogickým chováním (proč volala Prodymu a ne svýmu parťákovi?). Pokus o jakousi mystičnost na konci mi přišel naprosto zbytečný. Jako plus beru rozhovory s Chodícím mužem. Ten mě ve všech dílech, kde se objevil, nesmírně baví.

25.07.2021 3 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Musím říct, že zatím má podle mě série sestupnout tendenci. Postavy jsou mi stále nesympatické, některé zápletky i zbytečené. Navíc mi vadí, že motiv vraha není vůbec objasněný. V konci příběhu až moc "náhod" najednou. Jediná emoce, která mě u knihy ovládla byl vztek, když Blechu vyšplouchl její brácha s tou nádherou. Na druhou stranu, kdyby se nechovala jako blbka, měla by po problému. Na policistku se chová dost naivně a nelogicky.

25.07.2021 2 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Rituál mě moc nenadchl. Hlavní postavy nesympatické, některá místa dost natahovaná, co nechutnosti myslím trochu autorka ubrala, i když motivy jsou hodně zarážející, obzvlášť pokud tyto pověry v některých zemích stále přetrvávají. Hodnotím průměrně a doufám, že další díly budou lepší.

16.07.2021 3 z 5

Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Cécile Aubry (p)

V dětství mě tato knížka i seriál naprosto minuly. Objevila jsem ji v pozůstalosti po babičce a musím říct, že to je moc hezké dědictví. Příbeh je takový milý, příjemný, pro děti ideální, ale dospělým se také zalíbí. Takové pohlazení po duši. Doporučuji.

16.07.2021 4 z 5

Legendy se nerodí přes noc - Nálepková kniha českého hokeje Legendy se nerodí přes noc - Nálepková kniha českého hokeje Tomáš "Kohy" Kučera

Kniha se podle mě povedla. Informace ohledně počátku hokeje u nás a ve světě, úspěchy a neúspěchy našich hokejistů. Ke všemu hezký design a fotografie. Malou výtku mám k tomu, že některé samolepky do knihy úplně nepasují (odstín, ořez, nenavazují na sebe).

08.07.2021

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Měsíc jsem si nechala rozležet v hlavě, co ke knize napsat a teď přicházím na to, že si z ní skoro nic nepamatuji - jen pocity, které mě provázely celou knihou, kdy jsem přemýšlela, zda má vůbec cenu ji dočítat. Spousta jmen, kde většina z nich pro děj a historii Západozemí neměla žádný a nebo ještě menší význam. Pro jistotu se ještě Targaryenové berou mezi sebou, dávají dětem podobná jména, aby jsme v tom náhodou neměli moc malý zmatek. Také nechápu, čemu chtěl ten který "král" vládnout, když polovinu Západozemí vypálil a druhou vyvraždil. George se měl místo tohoto raději věnovat Vichrům zimy, na které všichni čekáme.

08.07.2021

Johnny Depp Johnny Depp Michael Blitz

První knížka, kterou jsem nedočetla do konce. Skončila jsem někde u 180. strany. Popis jednotlivých filmů, ve kterých Johnny hrál už mi přišel zbytečný, když už se rozebíraly během předchozích kapitol.

Tuto biografii hodnotím jako hodně slabou, nepovedenou, nudnou a také špatně přeloženou. Za mě jedno velké NE.

07.07.2021

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Vůbec mi neseděl styl, jakým je kniha napsána. Opravdu mě vůbec nebavila a od půlky jem netrpělivě vyhlížela poslední stránku.

K postavě Mata Hari - opravdu byla hloupá, sebestředná naivka, která neměla o ničem ani páru (až na umění tance, svádění a utrácení horentních částek peněz)? Minimálně takto ji autorka vykreslila. Musím říct, že ač odsouzena jen kvůli své hlouposti, nějak jsem s ní nemohla soucítit.

27.06.2021

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

(SPOILER) POZOR, KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER
Oproti prvnímu dílu kvalita dost klesla (alespoň za mě). Samotné téma mi nevadilo, sice je to hnusné a popisy nejsou pro slabé povahy, ale věřím, že i tohle se může stát.

Co mi ale vadilo je, že tentokrát nebyl popsán pohled pachatele, proč to dělal, co ho tomu vedlo (ano byl schizofrenik, ale chtělo by to více rozebrat).
Některé odstavce i strany byly naopak navíc. Obzvlášť linka s Rebeccou mě dost iritovala. Psychologa by potřebovali oba dva.
Dále nelogičnost u pachatele - například studování toho, jak vyvolat fotky, vždyť to nedělal poprvé.

Nakonec hodnotím jako průměr, další dily si přečtu, když už jsem si je z knihovna půjčila a také mě zajímá, zda se Jack dozví, co se stalo s Ewanem a jak blízko mu byl (i když si iluze nedělám, tady to na happy end nevypadá).

10.06.2021 3 z 5