nervy nervy komentáře u knih

Bůh Bůh Vikarij Klimov

Kniha není moc dobrá, přečetla jsem ji jen proto, že mi přišla v dnešní době naprosto neuvěřitelná. Hemží se pověrami o Židech. Vypráví o ruské buržoazii a jejím vidění revolučních nálad. Je úplně zarážející číst, jak naprosto samozřejmě tato šlechta vidí podřízenost a méněcennost jiných lidí. Ale možná je to skrytá agitka, moc už si na podrobnosti nevzpomínám, jen mě velmi překvapilo, že je knížka tady v databázi, byla vydána soukromým nákladem v Rovensku pod Troskami, asi se tam někomu trefila do nálady :)

20.08.2012 1 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla asi ve dvaceti a byla pro mě klíčová.. Dnes už to vidím jinak, také poté, co jsem se pokoušela přečíst další knihy tohoto autora. a pak znova Sophiinu volbu (mám ve slovenštině, která je podle mého přínosem). Přesto zůstává pro mě knihou, která má smysl, klade člověku otázky, které třeba nebude muset nikdy řešit, ale o to nejsou míň těžké.

20.08.2012 4 z 5

Gold nad zlato Gold nad zlato Joseph Heller

Po Hlavě XXII to bylo zklamání..

20.08.2012 3 z 5

Mně je jen líto, že tuhle fakt dobrou knihu nemůžu vnutit synovi :)

20.08.2012 5 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Tuhle knížku jsem nikdy neměla ráda, ani nevím proč (asi se mi vůbec nelíbila ta postavička), až můj syn, když ji dostal od babičky k vánocům, mě donutil přečíst ji po letech znova, můj vztah ke knize ale trvá..

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Tak tohle je pohádková klasika, četla jsem ji nejen v dětství, ale i svým dětem, sice jsem už simultánně překládala pro ně neobvyklé výrazy, ale líbila se i jim.

20.08.2012

Vítek Vítek Bohumil Říha

Je zvláštní, jak dobře s ipamatuju obálku knihy, ač ta je bůh ví kde. Četla jsem coby malé děcko, kolem první třídy - samozřejmě nahlas - svým dvěma mladším sestrám. Vzpomínám si úplně přesně, že se mi knížka líbila, ač už z obsahu nevím zhola nic :)

Kola Kola Arthur Hailey

Měla jsem období, kolem puberty, kdy jsem přečetla asi 5 knih od tohoto autora.. Po zjištění, že každá kniha je napasovaná do téměř stejného vzorce (liší se jen prostředí) jsem od dalšího vyhledávání tohoto autora upustila. Věřím však, že přípravě každé věnoval mnoho času na studium toho kterého prostředí, ale příběhy lidí byly velmi "placaté".

20.08.2012 2 z 5

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

Všechny díly tenkrát kolovaly po třídě, škoda, že dnešním dětem by přišly směšné, copak se to s námi stalo?

17.08.2012 4 z 5

Psychologie budoucnosti Psychologie budoucnosti Stanislav Grof

kniha, která se čte dlouho a těžce, neboť boří naše zajeté smýšlení o vědomí. Je nějaké nadvědomí? Může být vědecký výzkum v této oblasti cestou pro naši lepší budoucnost, která zachrání náš svět? Je zde i mnoho příkladů z jeho praxe, neuvěřitelných, jenže tohle není spisovatel scifi, ale erudovaný doktor, psycholog, takže otázky se množí, ale při současném stavu naší zkostnatělé vědy se podobných výzkumů dočkáme za ... dlouho.

17.08.2012 5 z 5

Had má hlavu královskou Had má hlavu královskou Pavel Hejcman

Četla jsem už dávno, nicméně ten pocit z dobrého čtení zůstal, takže když jsem tu na ni narazila v bazaru, zachtělo se mi ji koupit :)

17.08.2012 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knihu jsem četla asi kolem roku 1985, ještě na střední. Od té doby si ji čtu co pět let znova, protože je to velmi optimistická kniha, o vůli lidí začít znova...

29.07.2012 5 z 5

Arabská noční můra Arabská noční můra Robert Irwin

atmosféra knihy je místy až hororová, ale jindy zase pobaví, například při vnořování příběhů do dalších a dalších podúrovní, kdy se čtenář snadno ztratí, přesto je zvědav na další příběh..

19.02.2012 5 z 5

Tarzanova smrt Tarzanova smrt Josef Nesvadba

Blbec z Xenemünde jednoznačně vede, (možná nám v dnešní době takových roste víc), povídka o chlapci, který je geniální, ale neschopen soucitu, je zneužit pro sestrojení nebezpečné zbraně.

18.02.2012 4 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

akčně napsané, hezky se čte, ale dost průhledná zápletka s předvídatelným koncem

18.02.2012 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Knížku jsem taky přečetla za odpoledne a to především proto, že jsou kapitoly většinou na půl až jednu a půl strany a zbytek bílo! Jako ekologovi je mi toto krajně nesympatické :) . Ale vcelku je to dobrá kniha..

16.02.2012 3 z 5

Homo sapiens stupidus - eseje ze třetí kultury v roce 2002–2003 Homo sapiens stupidus - eseje ze třetí kultury v roce 2002–2003 František Koukolík

Je to trochu depresívní, vidět ty lidské stupidity takhle na jednom místě...
Koukolíka mám moc ráda, píše srozumitelně o věcech, kterým laik nerozumí.

16.02.2012 5 z 5

Ani jeden čtyřlístek Ani jeden čtyřlístek Ludmila Pelcová

knížku bych dala jako doporučenou četbu, četla jsem ji dceři, asi pět jí bylo.. Hezky napsané, s citem, o problémech, které děti chápou po svém.

16.02.2012 4 z 5

Lékař ze Lhasy Lékař ze Lhasy Cyril Henry Hoskin

Kniha o tibetském mnichovi nám ukazuje, že člověk, který má víru, dokáže a vydrží mnoho.

16.02.2012 5 z 5

Dekameron 2000 aneb Láska v Praze Dekameron 2000 aneb Láska v Praze Vladimír Páral

oddychovka, některé povídky ale majíněco do sebe. Každý se tam může najít :)

16.02.2012 2 z 5