Neri Neri komentáře u knih

Smrt chovatele psů Smrt chovatele psů Laurien Berenson

Skvělá detektivka s velmi sympatickou hlavní hrdinkou Melanií, milovnicí psů, amatérskou vystavovatelkou, učitelkou a odhodlaným amatérským detektivem v jednom. Souhlasím s předchozím komentářem, je velká škoda, že u nás nevycházejí další knihy této detektivní série. Myslím, že nejen já bych si je přečetla s velkou chutí. Snad se dočkáme.

21.01.2013 5 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Skvělá kniha, jsem velkou obdivovatelkou této autorky, její styl psaní je mi velmi blízký. Všechny její knihy mohu jen a jen doporučit a tuto obzvlášť!

16.01.2013 5 z 5

Případ zelený drak Případ zelený drak Jiří Hogan

Docela příjemná detektivka, pro mne ale typ knihy, kterou přečtete, odložíte a víc o ní nepřemýšlíte.

14.01.2013 3 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Nějak jsem nedokázala vcítit se do postavy hlavní hrdinky, zápletka se mi zdála dost přitažená za vlasy a chování dalších postav hodně zjednodušené a místy nepochopitelné. Jak už tady píše bend-ik, příběh mě nedokázal natolik upoutat, aby mě vlastně zajímalo, jak to celé skončí.

12.01.2013 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Kniha se mi líbila více než Stále nezvěstná od stejné autorky, i přes velmi nepravděpodobnou zápletku jsem se do postavy hlavní hrdinky dokázala vžít od prvních stránek, příběh jsem prožívala s ní, celý děj, postavy, místa, vše se mi zdálo uvěřitelnější než v první knize této autorky. Velmi napínavé čtení, dramatická zápletka, čte se velmi dobře a jedním dechem.

12.01.2013 4 z 5

Za poklady brdských Hřebenů Za poklady brdských Hřebenů Otomar Dvořák

Vzhledem k tomu, že v Brdech bydlím a hodně volného času trávím chozením po kopcích, nádherných údolích, hlubokých lesích a místech známých i neznámých, byla pro mě tato kniha velmi příjemným a zasvěceným průvodcem. Moc se těším na novinku Pustinami středních Brd !

11.01.2013 4 z 5

Bišon Frise Bišon Frise Jarmila Křečková

Jedinečná publikace dlouholeté chovatelky a zakladatelky chovu plemene Bišon Frisé v Čechách - paní Křečkové. Jedná se o ucelené informace z opravdu nejpovolanějšího zdroje, jedinci z chovatelské stanice Ze zlaté Jalny paní Křečkové dosud figurují ve většině rodokmenů tohoto plemene. Krásná kniha, kterou velmi doporučuji všem milovníkům a obdivovatelům Bišonků.

05.01.2013 5 z 5

Boloňský a maltézský psík Boloňský a maltézský psík Hilda Kuběnová

Chovu plemene Boloňský psík se věnuji několik let a ke knize paní Kuběnové se stále ráda vracím. Je v ní přehledně popsána historie chovu tohoto plemene v Čechách a začínající i zkušený chovatel v ní najde mnoho rad v otázkách chovu, péče o srst, zdraví. Samostatná kapitola je také věnována výstavám a standardu plemene. Knihu vřele doporučuji !

05.01.2013 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Kniha se moc hezky čte, je napínavá, příjemně budovaná atmosféra strachu a napětí. Jediné, co mě na knize trochu vadilo, stejně jako u knihy Osamělá smrt, jsou milostné pasáže a v případě této knihy i její závěr. Jinak mohu doporučit jako skvělou oddechovku.

04.01.2013 4 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Kniha se moc pěkně čte, zejména, pokud právě pobýváte na zimní dovolené na Šumavě. O to lépe prožíváte celý příběh, atmosféru horského města, třeskutý mráz a vánice. Napínavé, oddechové čtení.

30.12.2012 4 z 5

Za co se pyká Za co se pyká Olle Lönnaeus

Z knihy jsem byla nadšená. Psychologicky laděný detektivní román, do posledních stránek napínavý, s gradujícím závěrem. Je to v podstatě smutný příběh podivné rodiny, plný návratů do minulosti. Knihu Za co se pyká vřele doporučuji, jedná se o opravdu velmi poutavý příběh.

22.12.2012 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Krásně napsaná kniha. Helenka Součková, ač ve složité životní situaci, podává vše opět s velkým nadhledem a humorem. Pro mě hodně pravdivé.

09.12.2012 4 z 5

Klub druhých manželek Klub druhých manželek Jane Moore

Od knihy jsem mnoho neočekávala a ke čtení přistupovala s lehkým despektem, ale musím přiznat, že jsem se po celou dobu čtení výborně bavila. Kniha se čte jedním dechem, je vtipná, místy trochu dojemná, ne však přeslazená, zásadní otázky řeší s nadhledem, ale donutí i zamyslet se nad otázkou "druhých" manželek. Těším se na další knihy této autorky. Skvělé odpočinkové čtení!

09.12.2012 5 z 5