Nerevanin Nerevanin komentáře u knih

Nesvatá trojice Nesvatá trojice Paul Adam

Průměrná, možná lehce nadprůměrná detektivka. Ničím nenadchne, ale odpad to také není, číst se to dá, místy docela napínavé. Dějová linka odehrávající se v minulosti zajímavější než současná.

18.03.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velice zajímavý nápad a svět v jakési rádoby utopické budoucnosti. Škoda určitých klišé prvků (spoiler: klišé typu dvě hlavní postavy prostě nemůžou zůstat jen tak, musejí se do sebe zamilovat). Přesto rozhodně doporučuji.

18.03.2019 4 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Zajímavá kniha. Prakticky nemá příběh, jedná se spíše o psychologickou záležitost, ačkoli jednotlivé postavy jsou vykresleny jen velmi jednoduše, až karikaturně. Atmosférou a symbolikou mi kniha připomínala Čekání na Godota. Bod strhávám za poněkud zdlouhavou pasáž týkající se trhání zubů, která sice pěkně vykresluje, jak se lidé jeden po druhém nechávají zblbnout a strhnout davem, ale poněkud kazí rytmus děje. Ten je rychlý, ale tato pasáž víceméně dlouho stojí na jednom místě. Celkově se mi kniha líbila, ale rozhodně to není pro každého.

06.01.2019 4 z 5

Otázka významu Otázka významu Tomáš Marvan

Kniha je napsána poměrně přístupným jazykem a způsobem, který dovoluje většinu představovaných teorií, modelů a konceptů pochopit. Nicméně tato kniha se rozhodně nedá považovat za vhodnou pro uvedení do problematiky analytické filozofie, neboť je, jak název vypovídá, zaměřená především na otázku významu. Z toho důvodu jsou podané informace omezeny zejména na toto a opomíjí jiné oblasti analytické filozofie. Jednotliví filozofové a jejich díla jsou představeni dosti chaoticky. Knihu nedoporučuji nikomu, kdo o analytické filozifii nic neví, neboť některé termíny nebo schémata nejsou vůbec vysvětleny.

01.01.2019 3 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Dost nezvyklý styl vyprávění, který mně osobně připadal velmi rozptylující. Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Samotná detektivní zápletka je dobrá a rozvětvená, s mnoha možnými pachateli a motivy a relativně nečekaným rozuzlením. Nicméně způsob luštění záhady stylem "každou věc se dozvíme alespoň třikrát od různých lidí, a navíc s obvykle nesmyslným komentářem vypravěčky" děj hrozně natahuje a ubíjí. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou chvílemi nad moje síly (ve špatném slova smyslu). Sem tam nějaká logická chyba. Nedoporučuji číst.

16.12.2018 1 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Oproti předchozím dvěma dílům je tento poněkud slabší, především první polovina, pak se to "rozjede" s uvedením nové postavy na scénu.

03.02.2017 3 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Ačkoli v knize je několik zajímavých nápadů, autor není schopen je dotáhnout do konce, prostě je nechá být, a místo toho se obrátí k nejklišovitějšímu možnému konci. Je tu pár jakž takž vtipných pasáží, ale na můj vkus příliš volných konců, příliš epizod s nulovým vlivem na příběh či na psychologii hlavního hrdiny. Dočteno s velkým sebezapřením jen kvůli tomu, že jsem to měla na vysoké za úkol.

03.02.2017 1 z 5