Nelíísek Nelíísek komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kdyby ta kniha, kterou jsem měla v ruce tak brutálně nesmrděla (na obálce jsem i musela seškrabat i plíseň !!) tak bych u ní usnula, knihu jsem musela přečíst jako povinnou četbu k maturitě, jinak bych se ji ani nedotkla, už více se mi líbila kytice, kterou jsem také četla nedávno.

09.04.2017 1 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Herní pecka od šílených Japonců převedena do knižní verze. I když je kniha suprová nic prostě nepřebije tu atmosféru hry z roku 1996.

03.04.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zatím jsem se tzv.“ červené knihovně“ úspěšně vyhýbala (kdyby mi ji nedoporučila známá, tak bych se k ní nedostala) ale tahle kniha opravdu nemá obdoby, se zatajeným dechem jsem hltala každou stránku. Will se sice ze začátku choval jako arogantní kretén, ale přes to všechno se Lou nenechala odradit a dělala vše co bylo v jejich silách, opravdu jsem ze začátku čekala konec jako z pohádky naučí se sám se sebou žít a budou šťastně žít, dokud je smrt nerozdělí. Autorka mě dostala takovým neskutečným způsobem, že jsem snad posledních 30 stránek brečela (od scény na pláži to semnou začalo jít z kopce) až do konce. Příběh byl opravdu silný plný humoru, nečekaných zvratů, a naděje. Určitě během času se zkusím dostat ke knize Život po tobě nebo jiné z autorčiných knih, jak říkám i když jsem spíš na sci-fi fantasy a detektivky, tahle romantika mě prostě dostala do kolen.

26.03.2017 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Ze začátku mi sice vadilo že je to napsané z nahrávek, ale postupem děje jste na to zapomněli, i když vás hranaté závorky vždycky přesvědčili že to prostě z nahrávek je. Krásné oddechové čtení s nádechem sourozenecké rivality. Určitě se k sérii vrátím abych ji dočetla.

21.03.2017 4 z 5

Z mého pohledu tam byli nedostatky, šlo to, nahoru dolů, nahoru dolu. Byla jsem ráda že jsem se vrátila do kouzelného světa J.K.Rowlingové, bohužel ale kniha mě trochu zklamala. Abych ale nebyla jen kritická, připadali zajímavé „jiné reality“ když se Albus a Scorpius snažili změnit minulost

17.01.2017 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Poprvé jsem se dostala k tvorbě Dana Browna díky filmům, které mě neuvěřitelně vzali, vím že inferno vyšel také jako film, ale chtěla jsem trochu změnit styl a přečíst si knihy, bohužel jsem si neuvědomila že to beru od konce, takže inferno je moje první kniha, kterou od Browna čtu. Kniha se mi tedy neuvěřitelně líbila do historie jsem prostě blázen, zápletka byla velice zajímavá a kniha mě neuvěřitelným způsobem vzala, určitě nezůstanu jen u jedné knihy z Brownovi tvorby, do života jsem si udělala další tři cíle, navštívit Florencie, Benátky a Istanbul ( i když v podání pana Browna by se dalo říct že už jsem na těch 3 úžasných místech byla).

14.01.2017 5 z 5

Jako zpestření a doplnění je to baječné odreagování :)

14.12.2016 5 z 5

Doctor Who: Roj hrůzy Doctor Who: Roj hrůzy Mike Tucker

No nevím nevím jestly nejlepší ale rozhodně to nebyl propadák, kniha byla celkem čťivá a bavila mě.

30.11.2016

Počátek Počátek Jessica Khoury

Kniha je naprosto famozní, Ze začatku se děj hrozně pomalu táhl ale to finále ! Na knihu jsem narazila díky recenzi v časopisu Pevnost a neváhala jsem a hned jsem si na ni dala rezervaci v knihovně rozhodně toho nelituji. Dokonalost má mnoho podob a život nedokáže existovat bez konce, myšlenky této knihy vás naprosto vtáhnou do děje a od knihy vás snad odlepí jen letecký útok nebo konec.

30.11.2016 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Ve fantazii se meze nekladou a takhle kniha je toho důkazem ,malí uličník který se živý splodinami z ulice, Chodníkový kněží ctihodné bohyně Mater Viae, kteří jsou uvězněni v sochách a nemohou zemřít, zlý lešenovlci a ostnaté milenky,Skleněné bytosti které tančí v lampách.Někdy jsem ale musela od knihy odtrhnout oči ,zavřít je a přestavit si jak vůbec mohou vypadat chodníkový kněží ? Jak vůbec mohou vypadat sám Filius ?Jak mohla vypadat ostnatá milenka, lešenovlci, bytosti ze skla? A i Gutterglass "žena z odpadků" .Autorova fantazie je jedinečná a už před sebou mám 2.díl -Skleněná republika ,nemůžu se dočkat večera až si zalezu do postele a začnu prožívat další příběh z londýského světa fantazii

17.03.2016 4 z 5

Homérova Odysseia Homérova Odysseia Jaroslav Hulák

Homérova odysseia je skvělá kniha kterou jsou si přečtla díky přehledu k literatuře. Nelituji toho přiběh je velmi poutavý i když víte jak to vše dopadne .

06.01.2016 4 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Jedna z povinných knih k maturitě .Byla jsem mile překvapena kniha se mi velice líbila na to že je tak stará nejvíc se mě asi líbila otázka věčného života . Z eposu o Gilgamešovi jsem si odnesla do života jedno: Nemůžeš najít věčný život, může si ale zachovat věčné jméno svým dílem se stanete nesmrtelným . Kdybych ji neměla jako povinnou četbu asi bych si ji vůbec nepřečetla

06.01.2016 3 z 5