NelaNováková NelaNováková komentáře u knih

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Kroniky prachu mám velice ráda! Jak kvůli Animant a Panu Reedovi, tak kvůli té božské atmosféře anglie.
Na tento příběh ze stejného prostředí jsem byla hodně zvědavá. Jsem ráda, že jsem ji mohla dostat na recenzi @humbook_blogeri děkuju! #spoluprace #humbookblogeri

Jedná se o detektivní linku o lodním kufru, který propadl knihovnou. Cely detektivní příběh byl velmi napínavý a bavilo me jeho vyšetřování. Postavy byly super, Elisa je velice vtipná, takže to knihu oživilo! Ovšem někdy mi přišlo, že nemyslí na nikoho jiného kromě sebe. Občas tam byly pasáže plné dlouhých popisů, které mě někdy ani nebavily. Hodně mě zamrzela jedna věc a to, že o Animant tam bylo strašně ale strašně málo. Těšila jsme se hlavně na to, jak budu sledovat vývoj jejich vztahu ale bohužel. Vím, že to není návaznost na kroniky, ale přesto byli spolu s Elisou nejlepší kamarádky tak jsem očekávala víc toho.

Celkově je kufr z nebe super příběh, který doporučuji. Lehká detektivka se špetkou romantiky. Přesto ale kdybych musela dát hodnocení, tak v porovnání s kronikami prachu dam 3,5⭐️.

01.12.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Poslední song jsem dostala na recenzi od humbookblogeru. Děkuju za ni.

Kniha je z hudebního prostředí, které mám děsně ráda a bylo na jedničku!!! Do postav jsem se hned zamilovala, to prostě nešlo jinak. Ta chemie mezi nimi byla užasne! Romantická linka byla hrozně sweet a strašně moc se mi líbilo, jak se jejich vztah promítal do showbyznysu. Musím i říct, že se styl psaní opravdu podobá německým autorkám. Mela bych jen malou výtku a to, že se děj spíše víc točil právě kolem showbyznysu. Ocenila bych prostě více té jejich romantiky.
Každopádně knížka byla úžasná,čtivá, zábavná,slaďoučká a klišé jak by měla být.
Moc moc ji doporučuju! 4,5

20.09.2022 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Děkuji moc za poskytnutou knihu @humbook #spoluprace #humbookblogeri

Zapata bývala má oblíbená autorka, ale poslední knížky nebyly úplně topka.
Přečetla jsem tedy dvojitý zásah a musím říct, že je za mě nejslabší kniha.
Příběh je rozepsán na skoro 500 stran což je strašně moc. Proto slow burn zápletka byla velice pomalá a skoro o ničem.
Postavy bych řekla, že mi byly sympatické, ale nechoval se na svůj věk a řešili hrozné banality.
Přesto byl ale příběh čtivý, přesně jak to zapata umí. Chemii mezi postavami jsem také citíla, ale kniha prostě mohla být kratší.

03.12.2023 3 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Tohle byla tak skvělá knížka!!! Jelikož jsem pomalu ani nevěděla o čem pravidla pro holky mají být, překvapily mě ještě o to víc.

Příběh vypráví o Marin. Vztah s jejím oblíbeným učitelem zajde moc daleko a my sledujeme jak se s tím vším tlakem Marin vypořádává. Knížka má více témat. Ty hlavní jsou : feminismus, sexismus, obtěžování a také i krásná romantická linka. Ta se podle mě vážně povedla.
Popravdě jsem se bála, že to bude nějaká složitější četba. Naopak je hrozně čtivá a je napsaná pohodově. Veliké plus knížky je počet stran. Má pouze 208 stran a kapitoly jsou krátké. Proto každá kapitola byla nabitá akcí a nikdy jsem se nenudila! Opravdu žádné zbytečné popisy, jen to důležité!
Pro mě to byl hrozně originální a zajímavý příběh, který jsem ještě nečetla. Myslím, že postavy si zamilujete stejně tak jako zápletku a konec knihy který byl za mě skvělý!

Zkrátka, takhle knížka určitě stojí za přečtení! Řeší se v ní důležité témata, ale zároveň je napsána lehce!
Na tuhle knížku jen tak nezapomenu a můžu jí jen doporučit.

02.05.2021 5 z 5

Spoutej mě Spoutej mě Hope Marks

Tuhle e-knihu jsem jsem dostala na spolupráci s českou autorkou @hope_marks_autor
Moc děkuji!

Wau musím říct, že jsem byla hodně mile překvapená. Kniha vypráví o kleptomance a pojicajtovi. Hodně ve zkratce, kleptomanka furt krade a on ji opětovaně chytá na místě činu. No ale jaksi si začnou pohrávat s city mezi sebou až z toho vznikne boží romantická linka.
Jejich vztah byl opravdu božský a moc jsem si ho užívala.
Jelikož je to erotická kniha, je zde hodně spicy scének. Některé jsou trosku drsnější, ale ne vůbec tím hnusným způsobem. Všechno bylo perfektně napsané.
Příběh má tři části. První byla moc hezkána začátku druhé jsem byla celkem v šoku, že co se to děje a třetí už byla s vice akcí.
Já musím ocenit největší plus a to, že hlavní hrdina byl policajt. Božínku, autorky by měly o tomhle povolání psat častěji

Já můžu moc doporučit, je to skvělá erotická kniha, která se mezi ostatními určitě neztratí

17.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

4/5

Musím říct, že tahle kniha se trochu odlišovala od typické linky, kterou Zapata píše. Jelikož kniha vypráví o Ruby, která si dopisuje s Aaronem (vojákem), máme tu přes 200 stran pouhého dopisování přes emaily a smsky. Kniha se tak čte rychleji, ale tahle část teda mohla byt kratší. Přesto jsem se ale do Aarona zamilovala už jen přes ty zprávy.
Když se konečně setkají, tak omujboze jejich chemie je skvělá! Je to taková friends to lovers a není ani tak slow burn jak jsme z předešlých knih zvyklí. Díky tomu dopisování, které zabralo většinu knihu, bych klidně ještě snesla dalších několik stran navíc.
Celá kniha se četla úžasně! Styl psaní klasika strašně čtivý a jejich přátelství bylo prostě boží!

Za mě to není nejlepší Zapata. Patří spíš na konečné místo knih, které jsem zatím četla. I tak ji ale určitě doporučuju, obzvlášť pokud máte autorčiny knihy rádi

Za možnost přečtení děkuji @Humbook!

11.04.2023 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Musím teda uznat, že nejsem úplně cílová skupina. Fantasy nečtu, ale i tak mě nalákaly edity a nadšené recenze po sociálních sítích.

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Když jsem se do příběhu ale dostala, mega mě to začlo bavit. Hlavní hrdinku Violet jsem měla hrozně ráda, vedlejší postavy byly taky skvěl. Buď je milujete nebo nesnášíte.
Romantická linka byl samozřejmě tak dobrá, jak říkají ostatní! Ta chemie mezi nima. Boží.
Konec knihy mě hoodně šokoval a poslední stranky jsem četla dost v údivu

Já můžu určitě doporučit. Hlavně budu mluvit za lidi, u kterých fantasy není hlavní žánr. Doporučuju velice!!

22.03.2024 4 z 5