NelaH NelaH komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná kniha. Měla jsem jen menší očekávání, ovšem to, co autor stihl za pár stránek? Konec byl naprosto dechberoucí a já jsem poprvé brečela u maturitní četby.

05.05.2021 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Já nemám slov. Naprostá nádhera, rozhodně mezi top třemi knihami a nejspíš mezi nimi na minimálně pár let zůstane.
Kniha není jednoznačně pro každého. Probírá se spousta těžkých témat a skrze bolest, nenávist a utrpení se prodere tak nádherný příběh, že jsem buď knihu četla nebo o ní přemýšlela (či brečela).
Pokud chcete těžší knihu, kterou nezapomenete, tak PROSÍM, čtěte. Potřebuji více lidí, kteří mohli poznat úžasné hlavní postavy a lásku, která sice není jako ostatní, ovšem o to silnější.

05.05.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

(Možné spoilery)
Od knihy jsem měla sice určitá očekávání, ale nic mě nemohlo připravit na tento příběh.
Všichni jsme slyšeli o smrti Achillea ať už ze školy, knih nebo filmů. Věděla jsem, že každou otočenou stranou se blížím k neodvartnému, ale při posledních padesáti stranách? Čtu hodně a často, ale takhle jsem si u knihy nepobrečela ani nepamatuji.
Dva chlapci spolu sdílí neuvěřitelně krásný příběh a lásku, která se nenachazí jinde než v příbězích a srdcích snílků. Protože přesně tím se hlavní hrdinové po polovině knihy stávají. Snílky, kteří jdou proti možnému i nemožnému, aby nakonec i ti nejsilnější přišli úplně o všechno.
Ať už máte rádi jakýkoliv žánr, tak tahle kniha stojí za to, protože nevěřím, že někdo po odložení odešel bez díry v hrudi.

06.11.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší kniha ze série. Hlavní hrdinka projde obrovskou změnou a zároveň se otevře tento úplně nový svět, který do této doby jen příležitostně nakukoval. Rozhodně doporučuji!

14.03.2021 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

První třetina knihy byla průměrná, ale vtipná a rychle ubíhala, takže jsem si nemohla stěžovat. Prostřední třetina knihy byla ještě lepší a konečně se začalo něco skutečně dít a já si příběh užívala. Ovšem poslední třetina byla velké zklamání. Chtěla jsem knihu ke konci odložit, protože už se vlastně vše odehrálo a sice příběh byl napsán hezky, ovšem nedělo se nic, co by za tolik stránek stálo. V celku to byla fajn kniha, ale asi bych nedoporučila a nepřečtu si znovu. Pokud chcete nenáročnou knihu na den k vodě, tak čtěte, ale za pár měsíců si k ní nebudete nejspíš nic pamatovat.

05.05.2021 3 z 5

Moc krásný příběh, nemůžu se dočkat pokračování. Oba hlavní hrdinové byli osobití. Kniha je hodně originální a člověk si k ní musí najít cestu, ovšem poté za to neskutečně stojí.

05.05.2021 4 z 5