nase_zuzu nase_zuzu komentáře u knih

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Uz je doma, neodolala jsem.

23.03.2017

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi jsem četla už moc knížek s podobnou tématikou a depresivním nádechem. Sůl moře od této autorky mi připadá mnohem lepší, děj více plyne. Tady se koncentrujeme pouze na utrpení postav a téměř jjistou smrt. Nehledě na to, že bych jako čtenář ocenila, když bych svoji duši utěšila nějakým pozitivnějším závěrem.

17.03.2017 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Já se omlouvám, ale pro mě byla kniha nezajímavá. Respektive, začátek bych hodnotila kladně, protože prvních 200 stránek jsem přečetla skoro až jedním dechem, ale pak jsem se zasekla a dál to prostě nešlo. Dokonce mi některé pasáže vadily a nutily mě v knize přeskakovat, až jsem ji nakonec dočetla opravdu velkými skoky.
Byla to má první scifi kniha, tak je to možná tím, že nejsem ten typ pro scifi tématiku. Mně se ale bohužel opravdu nelíbila.

03.03.2017 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

velice zábavná knížka, oddechovka a fajn náhled na život v nesnázích

28.02.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velice zajímavé téma a první, které jsem tohoto druhu četla. Jen konec na mě působil spíš jako nedokončená kapitola. Čekala jsem nějaký závěr, možná zadostiučinění nebo odplatu.

28.02.2017 4 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Miluji Itálii a toto je ideální příležitost osvěžit si důvody proč. Kniha sice nepatří mezi knihy ke zhltnutí, ale člověk na ni musí mít náladu, pak je opravdu příjemným rozptylem.

04.02.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

skvělé, čtivé

30.01.2017 4 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Začátek dobrý, ale zbytek jsem přeskakovala, nudné..

30.01.2017 2 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Ta zápletka není asi z nejpromyšlenějších a nejzákrutovitějších, ale čte se opravdu skvěle. Autor nezabíhá do žádných velkolepých popisků a věnuje se hlavně návaznosti děje. Nebylo tam žádné hluché místo. Přečteno za tři dny.

30.12.2016 4 z 5