nase_zuzu nase_zuzu komentáře u knih

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Docela zklamání od druhé poloviny. Asi jsem měla jiné představy, ale začátek parádní.

20.06.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na začátek - nejsem fantasy fanoušek. Věřím, že pro takového člověka je kniha velice čtivá. Pro mě taková nebyla. Příběh je plochý, dá se dost věcí očekávat. Nevyhovovalo mi ani skákání z aktuálního děje do minulosti jednotlivých postav. Psané je to sice čtivě, ale pro mě bez větší zápletky.

30.05.2018 3 z 5

Elena mě tentokrát překvapila. Druhý díl jsem přečetla jen silou vůle a byla jsem zklamaná. Takže moc šancí jsem třetímu dílu nedala, ale rozlouskla jsem to běhěm pár dnů. Čtvrtý díl určitě už dotáhnu.

17.05.2018 3 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Jako vždycky skvělé počtení.

15.05.2018 4 z 5

Hříšná Messalina Hříšná Messalina Alfred Schirokauer

Ale jo, docela pěkná knížka. Je čtivá. Samé intriky :-)

05.04.2018 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nevím proč mám pocit, že z této knihy musel čerpat Hartl do svých Okamžiků štěstí.

05.04.2018 4 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Ačkoliv Itálii miluju a příběhy z Itálie rovněž, tohle bez obsáhlejšího děje bylo roztažené na skoro 400 stran a dalo mi to docela zabrat. Pěkné, ale spíše průměrné líčení třech generací na italském zapadlém ostrůvku.

26.02.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Já musím říct, že mě kniha vtáhla do děje a snad ještě napínavější bylo, když jsem o ní vykládala manželovi. Úplně mě hltal. A všichni ti, co říkají, jak je kniha nudná nebo nepovedená, bych jen chtěla z vlastní zkušenosti říct, že takový příběh nemusí být/není daleko od pravdy...

02.01.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Drobné zklamání. Čekala jsem nadupané pokračování a vyšel mi z toho relativně plochý příběh. Nakonec jsem druhou polovinu přeskákala. Třeba bude třetí díl zajímavější, ale teď na něj popravdě moc chutí nemám.

19.11.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tohle snad ani nenapsal Hartl...

20.10.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Šikovně napsaný thriller, přečtený za 3 dny, ale dá se zvládnout v jednom tahu. Ani člověku nepřijde, že to má 260 stran, prostě musíte číst dál.

06.10.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hm....

14.09.2017 3 z 5

Jsem Kateřina Jsem Kateřina Kateřina Sidonová

První polovina super, čtivé, svižné, pak mi začal osud hlavní hrdinky vadit. Na mě už přílišné množství negativ a opakující se scénář. Konec dá se říct žádný.

14.09.2017 3 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Skvělé. Až je mi líto, že to dál nepokračuje. Přečteno za 3 dny.

18.08.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Mně se kniha moc nelíbila. Byla nezáživná a zbytečně zdlouhavá. Posledních 100 stránek šlo rychločtením.

29.05.2017 2 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Za mě skvěle napsaná kniha.

29.05.2017 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta a veliké zklamání. Vůbec mě to nebavilo, příliš rozvláčné a děj veskrze žádný. Překlad výborný, takže se mi čeština četla dobře. Co na knize obdivuji, je význam slov mezi řádky, což nutí čtenáře k zamyšlení. Avšak dějově příliš protáhlé, stačila by polovina stránek.

22.04.2017 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mně se teda kniha líbila moc. Kdyby byl druhý díl, hned do něj jdu. Vtáhlo mě to do děje od začátku až do konce. I když to byl takový konec nekonec.

06.04.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Nic moc teda. Přečetla jsem za jediný den a nic si z toho neodnesla. Spíš mi vadilo, jak nereálný příběh to byl.

31.03.2017 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Jsem zhruba ve dvou třetinách knihy a musím se přiznat, že další díl si asi nekoupím. Velmi jsem se na Přemyslovskou epopej těšila, protože tu Husitskou jsem přelouskala velmi rychle a nemohla se dočkat dalších dílů. Proto jsem čekala něco podobného i tady, ale musím říct, že se mi to čtení moc nedaří.
Nicméně vědomosti a viditelná píle, se kterou je kniha napsaná, jsou úchvatné. Smekám před panem Vondruškou.

28.03.2017