narisa narisa komentáře u knih

V pasci V pasci Dani Pettrey

Další díl opět povedený. Ozvláštněný tím, že se příběh odehrává na velké výletní lodi. Opět zajímavé a napínavé čtení. Vypadá to, že rodina McKeenů tvoří nejen záchranářský tým v Yancey, ale také tým vyšetřovací.
A opět propagace Ježíše. No ale co, tyto pasáže přeskakuji.
Jinak se mi příběh Gage a Darcy moc líbil. Darcy měla neuvěřitelnou odvahu. Já bych tedy do kajaku na moři nesedla ani náhodou. A opět lákadlo na další díl v podobě odhalení totožnosti Jakea a následná reakce Kayden. Takže hurá na další díl.

V lavíne V lavíne Dani Pettrey

Lepší než první díl. Opět velké dobrodružství a napětí. Člověk by neřekl, jak to může být v malém aljašském městečku Yancey nebezpečné. Během celé série se tam objeví dost mrtvol. Ještě, že rodina McKeenů je připravena na vše, její členové umí snad všechno.
Každopádně Landon byl sympaťák a s Piper byli vždy přátelé a teď i něco víc, jen jim trvá, než si to navzájem řeknou. Vyšetřování je zajímavé a napínavé. Opravdu čtivé, ale člověk musí vypustit pasáže, kde autorka dělá reklamu křesťanství.
Jinak se mi moc líbí prostředí Aljašky.
Navíc autorka čtenáře navnadila na další díl o Gageovi a Darcy. Rozhodně doporučuji tuto sérii číst za sebou.

Pod hladinou Pod hladinou Dani Pettrey

Tato autorka mě nadchla dobrodružnými detektivními příběhy rodiny McKennových. Píše opravdu čtivě.
Ale! Ačkoli mám známé a přátelé věřící a něčí víra mi nikdy nevadila, tak v těchto knihách mi opravdu moc vadí, jak autorka nepěkně tlačí do příběhů Ježíše, víru a život řádných křesťanů.
Ale zpět k příběhu. Cole byl opravdu skvělý člověk. Moc se mi líbilo, jak se o všechny staral, hlavně o své sourozence. Bailey byla taková odměřená. Neustále se trestala za to, jak se chovala kdysi. Než přijala Krista. No, Bailey mi úplně nesedla. Navíc se ti dva chovali, jako když dva třináctiletí zažívají první lásku a ne jako lidé před třicítkou. Nedej bože by si dali pusu, nebo se objali. To se asi nesluší. Holt až po svatbě.
Ale jinak příjemné a napínavé čtení.
Hodnotím 3,5*.

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Parádní poslední díl série. Musím říct, že celá je vážně skvělá. Sarininy knihy miluju.
Daniel Trevi byl úžasný kluk a navíc hokejista, i když zpočátku nehrající. Navíc to, že dělal DJ na zimáku mě udělalo ohromnou radost a vrací mě to do mládí, kdy jsem jako velká fanynka (ne týmovka) trávila na stadionu spoustu času. Lianne byla také skvělá. Roztomilá a trochu stydlivá pohodářka. Těšilo mě, jak je to k sobě od začátku táhlo a jak se měli rádi a společně zvládli problémy, které se na ně sesypaly. Hlavně tedy na Daniela.
Už v předchozích dílech jsem si oblíbila i Treviho staršího a docela mě mrzí, že jeho příběh autorka nesepsala. Ach jo. Zato napsala krátkou novelu o Pepem a také o Rikkerovi a Grahamovi, ale ty u nás asi nevyjdou.
Každopádně mě čtení této série velice bavilo a na další díl jsem se vždy velice těšila. Určitě se k ní budu vracet.

13.06.2022 5 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Nová kniha z nové série této autorky se mi opravdu moc líbila. Je to zase trochu něco jiného. Chvílemi na mě působila jako takový tajemný thriler. A i když miluju Bratrstvo, tak tady mi to propojení úplně nesedlo. Raději bych to viděla jako úplně samostatný svět. Ale autorka má takto propojené všechny knihy s fantasy prvky.
Zpočátku mě fakt mrzelo, co se stalo Rickovi a pak jsem jen koukala, jak se to vyvrbilo. A to nemluvím o utajených identitách hlavních hrdinů. Tentokrát jsem to fakt odhadla špatně. Ale Lydie a Daniel byli opravdu zajímaví hrdinové a já se moc těším na pokračování. Zatím jsem si všimla, že má série mít tři díly.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

10.06.2022 5 z 5

Nasleduj ma Nasleduj ma Michaela Zamari (p)

(SPOILER) Toto bylo opravdu zajímavé čtení. Ústřední dvojice Jason a Lucka byli sympatičtí lidé. A jejich příběh moc pěkný. Jejich vztah se vyvíjel velice pozvolna, taková ta pomalá romantika. Ale moc hezky. Jen to drama na konci mi k tomu moc nesedlo.
Více se mi líbila první půle knihy, ta druhá byla trošku vleklejší. Mám ráda střídání pohledů vyprávějících, tak jako tady. Jen mě mrzí, že ten konec nebyl i z pohledu Jasona, ale jen Lucky.
V knize se řeší spousta aktuálních a vážných témat. Já nejsem příliš velkým fanouškem influencerů a youtuberů, takže tato část mi moc nesedla. Asi mě to dost minulo a opravdu nechápu lidi, co mají potřebu zveřejňovat každou pitomost. Ale... Chápu výhody a nevýhody a to, že tím někdo žije, je jeho věc. A autorky to velice pěkně popsaly.
Potěšilo mě, jak autorky píší o tom, jak nás okolí ovlivňuje, a že většinou trvá, než člověk dospěje do stádia, kdy si opravdu vytváří vlástní pohled na svět a nejde jen s davem.
V příběhu také najdeme spoustu moudrých slov a poučení. Prostě něco na zamyšlení.
Moc se mi líbilo, jak Jason zachraňuje planetu a lidi před hladem a je pravda, že každý by měl začít sám u sebe. Ovšem obávám se, že naše společnost ve velkém propadla konzumu a velice nerada se ho vzdává.
Jinak bylo super i cestování ústřední dvojice po jihovýchodní Asii. I když to nejsou země, které bych chtěla navštívit, popis byl zajímavý.
Ještě zmínka o Nině. Byla mi nesympatická od chvíle, kdy se v příběhu objevila. Myslím si, že bylo hned jasné, kdo Lucce škodí. Opravdu to byla zmije a měla by se jít léčit.
Také musím zmínit epilog. Ten se věnoval Alexovi a vypadalo to jako pozvánka k dalšímu dílu. Ten bych si tedy velice ráda přečetla.
Oběma autorkám děkuji za skvělé čtení k zamyšlení.
Hodnotím 4,5* a doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Čo k tebe cítim Čo k tebe cítim Marie Force

Jedním slovem krása. Opravdu takové pohlazení po duši. Suprové čtení o dvou úžasných lidech. Na Carmen jsem milovala hlavně její rodinu. Ta byla super. Moc zajímavé spojení kubánské a italské kultury. A Jason... No ten byl opravdu kouzelný. Velice hodný a obětavý člověk.
Kniha mě nadchla a potěšila.

04.06.2022 5 z 5

Na život a na smrt Na život a na smrt Laura Griffin

Přečtená jako druhá kniha od této autorky a mně se moc líbila. Skvělá detektivka propojená s romantikou. Kira byla sympatická postava, která až moc pracuje. Jeremy byl také zajímavou postavou, ale autorka u něj mohla jít víc do hloubky. I tak skvělé oddechové čtení. Ráda si přečtu další knihy od této spisovatelky.

02.06.2022 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Jo, i poslední díl se mi moc líbil. AJ a Brett byli skvělá dvojka. A Brettina rodina mi byla také moc sympatická. A opravdu moc jsem se nasmála, když si AJ spetl podnik, zavítal na svatbu Liama a Steva a pak o tom barvitě vyprávěl Brett. Kéž by byl každý chlap tak tolerantní.
Páradní čtení.

29.05.2022 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

O chloupek lepší než předchozí díl. Reed byl velký sympaťák. Moc se mi líbilo, jak pracoval s dětmi a dělal velkého bratra. Nemám moc ráda ten problém - je to ex mého kamaráda/kamarádky - naštěstí AJ to bral v pohodě a tím to zachránil. Jinak Reedovi a Darcy jsem to moc přála a dost mě mrzelo, že ho Darcy tak dlouho nechávala v domění, že pro ni není dost dobrý.
Mně se kniha moc líbila, i když je karťoučká a méně propracovaná.
Hodnotím 4,5*.

29.05.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Kraťoučké, ale velice čtivé a milé. Mně se kniha moc líbila. Postavy byly sympatické a skvěle se doplňovaly. Gage jsem si oblíbila.
Hodnotím 4,5 *.

28.05.2022 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Bylo to krásné. Taková sladkost se štiplavou příchutí bolesti. Oba hlavní hrdiny si nejde nezamilovat. Vlastně všichni aktéři knihy byli nakonec sympatičtí, nikde žádný záporák. Autorka tyto kouzelné příběhy se šťastným koncem umí.
Logan byl úžasný chlap. Hodně citlivý a zároveň hodně vášnivý. Bylo super, že to nebyl žádný pracháč. Ten důraz na to, že to jde i bez hory peněz byl fajn. I když nakonec vlastně byli finančně zajištění. Lottie mi také byla velice sympatická. Ačkoli její obětavost byla už až moc.
I když hodnotím pěti hvězdičkami, tak za mně asi nej od autorky byl zatím Maxx. Doufám, že něco podobného se ještě mezi jejími knihami najde.
Tuto knihu rozhodně doporučuji všem romantickým duším.

27.05.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Na další knihu od Zapaty jsem se strašně těšila. A nezklamala, ale je pravda, že Kulti a hlavně Lukov byli lepší.
I tak se mi příběh Aidena a Van moc líbil. Aiden byl opravdu takový mlčící medvěd, ale zároveň na něj platilo - "tichá voda břehy mele". Když chtěl tak byl úžasný a věděl, kdy říct ta správná slova. Vanessa byla usměvavá optimistka a skvělá kamarádka. Společného měli více, než si mysleli - třeba to ošklivé dětsví.
Začátek měl zase pomalejší rozjezd a potom se to trochu rozjelo, ale i tak byl příběh tentokrát hodně rozvláčný a interakce mezi Van a Aidnem minimální.
Jinak zde byli opět skvělí přátelé. A jestli jsem to správně pochopila, tak Diana i Zac mají své příběhy. Škoda, že u nás vycházejí knihy od Zapaty jen jednou ročně. Ale vlastně můžu být ráda, že vůbec vycházejí.
Tentokrát jsme se o sportu, který provozoval hlavní hrdina, a na který se tak upínal, skoro nic nedozvěděli.
Také mi vadí český název. Co zase blázní. Stačí jen přeložit originál. Já bych tedy Wall of Winnipeg and Me viděla spíše jako Zeď z Winnipegu a já.
Každopádně knihu doporučuji.
Hodnotím 4,5*.

23.05.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Paráda. Moc jsem si čtení této knihy užila. Kristen Callihan vážně píše skvěle. Příběh Macona a Delily byl krásný. Macon se tentokrát choval úžasně a Delile už neubližoval. Byl prostě úžasný. A také zraněný a moc si přál, aby o něj Delila pečovala. Což se také stalo a Delila zase přišla na to, že je Macon vlastně jen osamělý, zraněný a skvělý chlap.
Chemie mezi hlavními hrdiny byla opravdová. A láska Macona k Delile bolestná a krásná. Opravdu mě oslovily ty dopisy, co psal. A Delila skvěle vystihla jídlem - chutěmi jejich vztah od dětsví až po současnost.
Opravdu super příběh o tom, jak si ti dva k sobě po letech nachází cestu.
Za mě rozhodně ano. A moc se těším na další knihy od této autorky.
Vřele doporučuji.

21.05.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tak to byla pecka. Kniha se mi velice líbila. Moc jsem si oblíbila Dashe. Ale tak temné to tedy zase nebylo. V podstatě je to romantika s trochu erotiky říznutá krimi zápletkou. Ale skvěle se to četlo, nemohla jsem se otrhnout a klidně bych četla dál. Mohlo to být delší. A navíc díky konci se nemohu dočkat druhého dílu o Isaiahovi a Genevieve.
Jinak mě moc potěšil věk hlavních hrdinů, konečně zase někdo starší než třicet. Dashe bych asi něchtěla potkat před lety, ale teď byl skvělý, ke konci možná až moc miloučký. Bryce se mi s postupem knihy líbila více. Bylo super, že se uměla Dashovi skvěle postavit. Docela mě mrzí, že také není kniha o Nickovi a Emmeline. Ale moc se těším na další díly.
Prostředí motorkářského gangu je zajímavé, i když je v knize jen okrajově. Také mi ke konci bylo trochu líto Dravena, ale ten toho měl na triku fakt hodně.
Jinak škoda, že na obálce není logo jejich gangu. Podle toho jak bylo popsáno v knize, by bylo super.
Tato spisovatelka se rozhodně zařadí mezi mé nejoblíbenější.

19.05.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

(SPOILER) Tak tedy to bylo něco. Čteno jedním dechem. Rozhodně se mi to líbilo více než první díl. Jake je pro mě jasná volba. Ale Asha mě dost štvala, jednak Derekem, ale hlavně svým popíráním a nechápavostí. Vždyť přece bylo jasné o kom Jake píše už od té chvíle, co vyšlo najevo, že je profesor sympaťák. Líbily se mi jeho verše a vlastně celá jeho postava. Jeho instagram bych četla hned. Dost mě štvalo, jak ho Asha zazdila.
Dvě třetiny knihy pro mě byly naprosto úžasné. Ten konec trochu drhnul. Opět se potvrdilo, že komunikace je důležitým základem každého vztahu.
Moc bych si chtěla přečíst knihu, kterou Jake napsal.

17.05.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Bylo to příjemné čtení. Na to jak měl Spencer obří sebevědomí a střídal ženské, byl vlastně úžasný chlap. Který má skvělou rodinu, jež miluje, a také super kamarádku, kterou také miluje a to i jinak než si myslel. Bylo to krátké, šlo to po povrchu a nijak víc do hloubky, ale bylo to super.
Charlotte se mi moc líbila, byla to fakt pohodářka a nic nehrotila. A myšlenkové pochody Spencra mě rozesmívaly.
Takže za mě určitě ano. Těším se na další díly.

15.05.2022 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tak tato kniha se mi moc líbila. Bylo to pefektní pohodové čtení na odreagování a hlavně mě velice potěšila absence nějakého velkého dramatu. Josh byl suprový, milý a vyrovnaný. Prostě sympaťák, co si na nic nehraje a nestřídá ženský jak na běžícím pásu. Kinsley byla také zajímavou postavou. Já sama jsem velkou knihomolkou už od patnácti, ale jsem opravdu introvertka. Kdežto Kinsley se nezdá. I když moc nemusí lidi a nejraději si někam zaleze s knihou, tak je ve skutečnosti dost velká drsňačka, co si nenechá nic líbit. Opravdu osvěžující. Navíc jsem se dost nasmála. Jo a autorčin jazyk byl někdy peprnější, ale krásně mi to k tomu sedlo. Navíc přidávam plusové body za super partu přátel a za skvělé scény se staříky. Bylo úžasné číst o tom, jak své prarodiče milují. Takže za mě rozhodně ano. Skvěle čtivá a zábavná jednohubka. Doufám, že přeloží i zbytek série.

13.05.2022 5 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Tak byla to celkem pěkná romantika. Nicholas byl zábavný, ale Olivia mi až tak nepřirostla k srdci. Nevím, jestli jsem byla ve špatném rozpoložení, a nebo mám problém s touto autorkou, ale příběh mě až tak nevzal za srdce. Ale čtení to bylo pěkné, jen se mi nečetlo tak lehce a s hrdiny jsem to tolik neprožívala. Stalo se mi to už u Zapleteného.
Určitě si přečtu pokračování, pokud vyjde. Další díly vypadají slibně.

12.05.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Tak to bylo parádní počteníčko. Skvělá romantická jednohubka, u které jsem se fakt bavila. Často jsem se smála nahlas, hlavně v první polovině knihy. Damon mi hodně připomínal Bruce z Jeho banánu. Byl to protivný mrzout, který se někdy choval jako kreten, ale v jádru to byl jen zklamaný a osamělý chlap, který má dobré srdce. Chelsea byla také skvělá a ty jejich dialogy s Damonem byly úžasné. Rozhodně ho pěkně vytáčela a ani chvilku ho nenechala vydechnou. Tedy alespoň zpočátku.
Přečteno jedním dechem během pár hodin. Kniha mohla být klidně delší. Moc jsem si to užila. Na odreagování to bylo super.

08.05.2022 5 z 5