mzajicek mzajicek komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Neni to spatne, cetla se mi tak dvema az tremi dechy, na jeden dech preci jen trosku moc.

01.08.2012 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Snad jen, čtěte knihu! Film s Connerym je uzasný a rozhodně nadprůměrný, ale vzhledem k obsahu knihy je dobrý snad jen pro podkreslení a možná srovnání vizuálních představ s Ecovými popisy. Kniha není jen detektivka, nechte ji plynout Vašimi myšlenkami.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Knížka mě bavila. Neskutečně dobře se mi četla a přiznávám, že zápletku jsem tedy opravdu pochopil až když na ní došlo v textu. Mé odhady o směřování jednotlivých klíčových postav byly úplně liché. Překvapivě svěží čtení o nelehké době vhodné pro léto a každého, kdo má alespoň malou slabost pro tajemství schovaná v okresních archivech, starých farách, na půdách chalup i jen tak v krajině.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Pocestny vejdi ..., jsou první slova knihy, a vejít za to rozhodně stojí. Naposled jsem si tuhle knizku louskal na hotelovem pokoji v Tallinu a pekne si ji uzil. Do mé top 10 sice nepatří ale rád ji mám.

01.08.2012 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Pokud by se mě někdo ptal jakou jednu knihu si má přečíst, doporučím mu zcela jistě Tři kamarády. Je to kniha která mě provází životem a pokaždé když ji otevřu vrací se vzpomínky, na dobu, kdy jsem ji četl poprvé a spolu s nimi radost a síla pro další dny. Každý komu je tak 15 by si ji měl přečíst.

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Čím jsem starší, tím mám tuhle knížku raději. Je jedna z nejohmatanějších. Jak jsem jednou slyšel hovořit pana Horníčka o Třech mužích ve člunu: "Je to knizka, ke ktere se vracím, když mi dobře je, anebo když chci, aby mi dobře bylo."

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Po dlouhé době úplně vynikající čtenářský zážitek. Četl jsem jedním dechem a moc jsem si to užil.