mySaints mySaints komentáře u knih

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Kniha je psána z několika pohledů, to je sice zajímavé, ale podle mého názoru jí to ubralo na napínavosti. Konec mě také trochu zklamal, na škodu by nebylo více obětí a opravdový šílený sériový vrah, ale třeba ho Petterson zařadí do jiné knihy. Pouze dobrý, stylem netradiční thriller, nejvíce se mi ale stejně líbilo popisování Finska, finských měst, přírody, lidí ... Jediné, co mi hodně vadilo byl "Nadin deník", který se mi jak špatně četl, tak mě nebavil a nepochopila jsem jeho význam.

18.01.2012 3 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Trochu SPOILERŮ, pokud se to tak dá nazvat:
Začátek fajn, pobavila mě spousta trefných přirovnání a situací ze života. Třeba, že chlapi chtějí hlavně to, abychom je neprudily, i když to prostě není v ženském nastavení. Pak už mi děj přišel dost únavný, protože hlavní hrdinka toho ve 40 o chlapech věděla asi tak jako dnešní průměrná holka ve 20. A že se jen tak vyspí se starým ohavným sousedem? Něco mi přišlo fakt přes čáru. A závěr - asi hezký, ale samozřejmě se dal čekat. Chlapy nepotřebujeme. Musíme se mít rády takové, jaké jsme..... trochu klišé, co asi slyšíte všude okolo, a celý život to takto samozřejmě fungovat nemůže, že. Ale abych jenom nehejtovala - knížku doporučuju ženám od 40 výš, co se chtějí pobavit na letní dovolené vedle spícího manžela. ;)

08.07.2019 2 z 5

Rytíř Roel, drakobijce Rytíř Roel, drakobijce Aron Dijkstra

Pro malé děti naprosto boží! Krásné ilustrace a hezký příběh s moudrým poselstvím, který vede k debatám nad knihou. Tak by to mělo být, rozvíjejte děti už od malička! :)

06.06.2018 5 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

"Hudba je naším světem, naším bezpečným úkrytem, místem, kde se nebojíme být sami sebou. Pokud se cítíš osamělá, pusť si hudbu hlasitěji a budeš si připadat doma, ať jsi ve skutečnosti kdekoli."
Nečtu thrillery a už vůbec ne ty, co říkají, že jsou pro čtenáře Dívky ve vlaku. Jelikož jsem ale fanda rockové hudby, celkový námět mě zaujal a musím říct, že mě to opravdu bavilo. Chování hlavní hrdinky bylo občas ujeté a ten konec autorka silně překombinovala, ale pro mě bylo hlavní, že jsem se skutečně začetla, cítila na sobě tu rock'n'rollovou a festivalovou atmosféru, že jsem hudbu z té knihy téměř slyšela. A některé autorčiny pasáže byly opravdu moc pěkné, ocení je ovšem zejména ti, pro něž hudba opravdu není jen trendem, ale skutečným celoživotním poutem. Kteří opravdu prožívají a cítí každičký tón, decibel, každičký životní okamžik.
"Život je plný krásných dobrodružství, bláznivých nocí, dlouhých rozhovorů a dlouhýho mlčení ve tmě. To jsou věci, který shromažďuješ, když jsi mladá, opatruješ je celý život a o kterých s radostí sníš v hrobě. Nehledej jejich význam, jen si tyhle okamžiky naplno užívej."

17.05.2018 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Normálně čtu detektivku tak 2-3 dny, ale toto jsem četla 3 týdny! Nějak se mi k tomu nechtělo vracet, protože se tam vlastně nedělo nic extra napínavého. Přijde mi, že čím více severských detektivek čtu, tím více mi jedna připomíná druhou. Tak snad seveřanům ještě nedošla šťáva.

20.03.2014 2 z 5

Slepá bohyně Slepá bohyně Anne Holt

Hodně netradiční severská krimi. Pokud chcete šíleného tajemného vraha, mrazivou severskou atmosféru a spoustu akce, doporučuji sáhnout jinam. Tady se děj vleče, člověk se ztrácí v množství postav a na konci nečeká vlastně skoro nic nového. Ale i přesto jsem knihu dočetla, bavily mě jak hlavní postavy a jejich osobní životy, tak jsem se dozvěděla i nějaké pro mě neznámé věci z právnické a policejní činnosti. Takže proč si knihu přečíst? 1) Studuju právnickou školu a chci si přečíst něco jiného než učebnice. 2) Všechny knížky o drogách jsem už přečetl. 3) Baví mě číst o prohnilé politice. 4) Vlastně už mám plné zuby tradičních severských detektivek, kdy je vrahem ten nejnepravděpodobnější nebo nejpravděpodobnější. :)

21.08.2013 3 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Přečetla jsem knihu, ve které se v každé kapitole nejméně 10x vyskytují slova "prd, prdět, prdění, prdící, prdonautí", mimo jiné se zde setkáme s větami jako například "na zdi okolo vyšplouchla hnědá voda, tampony a použitý toaletní papír". Co mě ještě čeká? :D
No a protože se ve mně stále skrývá malé děcko, které rozesměje představa malého trpaslíka, který se dobrovolně nechá spláchnout do záchodu, moc jsem se u téhle knížky bavila. Ovšem hodnocení by se zde mělo přenechat především dětem, protože ti si musí Doktora Proktora a spol. zamilovat, narozdíl od některých dospělých:)

27.06.2013 5 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Lehtolainen se nikdy nevyrovná jiným severským autorům, její kriminální příběhy jsou prosťoučké, žádné složité a promyšlené postupy vyšetřování, psychické rozbory a politické souvislosti. Ale pro zábavu, napětí a poznání života v současném Finsku jsou knížky Leeny Lehtolainen zajímavé. A její vyšetřovatelka je se svými názory celkem sympatická.

10.01.2012 4 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Snad moje nejoblíbenější kniha vůbec. Díky silnému příběhu, kde se nejenom sny, ale i charaktery a životy hlavních hrdinů bortí jako domeček z karet. Vzpomínky, prázdné sliby, láska, drogy.... moc dobré.

09.08.2011 5 z 5

Vzhůru na kouzelný strom Vzhůru na kouzelný strom Enid Blyton

Tuhle knížku a její pokračování jsem neskutečně milovala. Připomínají mi dětství a když zavřu oči, vybavuji si les, ten velký strom, každou větev i žebřík na vrcholku do pokaždé jiné země. Pro představivost dítěte naprosto dokonalá knížka :-)

05.03.2011 5 z 5

Rocková kniha mrtvých Rocková kniha mrtvých David Comfort

Skvělá knížka, která přichází s novými fakty. Opravdu to byla sebevražda? Autor má i překvapivě veliký vypravěčský talent - takže kdo by na chvilku nechtěl stát vedle Elvise, Morrisona, Lennona a poodhalovat jejich osudy? Pro rockové fanoušky povinnost!

04.01.2011 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Nádherná knížka, tisíckrát lepší než Čokoláda. Autorka si krásně hraje se slovíčky, s větami ... člověk z knihy slyší klapot střevíčků na dlažbě zmáčené deštěm, cítí vůni neodolatelných čokoládových pralinek a vidí před sebou Rouxův obličej s jeho trpělivýma očima...

30.11.-0001 5 z 5