muchomurka muchomurka komentáře u knih

Úsměv pro žabku Úsměv pro žabku Emilia Dziubak

Ach, pohladila na duši. A vykouzlila úsměv na rtech.

Lidské tělo Lidské tělo Carron Brown

Úplně se mi nelíbily ilustrace, což knížce ublížilo, ale dalo se to. Celkově to nebylo špatné, ale znám lepší knihy o lidském těle.

22.05.2023 3 z 5

Kouzelné pírko Kouzelné pírko Sandra Dieckmann

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, prostě jsem na ni narazila v knihovně a zaujala mě, tak jsem si ji půjčila. Ale je to krásná kniha s krásným poselstvím. Ten text i ilustrace se povedly.

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Trhalo mi to srdce za Strakáče. Jinak napsáno s citem, sílou, pochopením a snad i kladným závěrem.

Podle poslední módy Podle poslední módy Christophe Cazenove

Kromě dvou celkem vtipných stran mě to nijak nenadchlo. Já nevím, ale ten vztah Wendy a Majdy je takový hodně odtržený od reality. A komunikace rodičů s dětmi je děs, tak mě to vytáčelo při čtení...

21.05.2023 3 z 5

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Nebyla špatná, ale u nás mezi top knížky patřit nebude. Ale její poslání se mi líbilo.

21.05.2023 3 z 5

Nemocnice - Podívej se pod obrázek Nemocnice - Podívej se pod obrázek Katie Daynes

Škoda, že některé věci či situace nejsou i u nás (třeba rozkládací křeslo na spaní pro rodiče). Jinak knížky s odklápěcími okénky my rádi a tahle je čtená opakovaně. Vřele doporučujeme, napsaná akorát jednoduše a rozmanitě.

Objevujeme svět! Jídlo Objevujeme svět! Jídlo Nathalie Choux

Tahle mě trochu zklamala. Obsahově akorát pro určený věk, ale co ty hranolky? Ty mi vadily... Jinak klasika od Svojtky, která nezklame.

19.05.2023 3 z 5

Moje vozidla Moje vozidla Laura Teller

Jednoduchá, ale pro roční dítě fajn, starší už nebavila - přečteno jednou a stačilo. Ilustrace jsou ale moc pěkné.

Veselá zahrádka Veselá zahrádka Jiří Suchý

Koupila jsem si ji naslepo ve výprodeji z vyřatených knih v knihovně. Zaujala mě na první dobrou svými ilustracemi. A ty si hodně užívám. Básničky jsou takové minimalistické, ale zvykla jsem si na ně. Ale ty ilustrace, ty si užívám pokaždé, když knihu čteme.

19.05.2023 4 z 5

Víš, co se děje, když spíš? - Kdo pracuje v noci? Víš, co se děje, když spíš? - Kdo pracuje v noci? Ingela Peterson Arrhenius

Tuhle si Bambulka vybrala v knihkupectví. A líbí se jí, což je hlavní. Já z ní jsem nadšená méně, přijde mi v ní všeho málo, asi jsem zmlsaná jinými knihami na podobné téma či provedení. Ale jinak nemám knížce co vytknout.

Veselé počítání Veselé počítání Zuzana Pospíšilová

Není špatná, básničky byly veselé, ilustrace pěkné. Počteme si, ale není to top naší knihovničky, až nás přestane bavit, pošleme dál.

19.05.2023 3 z 5

Orchestr zvířátek hraje Beethovena Orchestr zvířátek hraje Beethovena Sam Taplin

Ilustrace hezké a textu akorát. Jednoduše představený Beethoven. Zvolené skladby, které knihu doplňují, se mi líbí.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Konečně jsem ji dočetla. A byla dobrá. Jen to chce klid a čas číst. Zpracování knížky se mi líbilo, stručně napsané, jednoduše podané. Odnáším si mnoho poznatků, které v kombinaci s dalšími knihami tvoří základ, ke kterému se budu vracet a který budu využívat. Ale jako u všech knih, chce to o tématu přemýšlet a vybrat si to, co nám dává smysl.

10.05.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Napínavé, strhující a velmi čtivé. Sice jsem vraha odhadla dřív, než jsem se k tomu dočetla, ale to knížce nic neubírá. A vztah Kate s agentem BCI - jednoduše super. Těším se na další díl.

07.05.2023 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Budu se opakovat, ale knížce by slušela poloviční délka. Neustále opakující se hlavně popisy pocitů Clare byly únavné, navíc stejné jako předchozí tři díly. A také opakování některých informací bylo zbytečné, protože věřím, že většina si přečetla předchozí tři díly, a tudíž nebylo potřeba donekonečna omílat to samé.
Závěr série byl ale jinak fajn, i když autorka napsala strhujícíh sto stran, pak se sekla a vleklo se to, aby to zase nabralo spád, pak zase útlum. A ten sladký konec mi vůbec nevadí, právě naopak.
Celkový dojem je, že je škoda, že je to natažené na 4 díly, dva by bohatě stačily. Ale čtivé to bylo, to jo, jsem spokojená, přečtení nelituji.

01.05.2023 3 z 5

Co je uvnitř? Dopravní prostředky Co je uvnitř? Dopravní prostředky Artur Nowicki

Další velké leporelo, které nám s Bambulkou učarovalo. Fascinuje mě, kolik toho k danému tématu dokáže autor vymyslet a že se to neopakuje.

Kreativní zápisník Kreativní zápisník René Nekuda

Líbí se mi, ale bohužel jsem zjistila, že na tom nejsem tak dobře. Ale co, tak nějak vím, že kreativní úplně nejsem. :D

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Další ze série prince Bordelníčka a pořád se nám líbí stejně. Rády s Bambulkou hledáme a díváme se, co všechno princezna má a že kolikrát by nás to ani nenapadlo. A fajn je, že když se nám to opravdu najít nedaří a nepodaří, je v knížce na konci řešení.

22.04.2023 5 z 5

Fakta a výmysly o dracích Fakta a výmysly o dracích Nikola Kucharska

Tuhle si vybrala Bambulka, mě se nepozdávala, ale je skvělá. Jeden by věřil, že Ti draci opravdu žili. A Bambulka chce tuhle knížku hodně číst a i si ji hodně prohlíží úplně sama. Jsem mile překvapaná.
Knížka má krásné ilustrace, skvělý nápad a vtip. My doporučujeme.