muchomurka muchomurka komentáře u knih

24 dnů do Vánoc 24 dnů do Vánoc neznámý - neuveden

Krásné vánoční leporelo, které nám ukrátilo čekání na Štědrý den. Dozvěděly jsme se s Bambulkou spoustu zajímavostí a užívaly si krásné obrázky a odklápěcí okénka.
A mimo jiné je to skvělá náhrada za čokoládový adventní kalendář.

04.01.2024 5 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Některé myšlenky a tipy byly fajn, spoustu jsem toho už měla načteno z jiných knih. Ale teda hodně mi neseděla poslední cca třetina knihy. Ty příklady a rozhovory, to bylo úporné. Nejvíc mi bylo líto v jednom rozhovoru, když rodič měl něco řešit, že místo nějakého napojení, jak to autorka pořád omílala dokola, bylo to, že řešila jak si to mají sourozenci vyříkat a jak má nahlas říct, co chce. Takže něco si z knížky odnáším, ale jsou mnohem lepší a čtivější knihy na tohle téma.

03.01.2024 3 z 5

Hrozálie se chce stát čarodějnicí Hrozálie se chce stát čarodějnicí Susanna Isern

Knížka se nám líbila, Bambulka byla nadšená. A doufáme, že brzy bude pokračování, protože to skončilo, když to začalo být hodně zajímavé a teď nevíme, jak to dopadne. :)
Jinak ilustrace byly pěkné (až mě to překvapilo). A ten humor se nám líbil, dost jsme se pobavily.

02.01.2024 4 z 5

Bude druhý díl? Prosím!
Knížku jsem přečetla jedním dechem a moc mě mrzelo, že byla tak krátká. Pana doktora, jeho přístup a lidskost velmi obdivuji. A také mi sedí jeho smysl pro humor. Ten můžu.
A jsem moc ráda, že bylo nakousnuto i téma alkoholu a jeho společenské toleranci. Mám to stejně jako pan doktor a nechápu, proč za exota jsem já, když nepiju vůbec...
Doufám, že takových doktorů a doktorek bude čím dál více a budou nejen v Hradci Králové. A já si jdu koupit kurz první pomoci.

30.12.2023 5 z 5

O pastelce bez barvy O pastelce bez barvy Martina Komárková

Nám se knížka moc líbila, přečetli jsme ji během jednoho večera. Bylo to vtipné, nápadité a neotřelé. Jen ten závěr mě trochu zklamal, byla jsem napnutá, jakou barvu si pastelka vybere a proč... Ale nevadí.

30.12.2023 4 z 5

Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte Daniel J. Siegel

Já jsem asi měla moc velká očekávání a jsem z knihy zklamaná. Už jsem také přečetla celkem dost knih o výchově a vývoji mozku dětí. A o této knize, která se svého času, než konečně vyšel dotisk, nedala sehnat, jsem slyšela až skoro báje, jak je skvělá, základní literatura pro rodiče apod.
No... První půlka super, pak to začalo být takové příliš abstraktní. Možná by pomohlo více příkladů. Také je na knize vidět, že byla vydaná v roce 2011.
Za mě jsou rozhodně lepší knihy, ale pokud sáhnete po této, také neuděláte chybu.

24.11.2023 3 z 5

Hry pro maminky s dětmi Hry pro maminky s dětmi Jana Hanšpachová

Půjdu proti proudu, ale já z knihy byla zklamaná. Nějaká ta básnička byla fajn, ale jinak jsou lepší knihy se stejným zaměřením. A hodně mi vadilo, že v básničkách byly chyby, i když nedávalo smysl, aby tam byly (nutnost rýmu či historicky se takto básnička říká).

23.11.2023 2 z 5

Karel IV. v kouzelném kukátku Karel IV. v kouzelném kukátku Kateřina Schwabiková

Líbí se mi provedení knihy - i základní informace podány zajímavě, nikoliv nudně a suchopárně. Spousta zajímavostí, zapojení čtenáře různými úkoly, hodně ilustrací, sem tam vtípek. Doufám, že budou v této sérii i vycházet i další knihy.

23.11.2023 4 z 5

Věž rytíře Harampáda Věž rytíře Harampáda Benjamin Bécue

Tyhle knížky máme rádi u nás doma všichni. Pro zkrácení dlouhé chvíle, nebo když si chce Bambulka číst, ale já už hlasem nemůžu, tak si vezeme některou z této série a hledáme. Každý podle svého. Některé věci jsou opravdu záludně schované. A tak je fajn, že když se nám to opravdu najít nedaří a nepodaří, je v knížce na konci řešení.

Zámek prince Bordelníčka Zámek prince Bordelníčka Benjamin Bécue

Palác císařovny Niklchromové Palác císařovny Niklchromové Benjamin Bécue

Království Čurbeskov Království Čurbeskov Benjamin Bécue

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Knížka mě nějak nenadchla. Ani Bambulka z ní nebyla nějaká nadšená. Přečetly jsme a vrátily do knihovny.

17.11.2023 3 z 5

Knížka proti nudě Knížka proti nudě Cynthia L. Copeland

Knížka je skvělý zásobník různých her. Některé hry jsem znala, jiné ne. A je to i skvělý odrazový můstek pro vymýšlení vlastních her. A velikost akorát do kapsy či kabelky je taky fajn bonus.
Jen teda některé hry si nedokážu úplně představit v restauraci, i když tam byly určené. Ale nevadí, třeba je použijeme jinde.

13.11.2023 4 z 5

Ledové království: Ledová příšera Ledové království: Ledová příšera Veronica Wagner

Bambulka si ji vybrala a je moc spokojená. Příběh není špatný, akorát dlouhý a zároveň krátký k předčítání. A ilustrace jsou ledově pohádkové. :)

30.10.2023 4 z 5

Klokan kloktá kloktadlo Klokan kloktá kloktadlo Petr Čepek

Vtipné logopedické básničky se nám s Bambulkou moc líbily. Můžeme doporučit, procvičily jsme si jazýček a i se pobavily.

30.10.2023 4 z 5

Co se děje v kruhu? …a jiných tvarech Co se děje v kruhu? …a jiných tvarech Štěpánka Sekaninová

Skvělá nápad, suprově zpracovaný. Jen bych ji snesla podstatně delší. Ale co, aspoň máme příležitost procvičit si hlavy a rozvířit svou fantazii.

30.10.2023 5 z 5

Ledové království: Polární záře Ledové království: Polární záře kolektiv autorů

Mně se zase tak moc nelíbila, ale Bambulka je spokojená a chce, abychom ji četly. A poselství má teda hezké.

29.10.2023 3 z 5

100 zábavných pohybových her 100 zábavných pohybových her Antje Suhr

Knížka je zásobníkem her pro různé sitauce a hráče. A přesně tohle jsem hledala a potřebovala. Knížka je přehledně členěná, nápaditá, jednotlivé hry jsou dobře popsané. Jsem spokojená.

19.10.2023 4 z 5

160 her a cvičení pro první tři roky dítěte 160 her a cvičení pro první tři roky dítěte Penny Warner

Knížka se mi líbila. A i když je primárně zaměřená na aktivity s dětmi doma, tak využiji pár tipů a nápadů i ve cvičení. Oceňuji podrobný popis aktivit, a také kapitoly rozdělené podle věkového určení.

17.10.2023 4 z 5