muchomurka muchomurka komentáře u knih

Hurá, chyba! Hurá, chyba! Soledad Romero Mariño

Knížka se mi líbila, i když první dojem byl opačný. Některé chyby jsem znala, jiné ne. Myslím, že je udělaná adekvátně věku, zvládnou i čtiví mladší. Bambulka u čtení vydržela a docela ji to zajímalo. Akorát informací, ne příliš složitě popsané a spousta obrázků, které se mi kupodivu líbily.

18.02.2024 4 z 5

Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Christina Steinlein

Krásná encyklopedie, která by měla být povinnou četbou pro všechny. Bez vody to nejde a je mi hrozně úzko, jak se k ní a přírodě chováme. Jsem ráda, že každý byť malinkou troškou může přispět, aby bylo lépe.

18.02.2024 5 z 5

Vysvětli mi... Proč kráva dává mléko? Vysvětli mi... Proč kráva dává mléko? Joséphine Sauvage

Knížka nebyla špatná, člověk se toho i celkem dost dozví, ale je spíše pro starší děti - třeba 3, 4 roky. Já ji koupila pro mladší a dalo se, prohlížíme si obrázky, které jsou mimochodem moc hezké.

18.02.2024 4 z 5

Velká polévková bichle Velká polévková bichle Pavlína Mähringová

Polévky mám moc ráda, takže jsem neodolala ani této kuchařce. A jsem zvědavá, jaké polévky budou. Zatím u mě vede svačinová bichle, ale tahle vypadá také hodně dobře.

14.02.2024 4 z 5

Velká svačinková bichle Velká svačinková bichle Pája (p)

Kuchařka se mi moc líbí. Mnoho inspirace a nápadů. Už se těším, až jednotlivá jídla začneme zkoušet.

14.02.2024 4 z 5

Velká obědová bichle Velká obědová bichle Pája (p)

Ze všech tří se mi líbila nejméně. Pokud člověk nesmí ryby a ořechy, nejí houby, tak najednou mnoho receptů nevyužije. Ale jinak fajn inspirace.

14.02.2024 3 z 5

Jednoduše: Psychologie Jednoduše: Psychologie kolektiv autorů

Knížka je takovým průvodcem v oblasti psychologie. Občas to bylo zjednodušené až moc, občas jsem nepochopila návaznosti stran na sebe. Ale celkově se mi knížka moc líbila. Je to skvělý přehled, od kterého je možné se odrazit (hlavně díky terminologii) a najít si jednotlivé informace ke zmíněným faktům podrobněji.
A oceňuji hravou grafiku knížky, mně se líbila, dobře se mi v knize četlo a orientovalo.
Jediné, co mi chybělo, je odkazový aparát. Ten bych v takovéto publikaci velmi ocenila. Usnadnilo by mi to hledání některých zajímavých faktů, o kterých se chci dozvědět více.

13.02.2024 4 z 5

Ilustrovaný atlas nejpodivnějších pravěkých tvorů Ilustrovaný atlas nejpodivnějších pravěkých tvorů Maja Säfström

Knížka se mi líbila, byla velmi zajímavá. Hodně se mi líbila přirovnání velikosti, aby měl člověk představu. A také vtipní hlášky některých zvířat. Čtení jsem si užila.

12.02.2024 4 z 5

Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Joanna Faber

Jedna z nejlepších knih, co jsem zatím na téma rodičovství a komunikace s dětmi četla. Čtivá, svižná, spousta příkladů ze života.

08.02.2024 5 z 5

Protože Ty jsi Protože Ty jsi Lucie Mališová

Nápad a poselství oceňuji. Ale ty rýmy mi přišly, jak když jsme se pokoušeli na základní škole psát básničky. Takové prvoplánové. Jsem ráda, že jsem ji měla jen z knihovny, takto mi to stačilo.

08.02.2024 3 z 5

Čaroslečna Čaroslečna Terence Blacker

Našla jsem ji při vybalování krabic. Vím, že jsem ji kdysi dostala a i přečetla. Ale nějak jsem si vůbec nemohla vzpomenout, o čem je. A tak jsme četli Čaroslečnu před spaním a vždy jsme se na příběhy s ní moc těšili. Bylo to vtipné, milé, napínavé. Jen konec byl nějaký rychlý. A jsme zvědaví na další díly.

04.02.2024 4 z 5

Bez tebe je mě jen půl Bez tebe je mě jen půl Smriti Prasadam-Halls

Krásná knížka. Ty ilustrace jsou úžasné. Vtipné, milé, neotřelé. Radost si knížku jen prohlížet a užívat si je. A příběh nebyl o nic horší, i zrýmovaný byl moc hezky. Jsem ráda, že jsem si tuhle pořídila do knihovničky.

01.02.2024 5 z 5

Befelemepeseveze Befelemepeseveze Jan-Michal Mleziva

Mně se knížka líbila. Vyjmenovaná slova byla zpracována hravě, celkem vtipně. A každou kapitolu ilustroval někdo jiný, to bylo zajímavé. Bambulka také proti knížce nic neměla, i když ještě není určená věkem pro ni.

29.01.2024 4 z 5

Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Hans de Beer

Jemný příběh s krásnými ilustracemi. S Bambulkou se nám moc líbil a čtení jsme si užily.

26.01.2024 4 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Velmi trefné a dost jsem se pobavila. Je fajn vědět, že v tom nejsme samy.

26.01.2024 4 z 5

Vtipné zadky, fikané zobáky Vtipné zadky, fikané zobáky Alex Morss

Knížka se nejdříve tvářila nemastně, neslaně. Takových knížek o zajímavostech ze zvířecí říše je spousta. Ale nakonec mě oslovila, ani vlastně nevím čím. Hodně určitě udělal závěr o člověku. Z toho mi bylo hodně úzko, jak pravdivé to bohužel je. Ale je potřeba o tom hodně mluvit a hlavně to řešit.

23.01.2024 4 z 5

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Knížka se nám s Bambulkou líbila. Textu akortát málo a krásné ilustrace. A to poselství je velmi aktuální.

21.01.2024 4 z 5

Orchestr zvířátek hraje Mozarta Orchestr zvířátek hraje Mozarta Sam Taplin

Ilustrace moc hezké a textu akorát. Jednoduše představený Mozart. Zvolené skladby, které knihu doplňují, se mi líbí. A Bambulky knihu rády čtou, poslouchají a prohlížejí. Můžeme doporučit. :)

17.01.2024 5 z 5

Moje! Moje! Klara Persson

Úplně se v knížce vidím. Také bych nejradši spoustu věcí schovala do skříně, že jsou jen moje...
Poselství knihy chápu a moc se mi líbí, s jakou lehkostí a vtipem je napsaná/nakreslená. Asi vím, co nám rozšíří knihovničku.

17.01.2024 4 z 5

Tasemnice hledá byt Tasemnice hledá byt Ondřej Hrabal

Oceňuji, že autor si vybral na zveršování takové zajímavé tvory. A některé básničky byly vtipné, ale celkově mě to nějak extra nenadchlo. A Bambulku to ani nebavilo, musela jsem některé věci dost vysvětlovat. Asi je knížka určená starším dětem, nebo jinak zaměřeným.

17.01.2024 3 z 5