Jednoduše: Psychologie

Jednoduše: Psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530573/bmid_jednoduse-psychologie-65abd83c96320.jpg 5 2 1

Uchopení složitých psychologických myšlenek nebylo nikdy srozumitelnější! Kniha jednoduše převádí složité myšlenky do snadno srozumitelné grafiky a přináší dokonalý úvod do tématu pro ty, kteří nemají čas, ale hladoví po znalostech. Každá kapitola vysvětluje klíčové psychologické teorie od morálního vývoje po kognitivně behaviorální terapii. Kniha je uspořádaná do kapitol, které pokrývají každé odvětví psychologie, mapují vývoj psychologického studia a odkrývají složité myšlenky filozofů, psychologů a vědců. Ať už studujete psychologii na střední nebo vysoké škole, nebo prostě chcete nespecializovaný vhled do problematiky, v této encyklopedii najdete vše, co potřebujete k rychlému a snadnému pochopení základů psychologie.... celý text

muchomurka
13.02.2024 4 z 5

Knížka je takovým průvodcem v oblasti psychologie. Občas to bylo zjednodušené až moc, občas jsem nepochopila návaznosti stran na sebe. Ale celkově se mi knížka moc líbila. Je to skvělý přehled, od kterého je možné se odrazit (hlavně díky terminologii) a najít si jednotlivé informace ke zmíněným faktům podrobněji.
A oceňuji hravou grafiku knížky, mně se líbila, dobře se mi v knize četlo a orientovalo.
Jediné, co mi chybělo, je odkazový aparát. Ten bych v takovéto publikaci velmi ocenila. Usnadnilo by mi to hledání některých zajímavých faktů, o kterých se chci dozvědět více.