Moravacka Moravacka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Právě jsem dočetla knížku podruhé. To se mi už dlouho nestalo, abych se vrátila k příběhu, který už znám. Ale tady je to kombinace příběhu a strhujícího (Bože, to je omleté slovo) způsobu vyprávění.
Bravo!

26.03.2022

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

První knížka, kterou jsem od J.H. četla.
Rybí krev je podle mně dost blbý název, ale to je jediné, co bych knížce vytkla.
Velmi hodnotím, že i přes množství postav pro mne byly všechny čitelné a nikdy jsem se necítila zmatená kdo je kdo. Taky jsem se ani chvíli nenudila.
Výborně!

29.08.2017 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Trochu syrově popsaný život, ale nesmírně čtivě. Vývoj, zvraty, proměny, osud, někde možná popsané stroze, ale všem postavám jsem rozuměla a cítila s nimi.

26.03.2022

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Opravdu si nepamatuju, že by některá kniha vystihla líp moje pocity ve věku hrdinů.
Myslím, že tv série skvěle nahradila jejich vnitřní hlasy/osvětlení jejich emocionálních pochodů fyzickou přitažlivostí, - ta pro mně tehdy byla určitě stejně důležitou.
Skvělý.

26.03.2022 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Moc se mi líbil styl vyprávění - skoro strohý, ale výstižný, trefný. Zajímavý životní příběh, a nejmenoval se Příběh Pavlíny, tak mě nevadilo, že je spíš o modelčiných rodičích. Erotika mezi nimi mě bavila.

09.09.2015 5 z 5

Téměř nesmrtelná láska Téměř nesmrtelná láska Andrea Sedláčková

Výborně popsaný příběh o tom, jak je člověk schopen ponížit se a klesnout ve jménu "lásky", a zajímavě propojené dvě roviny vyprávění. Za mně palec nahoru.

25.10.2021 5 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Já se královsky bavila, některé postavy mi připomínaly lidi, které znám.

25.10.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Dočetla a to jedním dechem. Skvělé!

03.09.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Autorka píše krásně, ale ty jména postav..? Milada, Miluška, Míra, Marek... to si dělá srandu? Vytrhuje mě to ze čtení, protože si vždycky musím ujasnit kdo je kdo.
Jsem teda teprve na straně 74, ale musela jsem si postěžovat...
Kdyby to nebylo tak čtivé, už bych se na to vykašlala :)

31.08.2017 5 z 5