mora.nocna mora.nocna komentáře u knih

ku koncu uz toho pozitivizmu bolo na mna moc... kazdy, na koho natrafila bol skvely a podal tie najuzasnejsie vykony (pritom by ma zaujimal hlbsie popisany vztah s ostatnymi hercami z GG a nielen povrchné akí su vsetci najuzasnejsi) a aj humor mi uz prisiel dost nasilu. sorry, lauren je lepsia herecka ako spisovatelka.

01.08.2018

Pod Starým mostom Pod Starým mostom Valerij Jakovlevič Brjusov

Dobre napisane poviedky

08.05.2018 4 z 5

Mŕtvy hosť Mŕtvy hosť Johann Wolfgang Goethe

Prijemne rozpravky na zimne posedenie pri krbe

24.02.2018

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

Cakala som trochu nieco ine.. pribeh z krajiny "obrich trav", ktory som myslela, ze bude tvorit celu knihu tvoril len asi 20%. Zvysok je naucny o risi hmyzu, objavoch.. a zaver bol uz vyslovene utrpenim - socialisticke ody na vtedajsie rusko a jeho vedu, nepochopitelne rozvlacny zaver. Skoda.

09.02.2018

Město pro mraky Město pro mraky Lubomír Vaculík

takto by to asi vyzeralo, keby kafka pisal satiru

17.10.2017

Hodina pětadvacátá Hodina pětadvacátá Zdeněk Lorenc

tak toto je uplne nadherna kniha. trosku tazsie sa cita, ale je v nej citit leto na dedine, v prirode. je to az hmatatelne, je z toho citit vone. zaroven je to tajommny a krasny pribeh. som nadsena

19.03.2017 5 z 5

Nostalgia Nostalgia Mircea Cărtărescu

Nadherna knizka. Autor je sice grafoman, no nevyskrtla by som ani jedine slovicko. Poviedky su cim dalej lepsie, posledna je dost odlisna od ostatnych, nic take som necakala.. bola uplne absurdna na zaciatku, velmi som sa na nej smiala ale konci sa majestatne. Nechapem akurat prirovnanie s danymi autormi, toto je nieco celkom ine, originalne. Pre vsetkych snilkov a ludi, ktori citaju nielen pribeh ale sa vyzivaju aj v krasnych vetnych konstrukciach a obrazovych vidinach. Blizenci maju skvelu pointu, po docitani som musela zacat citat odznova.. a pre mna uplny top je najdlhsia poviedka REM, ktoru som ja pochopila ako alegoriu na dospievanie, ale to nie je podstatne. Fantazia a schopnosti tohto autora su naozaj nieco uplne vynimocne, ale kazdeho to asi bavit nebude.

22.11.2016 5 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

take trosku bridget - joneovske

19.11.2016

Tajemství kulového blesku Tajemství kulového blesku Ivan Štoll

Celkom vtipne napisane a zhrnute.

31.10.2016

Cesta do bláznovy zahrady Cesta do bláznovy zahrady Ladislav Szalai

cast poviedok - tie, co sa mi pacili - znacna inspiracia star trekom
cast poviedok - akoze to co bolo??? tu orgonovu hviezdu som ani nedokazala docitat, znoska nezmyslov.. jezdec z neznama tiez
akurat pviedka hra sa mi naozaj pacila, zeby inspiracia pre hunger games? :)

10.10.2016

Koralina Koralina Neil Gaiman

luskacik a mysi kral + alica za zrkadlom :) velmi pekne

04.10.2016

Zablúdený rýchlik Zablúdený rýchlik Viktor Dmitrijevič Kolupajev

nemam iny komentar ako - ach boze :D nech si to kazdy vylozi ako chce :)

19.08.2016

Dívka, moře a noc Dívka, moře a noc Jacques Sternberg

Vyborna knizka. Akurat ku koncu to rozuzlenie pekne este Sternberg natahoval :)
Len neviem, preco to vyslo v edicii "cteni na dovolenou", ja som sa chvilami aj dost bala a zaver je pekne mrazivy ;)
Ad komentar fialky vonavej - Sofie nema ziaden zvlastni ukol a uz vobec nie taky ako pise, bohuzial tento komentar trosku ovplyvnil moje vnimanie Sofie v negativnom zmysle..

10.07.2016

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

no.. co na to napisat.. najskor sa mi velmi tazko zacitavalo, musela som sa vyslovene nutit aby som pokracovala. potom ma z tych opisov az "rozbolela hlava" - jednoducho toho bolo strasne vela, prehustene, gycove, klisovite a strasne moc vsetkeho. az koniec ma strhol a docitala som jednym dychom, aj ked sa priznam, ze som celkom nepochopila co sa vlastne stalo... podobne ako ostatni co napisali komentar, k postavam som si nevytvorila ziaden vztah, pretoze neboli prilis vykreslene.. azda iba cukiko mi vobec nesadla. este musim napisat ze som to citala v slovenskom preklade a ten bol mimoriadne zly... preklepy, chyby (raz dokonca napisala ze je rok 1985 miesto 1895 - co ma riadne zmiatlo..) a vetna konstrukcia "nie si je isty" ma poriadne iritovala, dialogy boli neprirodzene a iritujuce - mozno to tak nebolo v originali, neviem.. no a to preskakovanie casu mi tiez neulahcilo citanie.. ale asi aj tak nelutujem ze som to citala, v konecnom dosledku je to kniha, ktora zanecha dojem a myslim, ze aj po case si ju budem vediet vybavit.
+ v hodinarovi thiessenovi som vycitila silnu inspiraciu e.t.a hoffmanom a jeho luskacikom, co potesilo

edit 19.8.16 - uz teraz sa mi moc nevybavuje :D

03.07.2016

Datum narození nula Datum narození nula Ludmila Freiová

zo zaciatku zaujimave..potom velka nuda..a zaver zase: wau

31.03.2016

Pekna knizka, posledne slova boli super. Btw Mr. Penumbru som si automaticky predstavila ako profesora Huberta Farnswortha z Futuramy :D

31.01.2016

Bezprsté mesto Bezprsté mesto Ondrej Štefánik

strata casu. kniha, ktora ide odnikial nikam.

31.03.2015 1 z 5

Klub omylných Klub omylných Jana Moravcová

o nieco slabsie ako klub neomylnych, ale klobuk dolu pred autorkinymi napadmi. chcem vyzdvihnut najma poviedku konec vedeckych sporu, tak sa mi asi najviac pacila. podla mna idealne citanie na dlhe cesty dopravnymi prostriedkami.

17.03.2015

Temná noc v říši hraček Temná noc v říši hraček Bob Shaw

co poviedka, to klenot. vyhovuje mi aj nenasilny humor tohto spisovatela. idem zhanat dalsie jeho veci!

25.06.2014

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Tak neviem. Zaciatok rozpacity - najhorsi mozny zaciatok knihy je podla mna vychrlit na uboheho citatela same mena a funkcie.. Potom som si zvykla, ale knizka ma dako nechytila. Az v poslednej stvrtine to nabralo spad a precitala som ju jednym dychom. Ale zas tych necakanych zvratov bolo akosi privela.. Mnohe napady ocenujem, ale chcelo to podla mna este trocha vyzriet, dva tri roky nechat ustat, odlezat, co to prepisat... Hlavne cast s Klaudiou ma neskutocne iritovali dialogy. Cast s Finnom bola o dost lepsia. Ale je mozne, ze to mohol pokazit aj preklad..clovek nikdy nevie na ktorej strane je chyba. Ale druhy diel si asi precitam...

08.01.2014