moničina

Hostinec JamajkaHostinec JamajkaDaphne du Maurier

Skvelá kniha, napínavý záhadný dej, sympatická hrdinka, romantika a atmosféra Anglicka tej doby. Za socíku dávali aj film, bol takisto skvelý, doporučujem ho vidieť, krásne vystihol tú temnú atmosféru a postavy boli výborne zahraté.

02.10.2017

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Martin Lavay

Veľmi dobre dokumentárne napísaná kniha so zrozumiteľným textom a obrázkami. Veľmi ma zaujal popis činnosti expedície pred tou strašnou udalosťou počas jednotlivých dní, ich cesta vlakom, po planine, atď. Priam som si počas čítania tie scény vedela predstaviť. A potom podrobne opísané pátranie a jednotlivé teórie s za/proti argumentami. Musela to byť desivá smrť. Je to ozaj veľká záhada a škoda, že sa nikdy nedozvieme, čo sa tam stalo. Napriek tomu, že je k dispozícii pomerne málo údajov (určite sa mnoho stratilo kvôli nedbanlivému prístupu úradov a možno niektoré aj úmyselne), autor knihy dokázal aj z mála spísať celkom slušný dokument. Jediné, čo vytýkam je subjektívny názov knihy - nevieme, či ich vôbec niekto zavraždil. Mohlo to celé byť kvôli neznámemu fyzikálnemu javu (ja sa napr.prikláňam elektrickému výboju-plazmoidu). Pre tých, ktorí milujú záhady, knihu jednoznačne odporúčam.

25.05.2018

Očkování - hrozba nebo záchrana?Očkování - hrozba nebo záchrana?Tomáš Kašpar

Výborná kniha, z ktorej som sa dozvedela podrobnejšie to, o čom som len tak povrchne predtým počula. Hlavne tá kapitola o prisadach vo vakcinach a ich účinky na rozne casti ludskeho tela su vynikajuco odprezentovane a velmi vierohodne vysvetlene. Cela kniha zase posunula moje poznanie dalej a dufam, ze autor bude aj v buducnosti pokracovat v odhalovani velmi zaujimavych a zavaznych veciach, týkajúcich sa nášho zdravia a zivota. Ďakujem.

06.02.2021

Vražda Rogera AckroydaVražda Rogera AckroydaAgatha Christie

Brilantná detektívka s brilantným rozuzlením.

29.03.2018

Černobyl. Historie jaderné katastrofyČernobyl. Historie jaderné katastrofySerhii Plokhy

Výborne spracované, detailné. Doporučujem prečítať aj s knihou Polnoc v Černobyle, obe knihy obsahujú detailné informácie o tom, čo viedlo k tragédii, jej priebeh a čo bolo potom. Skvelá práca.

04.07.2021

Dál nechoď!Dál nechoď!Václav Křivanec

Chvalabohu nejde o triler, ale skor o klasicku detekivku z českého prostredia. Vtipné dialógy, sympatické postavy vyšetrovatelov, moderný štýl. Dúfam, že autor bude pokračovať s písaním detektìvok, a použije opäť obe svojrázne dvojice detektívov.

18.09.2021

Pod PalcemPod PalcemJarmila Pospíšilová

Opäť, výborná klasika od tejto autorky. Veľmi sa mi páči, ako zase vykreslila prostredie a jeho atmosféru. Ale súhlasím s jednym z názorov, škoda, že Palec nebol aktívnejší.

21.11.2021

PoldovéPoldovéE. McBain (pseudonym)

V slovenskom jazyku to vyšlo pod názvom Múr.
Milujem série z Hluchým a táto sa naozaj vydarila. Super scény v parku a Willis s Eileen v spacáku ma vždy rozosmejú, už vtedy to medzi nimi iskrilo. Rozčuľujúci maliari v kanceláriach, vydieračské dopisy a náš známy Hluchý, ktorý zase ujde. Tento diel bol natočený aj film v angličtine.

27.02.2018

PětidomíPětidomíTomáš Přibyl

Samotný kriminálny čin síce nie je nejak zaujímavý a aj akčných scén je tam málo, ale páči sa mi autorov štýl písania, rozpitvávanie postáv ako aj humorné vsuvky. A dvojica Tomáš a Kostohryzová (to je ale meno) je podarená a bavia ma. Som zvedavá na budúce autorove knihy s touto dvojicou.

02.05.2019

Pavoučí případPavoučí případJan Frána

Opäť, jedným slovom skvelé. Zápletka, prostredie, jednotlivé postavy, všetko skvele vykreslene.

05.07.2020

VýtahVýtahLinwood Barclay

Výborné. Zaujímavá zápletka, dobrý popis jednotlivých postáv, veĺmi sa mi páčil štýl, akým to bolo napísané. A mám rada knihy z prostredia New Yorku. Mohol by to byť dobrý námet na film. A odhalenia sa vydarili.

13.03.2021

Mrtvá v knihovněMrtvá v knihovněAgatha Christie

Výborný príbeh od začiatku až do konca. Nemám tomu čo vytknúť.

29.03.2018

Nástrahy zubařského křeslaNástrahy zubařského křeslaAgatha Christie

Skvelá kniha, síce komplikované ale majstrovsky prevedené zápletky a záver, ktorý som nečakala.

ŠakalŠakalFrederick Forsyth

Výborne napísaná kniha s napínavým dejom od začiatku až do konca a výrazné postavy, ktoré pôsobia uveriteľne. Filmová verzia bola iba slabý odvar.

19.09.2018

Vražda na svatběVražda na svatběPetr Bým

Príbeh celkom dobrý i keď zápletka nie je nejak výnimočná, ale veľmi sa mi páči autorov štýl písania. V pozadí cítiť humor a iróniu, takto aj opisuje jednotlivé postavy aj priebeh deja. Mne sa to páči.
Jediná výtka sa týka záveru, ktorý bol unáhlený a chýba mi jasné rozuzlenie, kde by sme sa dozvedeli, prečo páchateľ zabil všetkých tých ľudí. Jedna z obetí je jasná, ale prečo zabil ostatných?

12.09.2019

PriepasťPriepasťJozef Karika

Neviem, ako tomu priradiť hodnotenie podľa hviezdičiek. Začiatok bol výborný, páčil sa mi aj štýl písania. Ale potom ako hlavný hrdina išiel s jeho kamarátom na skalnú plošinu, sa to zvrtlo a bolo to celé také natiahnuté, abstraktné a postrádalo to ozajstné napätie.

30.03.2020

Čtvrteční klub amatérských detektivůČtvrteční klub amatérských detektivůRichard Osman

Vôbec, ale vôbec ma to nebavilo. A štýl písania mi nesadol, celé to bolo také naivné a nudné. Knihu som nedočítala a darovala do kniznej búdky.

28.04.2021

Udělal jsem to já!Udělal jsem to já!E. McBain (pseudonym)

Aj som si pri nej poplakala. Chudák Bert, večne sklamaný v láske.

18.04.2017

ZabijákZabijákE. McBain (pseudonym)

Výborná kniha. A dej v štýle "Vraždy podľa abecedy". Ešteže to neschytala Carellova snúbenka.

18.04.2017

Není kouře bez ohýnkuNení kouře bez ohýnkuAgatha Christie

U mňa jedna z najobľúbenejších kníh od autorky.

Vlak z PaddingtonuVlak z PaddingtonuAgatha Christie

Skvelá klasika. Knihe niet čo vytknúť.

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Krásny, smutný a citlivý príbeh so smutným ale šťastným koncom. Kniha vôbec nepôsobí gýčovo a postavy a prostredie sú dobre vykreslené.

24.10.2018

Anna ze Zeleného domuAnna ze Zeleného domuLucy Maud Montgomery

Kniha môjho detstva. A najlepší diel zo všetkých.

24.10.2018

Milionová holkaMilionová holkaStanislav Rudolf

Stanislav Rudolf mal taký dobrý štýl písania, ktorý mi sadol. A táto kniha nie je výnimkou. Zaujala ma v čase dospievania pred 30 rokmi a aj nedávno som si ju znova prečítala.

27.01.2019

Ztracená bránaZtracená bránaArnošt Vašíček

Seriál Ztracená brána bol vynikajúci, ale kniha ma sklamala. Na rozdiel od knihy Ďáblova lesť tu autor tentokrát použil trochu ťažkopádny štýl a dosť chaotické prevedenie. A ten záver bo o ničom.

11.10.2019

Případ pohřešovaného háčkaPřípad pohřešovaného háčkaJan Frána

Idealna kniha na horuce leto a sladke nicnerobenie. Ďalšie velmi podarené príbehy. Druhý pribeh má bavil viac. je skoda, že to niekto nesfilmoval.

01.07.2020

Pod jabloníPod jabloníJindřiška Ptáčková

Oddychovka. Páči sa mi štýl, akým je príbeh napísaný, viacero svojskych postav a vtipné vsuvky. Súhlasím s už uverejnenym nazorom, kto má rád túto Edícii Moba, kniha patrí k tým vydareným.

02.01.2021

Vražda v nemocniciVražda v nemocniciPetr Bým

Výborne, s vtipnými momentami, baví ma autorov štýl. Rovnako dobre ako Vrazda na svadbe. Dúfam, že bude v písaní krimi pokračovať.

17.01.2021

Co nás má naučit koronavirusCo nás má naučit koronavirusClemens G. Arvay

Výborné, trefne a poučné a zrozumiteľne napísané. Viaceré veci boli pre mňa novinka, napr. aj to o jemnom prachu a jeho priamom zasahovania do imunitného systému.

11.05.2021

Smrt přichází s podzimemSmrt přichází s podzimemVítězslav Welsch

Príjemná oddychovka s jednoduchým príbehom. Co mi trošku vadi je, že nazov knihy nekorešponduje s dianím v knihe. Vserky tieto knihy s Mráčkom sú veľmi prijemné a čtivé.

12.05.2021