Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Hra na radost:)

17.02.2014 4 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Víc než milostný příběh slečny -doprčic, jakže se to jmenuje?- mě zaujala ta detektivní zápletka, nechci spoilerovat, tak jen řeknu, že odhalení skutečného vrahouna mě docela překvapilo:) Druhá část knihy, kdy Alainovi šíbne, je už možná kapku kýč (to vlastně možná celá kniha), ale moc příjemný kýč, co se dobře čte. Nedá se říct, že by mě Hodina po půlnoci nějak duševně obohatila, ale hlavním cílem této literatury je pobavit, což bylo v tomto případě splněno tak na jedna mínus.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Vcelku nenáročná oddechová četba. Chyť mě...no on nakonec příběh chytil mě.

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Jako odpočinková kravina plní svůj účel, vulgarismy neuráží, sečteno podtrženo: tři hvězdičky.

14.02.2014 3 z 5

Posedlá strachem Posedlá strachem Jana Frey

Z knihy jsem byla nadšená, v určité době jsem se k ní ráda vracela, měla pro mě zvláštní kouzlo, i když mi tato problematika je na hony vzdálená.

13.02.2014 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Dostala jsem přesně to, co jsem si představovala - psychopatičtějšího Forresta Gumpa.

13.02.2014 3 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Nic pro debily, takže ani pro mě:/ Jako ignorantovi vznešené literatury mi tam chyběla "krev", kniha se mi četla špatně a nakonec jsem byla ráda, že už je konec.

13.02.2014 1 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Jedna hvězda za prostředí blázince, druhá za svéráznou hrdinku, třetí za šílené přeskakování ze vzpomínek do současnosti, minulosti a za střídání ich formy a er formy.

13.02.2014 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tak tady se přiznám, že mě Tana malinko zklamala, po Ztraceném přístavu a V lesích jsem asi měla moc nadsazená očekávání, tak jedna hvězda pryč, ale jinak dobré. Ta atmosféra a podivná aura, kterou mají romány Frenchové, tu nechybí, což celou knihu dost zachraňuje.

12.02.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět nášup s rychlým nástupem, oproti Paganiniho smlouvě, kdy se v první čtvrtině knihy dělo velké hnědé. Zaujal mě příběh z prostředí nápravného ústavu. Je fakt, že rozuzlení už bylo poněkud... přitažené za pačesy až to udělalo lifting ksichtu, ale tak, no jo, proč ne:)

12.02.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

12.02.2014 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Bill Floyd

Sada! Celkem mě zajímá, jestli je toto podle skutečných událostí, každopádně jako krimi hodně kvalitní a strhující. Sběratele očí jsem zhltla za jediné odpoledne a rozhodně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

11.10.2013 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

O žádnou výživnou duševní stravu se sice nejedná, nicméně nejen klasiky a poezií je správná žena živa a jako oddechové čtení k opalování je toto dílko jako stvořené. Emmina mozkovna tedy poněkud neodpovídá pětadvacetileté ženě ani náhodou, ale aspoň jsem se mohla utěšovat pocitem, že nejsem jediná, kdo trpí zastydlou pubertou!:)

11.10.2013 3 z 5