Modrý medvěd Modrý medvěd komentáře u knih

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Až na zcela zbytečnou povídku o duchu stromu výborné.

18.10.2013 4 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Musím říct, že se mi líbila více než Úterní ženy.

09.10.2013 4 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Knihu jsem přečetla až na druhý pokus.Asi musíte mít tu správnou náladu. Pro někoho pomalé tempo, pro mne pozvolné, gradující napětí, kdy nic není tak, jak se na první pohled zdá.

27.09.2013 4 z 5

Maják, mnich a mrtvý dědeček Maják, mnich a mrtvý dědeček Fredrik Brounéus

Jediné, co mi na knize vadilo, byly komentáře pod čarou - inspirace Terry Pratchettem. Nicméně dle mého spousta těchto poznámek byla zbytečná a lepší službu by udělaly zakomponované v textu. Navíc hodně těchto odkazů jsem přehlédla a všimla jsem si jich až na konci stránky. Nevím, zda to byla moje nepozornost (nechala jsem se unášet textem) nebo špatně zvolený font písma. U Pratchetta jsem nikdy tento problém neměla.
I přesto knihu doporučuji. Pobavila jsem se, zamyslela a ještě dlouho o knize po přečtení přemýšlela. Co víc si může autor přát :-)

27.09.2013 4 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Začátek trochu zdlouhavý, ale od chvíle, kdy podruhé uviděl princeznu, se děj začal hýbat. Pobavilo mne z čeho vycházela Baba Jaga při návrhu chaloupky na muřích nožkách :-)

19.09.2013 3 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Občas mi vadilo srovnávání jak to chodí nyní a jak to bývalo v minulosti. Ale rozhodně je to jedna z těch lepších knih pro mládež, které jsem za poslední období četla - napínavé, tajemné. Těším se na další díl.

28.08.2013 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Kniha, kterou rozhodně doporučuji. Pro mne byla působivější, děsivější až ta druhá část, ale i ta první stála zato.

28.08.2013 5 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Velmi dobrý nápad, celkem dobře a svižně napsané. Bohužel je tu jedno významné ale. Hlavní postavy jsou pro mne neuvěřitelné. Možná by jejich povahy a jednání dávaly smysl, kdyby žili v nějaké uzavřené (náboženské) komunitě. Připadali mi odtržení od svých současníků, jakoby ven sami vyšli poprvé poté, co jejich rodiče usnuli. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdičky, ale pak jsem si uvědomila, že se jedná o knihu pro mládež a ti na ní budou pohlížet trochu jinak. Takže tři.

27.08.2013 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pro mne bohužel zklamání. Po Selským baroku jsem se hodně těšila, začátek slibný, ale pasáží vyprávějící o hrdinčině dospívání jsem se neprokousala. Vzhledem ke kladným recenzím zde, jí dám ještě někdy jindy novou šanci. Třeba jen pro mne není ta správná doba. V tuto chvíli by mne však zajímalo, jestli mělo nějaký význam to, že autor při každém setkání hlavní postavy se svým přítelem popisoval to, že má přítel na sobě montérky - a v jakém byly stavu. Připadala jsem si jak při čtení knihy pro náctileté, kdy je popisován každý průramek, flitřík a volánek. Jen trochu jinak. Parodii asi autor nezamýšlel. No, jak jsem psala prve. Asi jsem nebyla v té pravé náladě na četbu.

27.08.2013 2 z 5

Božská komedie Božská komedie Mike Carey

Škoda, že vychází s takovými časovými rozestupy. Půjčuji se je z knihovny a nemám možnost se ke knihám vracet, pokud mi něco příjde nejasné nebo jsem něco z minulých dílů zapomněla. Nicméně myslím, že si tato série drží stejný vysoký standard jako Sandman. I když ten pro mne bude vždy srdcovka :-)

24.08.2013 4 z 5