Božská komedie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lucifer, bývalý oblíbenec Nebe a vysloužilý vládce Pekla, nebyl nikdy příliš nakloněn kompromisům. A to se ani teď, když si vytvořil vlastní vesmír, příliš nezměnilo. Ve chvíli, kdy konečně mohl hodit veškerá omezení Božího jsoucna za hlavu, se Jitřní kníže ocitl v pozici, která mu není tak úplně cizí – shromažďuje duše pro své panství. Je tu samozřejmě rozdíl: Luciferovi noví podnájemníci zde nebudou zakoušet věčná muka, ale naopak mohou svobodně žít podle vlastní volby. Jediné přikázání, které jim bylo stvořitelem jejich světa uděleno, je to, že nesmějí nikoho uctívat. Koneckonců, nikoho neuctívat je pro Světlonoše něco jako otázka vlastní hrdosti. * Jenže pak promluví Nebe: Luciferův kosmos je urážkou přirozeného řádu věcí a musí být uzavřen za každou cenu. A jak se říká, pýcha předchází pád – a Smrti kompromisy taky nikdy moc nešly. * LUCIFER: BOŽSKÁ KOMEDIE nabízí pokračování příběhů Prince temnoty z přelomové série Neila Gaimana SANDMAN a obsahuje sešity 21–28 řady LUCIFER, která byla nominována na Eisnerovu cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166886/lucifer-bozska-komedie-166886.gif 4.669
Série:

Lucifer (4.)

Orig. název:

The Divine Comedy (2003)

Žánr:
Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Božská komedie

Přidat komentář
trudoš
02.03.2018

Lucifer zase jednou nezklamal. Božská komedie volně navazuje na první díl, když se na scénu vracejí Basanos, bytosti z tarotových karet, a zasazují Luciferovi doslova smrtící úder. Boj o nový vesmír přidělený Světlonoši se tak vyhrocuje na maximum a budoucnost není vůbec jistá.
Přestože hlavní dějovou osu tvoří delší příběhy Ráj a Očistec, paradoxně nejsilnější pro mě byly jednorázovky Mene tekel a Vloupačka, které opět dokazují schopnost Mika Careyho mistrně pracovat se záporným hrdinou jako ústřední postavou komiksu. Oproti Gaimanovi je přitom Carey daleko dějovější a zároveň si uchovává neodmyslitelnou snovost i krutost. Krizička nastává pouze v okamžiku, kdy mezi díly dáváte příliš velké časové prodlevy. Tady všechno se vším souvisí a postav je jak na demonstraci, takže rychle se zorientovat může být malinko problém. Autor ani nakladatel se s vámi nepomazlí, že by vám třebas připomněli kdo je kdo, nebo co bylo o album dříve. Tohle chce koncentraci, ale pak to stojí skutečně za to.

borknagar
05.07.2016

Božská komedie je božské čtení s nádechem předpeklí. Čtvrtá kniha ze světa Lucifera zažívá malé finále a perfektně graduje. Otázek je stále mnoho a zvědavost by se dala krájet. Kresba už klasika, perfektně sedí k této sérii. Ormstona by mohlo být i více, talentovaný umělec. Lucifer nezklamal, další díl připraven a natěšenost se ani nedá popsat..........

LordSnape
03.10.2015

Když to vezmu zpětně, tak právě Božská komedie je tím přelomem, kde se vše láme a začíná do sebe zapadat. Dokonce i ty meziakty o kentaurech mě moc bavily. Jak naznačil kolega Kapis, tak kresba je hlavně ve vedení dvojice Gross a Kelly, ale to nevadí. Každá postava má nějaký problém a úděl. Malá Elaine, která zjistí kdo vlastně je, zasáhne do Luciferova života tak, že bych to nečekal, Jill, ovládána Basanos plnící pomalinku jejich vůli, Mazikeen srovnávající se s novou tváří a Luciferův druhý pád v závěrečné mega bitce. Objevuje se tu dokonce i moje nejoblíbenější postava ze všech - Smrt a ještě novinka v podobě padlého cheruba Gaudieho. Nikdy by mě nenapadlo, kam až Lucifer bude schopný zajít a kolik zmatku nadělá jeden "nevinný" kosmos, který se teprve začal obydlovat...

3DD!3
25.03.2014

Vyvrcholení prvního aktu spočívající v Luciferově pádu je provedeno opravdu pompézně. Hořící světy, nečekané zvraty a karty. A já nemám další díl!

Kapis
20.01.2014

V této knize je převaha mainstreamové kresby Groos+Kelly, Ormston má pouze dva sešity (a v tom posledním mu Crew dokonce nepřiznala autorství v úvodních titulcích...chybička se vloudila). Ormston je kresebně rozhodně mnohem zajímavější, myslím, že by mohl kreslit i Hellboye, jím kreslená vsuvka s kentauří čarodějnicí byla úžasná a taková všeříkající, tolik snahy a celý život obětovaný Jitřnímu knížeti a nic z toho.. Lucifer je opět sebevědomý, arogantní, pyšný, bezohledný a neústupně důstojný...a takového pána pekel já žeru. Rozhodně si nemá cenu ho proti sobě popudit, někteří to však vidí jinak, zacož dřív nebo později zaplatí. Příběhy jsou stavěny s rozmyslem a různé detaily a drobnosti vždy najdou časem svůj smysl v košatém příběhu. Neskutečně mě to baví, i možná proto, že je to náročnější čtení s důrazem na pozornost čtenáře a je to rozhodně důstojné pokračování ze Sandmanova světa, s perfektní atmosférou a propracovaným příběhem. Tak a jdu otevřít další díl.

Modrý medvěd
24.08.2013

Škoda, že vychází s takovými časovými rozestupy. Půjčuji se je z knihovny a nemám možnost se ke knihám vracet, pokud mi něco příjde nejasné nebo jsem něco z minulých dílů zapomněla. Nicméně myslím, že si tato série drží stejný vysoký standard jako Sandman. I když ten pro mne bude vždy srdcovka :-)


Autoři knihy

Mike Carey

Mike Carey
britská, 1959

Peter Gross

Peter Gross
americká, 1958

Dean Ormston

Dean Ormston
britská

Kniha Božská komedie je:

v Přečtených107x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit11x