modranka modranka komentáře u knih

Čas na hřích Čas na hřích Jo Goodman

Celkom som sa pobavila, najmä na troch nezbedníkoch. Cítiť, že autor je vychovávateľom, celkom dobre si poradil s výchovnými procesmi v deji. Pekný romantický príbeh. Zaujímavosťou je skutočnosť, že milostné scény sú zobrazované z pohľadu muža. Koniec koncov autor je muž, tak píše, to čo vie. Preto by ste zbytočne hľadali v príbehu opis vnútorných pocitov hlavnej hrdinky. Uberám hviezdičku za zobrazenie násilností a sexuálnych praktík, ktoré prežila počas prvých rokov, čo odišla z kláštora. Akosi mi to do romantického príbehu nesadlo. Navyše ma prekvapil záver príbehu. Samozrejme, že neprezradím o čo išlo. Teším sa na druhú časť, ktorá je o Alexandrovej sestre.

26.06.2012 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Príbeh by som hodnotila ako rozsiahlejšiu Lovestory. Spočiatku som však nadobudla dojem, že čítam knihu pre adolescentov. Ide o ľahšie oddychové čítanie, hoci zápletka znie zložito. Štvrtú hviezdičku som dala za opis austrálskej prírody a priblíženie domorodej kultúry.

22.06.2012 4 z 5

Proti králi Proti králi Elizabeth Chadwick

Skvelá autorka a skvelý príbeh. Dej knihy "Proti králi" bezprostredne nadväzuje na knihu Hlas hrdličky, čím sa radí do sériovej línie William Marshal. Spojenie rodov Bigod a Marshal v manželskom zväzku Hugha a Mahelt. Anotácia knihy je vcelku výstižná a netreba viac dodávať, ak nechcem prezradiť dej dopredu. Knihu by som odporučila všetkým koho zaujímajú anglické dejiny, v tomto prípade vláda Jána Bezzemka. Je to vlastne zrkadlo jeho krutovlády, následná občianska vojna a podpísanie Magna Charty.

20.06.2012 5 z 5

Môj nebezpečný vojvoda Môj nebezpečný vojvoda Gaelen Foley

Celkom som sa pobavila. Teším sa na tretiu časť, dúfam, že čoskoro vyjde.

18.06.2012 5 z 5

Dámský mír Dámský mír Marie Cristen (p)

Veľmi pekne napísané, s dávkou historických reálii. V poslednej časti Flanderskej ságy možno až veľa faktov. Chvíľami sa mi zdalo, že až násilne podsúvaných, čo bolo na škodu samotnému deju. Ale 5 hviezdičiek som dala za samotné literárne spracovanie, preklad a najmä za zavŕšenie série. Záver je spracovaný priam magicky, ako uzatvorený kruh, čo sa iba málokedy vidí v tomto druhu literatúry. Sága začínala na panstve de Andreu a rovnako tam končí najmladšia predstaviteľka bankovného rodu Contaríni. Mimochodom googlovala som a skutočne som v Benátkach takýto rod našla. Dokonca aj nejeden palác.

15.06.2012 5 z 5

Rytíř v mém loži Rytíř v mém loži Sue-Ellen Welfonder

Tak táto autorka nebude moja šálka kávy... nudná a hlúpa téma.

15.06.2012 odpad!

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

z môjho pohľadu to bola nudná kniha s hromadou nelogických hlúpostí.

15.06.2012 odpad!

Souboj vášní Souboj vášní Marie Cordonnier (p)

Táto kniha je začiatok novej série, ale časovo by som ju zaradila za 4. časť série Růže z Hawkstonu, teda za Králova nevěsta. Kniha mala všetko čo môže mať romantická, dobrodružná a napínavá literatúra. Už sa teším na pokračovanie série.

15.06.2012 5 z 5

Lady Macbeth Lady Macbeth Susan F. King

Pekný príbeh, mala som pocit, že je aj historicky pravdivý. Trochu mi však vadil štýl písania v 1. osobe. Ale pre tento druh literatúry nemohlo byť zvolené zrejme nič iné. 4 hviezdičky som dala najmä za zvolenú obálku.

15.06.2012 4 z 5

Flanderská pečeť Flanderská pečeť Marie Cristen (p)

Aj tretia časť Flanderskej ságy stojí za prečítanie. Christina, vnučka Eimée Contarini mi však trochu liezla na nervy. Bola to poplašená, nerozumná adolescentka, ktorá od dobroty nevedela, čo má robiť. Pred núteným sobášom uprchne so židovských kamarátom, neskôr sa z nich stanú milenci, riskuje vlastný život, život priateľky aj vlastného brata. Až keď jej milenec zomrie a je znásilnená kapitánom lode, pochopí, že ochrana rodiny je najbezpečnejším riešením. A napokon nájde aj svoju vytúženú lásku. Samozrejme, že vám neprezradím kto to je. :) I keď nie je ťažké zistiť pravdu, lebo ku každej knihe vydavateľstvo pripravilo rodokmeň. U mňa je to plných 5 hviezdičiek.

13.06.2012 5 z 5

Hodina Benátčana Hodina Benátčana Marie Cristen (p)

Ani druhá časť Flanderskej ságy nesklamala. Zachytáva príbeh vnučky hlavnej hrdinky z prvej časti. Tentokrát sa mi však hlavná hrdinka Aiméé (mimochodom veľmi pekné ženské meno) zdala trochu tvrdohlavá až svojhlavá. Preto nie je divu, že sa zamilovala do nesprávneho muža. Opäť nás autorka sprevádza tajomstvami bankových domov a rodmi s obchodnou tradíciou. Fakt poučné čítanie. Nakoniec predsa len Aimée pochopí, ktorí z mužov jej prinesie naozaj šťastie. Benátsky bankár Domenico Contarini a Aimée Andrieu zakladajú nový rod. Príbeh plný lásky, dobrodružstva a skrytých úvah. Odporúčam milovníkom historických románov. Osobne dávam všetkých 5 hviezdičiek.

13.06.2012 5 z 5

Požár v klášteře Požár v klášteře Marie Cristen (p)

Nádherný príbeh z histórie Belgicka (Flandry). Zaujímavý pohľad na komunitu žien, ktorá nepatrila pod cirkev. Láska má veľa podôb a najmä sa k nej kráča veľmi ťažko. Pekné stvárnenie charakteru ženy, ktorá si dokázala poradiť so životom, aj keď zostala úplne na dne. Ak máte radi historické romány, nenechajte si ujsť tento príbeh. To platí pre ženy aj pre mužov. Ak niekoho zaujíma vznik bankovníctva a systém hamzovných domov, nebude sklamaný.

Trpělivý ženich Trpělivý ženich Barbara Cartland

Trochu banálny až nudný príbeh vynúteného manželstva, ako ženícha, tak aj nevesty. A happyend bol takmer nerealistický. Ale také sú príbehy Cartlandovej... rozprávky pre dospelých. :) Pre mňa je to príbeh za 1 hviezdičku aj to len za snahu.

13.06.2012 1 z 5

Kapitán rozkoší Kapitán rozkoší Kresley Cole

táto autorka mi nejako nesedí.

05.06.2012 1 z 5

Ludvík XIV. - Byl unesen? Ludvík XIV. - Byl unesen? Jean D´Aillon

zvláštna stredoveké detektívka. Kto má rád detektívky odporúčam, literárny jazyk je však akýsi zvláštny.

05.06.2012 4 z 5

MacBeth – Velekrál skotský 1040–1057 MacBeth – Velekrál skotský 1040–1057 Peter Berresford Ellis

výborne spracované reálie

05.06.2012 5 z 5

Korálový polibek Korálový polibek Jayne Ann Krentz

Kniha, ktorá sa dá čítať.

05.06.2012 4 z 5

Jejich pohádka Jejich pohádka Marie Kyzlinková

Novela ako z čiernobieleho filmu. Melodramatický dej, oddychová literatúra.

05.06.2012 3 z 5

Hříšný slib Hříšný slib Kat Martin

výborná romantika, kto má rád 19. storočie, môže čítať.

05.06.2012 5 z 5

Grand Kundonyon Grand Kundonyon Jan Cézar

Trochu zvláštna kniha, treba ju vedieť pochopiť... ale kto už z nás nepochopí erotiku a sex, že?!

05.06.2012 3 z 5