Ludvík XIV. Byl unesen?

Jedné chladné lednové noci zmizel přímo z paláce mladý král Ludvík XIV., který do Aix přijel, aby uklidnil nepokoje otřásající touto provincií. Je snad strůjcem únosu Kašpar Glandeves-Niozelles, hlava marseilleských rebelantů? Či dokonce František de Gallaup, bývalý gardový kapitán prince de Condé odsouzeného k smrti a toho času na útěku? Nebo snad za vším stojí slečna de Montpensier, králova sestřenice, která neváhala dát na krále v době frondy střílet...?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35091/ludvik-xiv-byl-unesen-35091.jpg 3.211
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Pierot

LE DISPARU DES CHARTREUX, 2007

Kniha Ludvík XIV. Byl unesen?

Hobo
04.08.2018

Mám rád historické romány a mám rád historické detektivky. Myslím, že toto je první toho žánru, která se mi nelíbila.

Galadwen
09.11.2016

Divné. Prostě divné. Moc postav se složitými francouzskými jmény na malém, v zásadě novelovém rozsahu (většina z nich zůstala úplně nevyužitá), a už dlouho před polovinou knihy jsem uhodla, co se s králem stalo, takže moc napínavé mi to taky nepřišlo.

modranka
05.06.2012

zvláštna stredoveké detektívka. Kto má rád detektívky odporúčam, literárny jazyk je však akýsi zvláštny.