Hodina Benátčana

Na svatbě Filipa Smělého s Markétou Flanderskou v roce 1369 se mladá šlechtična Aimée Andrieu seznámí se šarmantním Rubenem Cornelisem, dědicem jednoho z největších obchodních domů v Bruggách. Flandry jsou zemí významných obchodníků, a tak se na jejich brzký sňatek nehledí jako na stavovsky nepřiměřený. Avšak s domem Corneliových to nevypadá nejlépe. Aby zachránil, co sedá, vydá se Ruben na obchodní cestu a při lodním neštěstí zemře. Brzy se rozkřikne, že obchodní dům stojí před krachem. Významní věřitelé, mezi nimi i mladý benátský bankéř Domenico Contarini požadují vrácení svých peněz. Co dělat? Obzvláště Aiméein švagr Colard radí k rozumnému jednání a k prodeji a potají si dělá naděje, že krásnou vdovu získá. Avšak Aimée má v úmyslu něco jiného: Jako bývalá dvorní dáma zná slabost vévodkyně Markéty pro šperky, drahá roucha a působivé koberce. S ní bude moci obchodovat. Aimée odjede do Dijonu a ohromí všechny svou činorodostí. Dokáže dokonce uhradit část dluhu u Conariniho. Co však vlastně vede Benátčana k tomu, aby jí šel na ruku? Colard před ním nepřestává Aimée varovat, cítí však, že mu zde roste silný konkurent…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24369/hodina-benatcana-aaS-24369.jpg 4.431

Flanderská sága (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Stunde des Venezianers (2007)

Kniha Hodina Benátčana

adelkas
01.01.2016

Nejoblíbenější román z této ságy.

ritz
19.08.2014

Další pěkný historický - romantický román, osudy žen v minulosti jsou velmi zajímavé. Knihy autorky jsou velmi dobře čtivé.

Kamiliana
20.07.2014

Autorka dokáže tak dobře vylíčit prostředí, že jsem se hned v mysli přenesla do mého oblíbeného města Bruggy. Cením si jejího citu pro detail a postřehy. Posvatební vystřízlivění Aimée patří k silným momentům, stejně jako objevení vášně u uzavřeného Domenica.

Selinute
05.11.2012

Knížka se mi moc líbila. Flandry 14. století mě úplně úchvátily. Byla to příjemná změna po několika thrillerech, které jsem před ní četla. Škoda jen, že jsem nejprve četla II. díl a nyní čtu ten první. I to se stává. Pro mě výborná pětihvězda.

modranka
13.06.2012

Ani druhá časť Flanderskej ságy nesklamala. Zachytáva príbeh vnučky hlavnej hrdinky z prvej časti. Tentokrát sa mi však hlavná hrdinka Aiméé (mimochodom veľmi pekné ženské meno) zdala trochu tvrdohlavá až svojhlavá. Preto nie je divu, že sa zamilovala do nesprávneho muža. Opäť nás autorka sprevádza tajomstvami bankových domov a rodmi s obchodnou tradíciou. Fakt poučné čítanie. Nakoniec predsa len Aimée pochopí, ktorí z mužov jej prinesie naozaj šťastie. Benátsky bankár Domenico Contarini a Aimée Andrieu zakladajú nový rod. Príbeh plný lásky, dobrodružstva a skrytých úvah. Odporúčam milovníkom historických románov. Osobne dávam všetkých 5 hviezdičiek.

soukroma
30.04.2012

Pěkný příběh z doby před 650 lety, avšak překvapivě moderní z hlediska obchodu a rozběhu bankovních služeb mimo Benátskou republiku (ve Flandrech ve 14. století každý desátý mužský obyvatel vlastnil bankovní konto, což mluví za vše). Romantika s výraznými hrdiny podtržená napínavým dějem s dobře vykresleným historickým kontextem.