MissiPippi MissiPippi komentáře u knih

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

Nehledejte žádné meze, nejsou. Přímočaré povídky. Tak přímočaré, že v jednu chvíli je pro Vás Bukowski totální nula a za chvíli absolutní idol. Horda zvrhlostí, které hltáte a následně se prokousáváte s pocitem kopajícího žaludku a pulzujícího rozkroku. Zkrátka je to rozporuplná sbírka povídek. Pro mě naprosto fascinující jízda na kolotoči emocí.

Sbírka je hodně širokoúhlá, že každý to pochopí jinak, každého zaujme něco jiného a může si najít jiné "životní moudro" podle své osobnosti. Pro mě jedna z knížek, podle které by bylo velmi zajímavé sledovat čtenářovu psychiku a postoj k životu.

Když si tohle nepřečtete, ochudíte se o naprostý pocit úžasu nebo znechucení. Záleží na Vás, Rozhodně se budete ale divit. A když to nepůjde napoprvé, zkuste to i podruhé, třeba na to bude už vhodnější nálada.

23.01.2015 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Jste naštvaný na celý svět? Unavují vás věčné politické, filozofické a smysluplné debaty? Pro sprostý slovo nejdete daleko ? Tak si to přečtěte :) Náladu vám to ani nezlepší ani nezhorší, i když se několikrát pousmějete a obohatíte se o laxní přístup k životu v době, kdy se bere všechno moc vážně. (A všichni si hrají na to, že vážně se to určitě nebere.)

Takhle kniha ke mě přišla ve správnou chvíli, (což znamená jeden z nejblbějších dnů, co jsem zatím prožila) a asi Bukowskiho si pořídím jako příručku pro blbé dny alias Hlavně se z toho neposer. Pro slušnější, jak by napsal Jonasson: "Nějak bylo a nějak bude."

09.01.2015 4 z 5

Moderní erotický slovník Moderní erotický slovník Alfred Delvau

Kniha na styl "Najdi si svůj vtip na každý den". Pokaždé, když knihu otevřu, najdu tam nějaký termín, co pobaví nejen puberťáka nebo mě přímo srazí do kolen. O tom, že si velmi zajímavě rozšiřuji svůj slovník do postele nemluvě :) Samozřejmě knihu nedoporučuji lidem v celibátu, sucharům apod ... :)

30.12.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Na rozdíl od Babouše, úvahy Cersei pro mě byly nejnudnější částí této knihy. Uvítala bych spíše pohled na Cersei z jákekoliv jiné postavy v králově přístavišti jen ne číst ty její naivní myšlenky. Nemohu si pomoct, ale Cersei mi přijde díl od dílu hloupější. Je to celkem rapidní rozdíl od prohnanosti v prvním díle...

Je pravda, že tohle je o malinko slabší díl než ty ostatní, ale nejspíše je to důvodem toho, že se tam nepromíjejí všechny postavy této ságy a je tam spousta nových postav, které se nám ještě dobře "nezažily". Ano, člověk se chvílemi i ztrácí.

Ztráta času to rozhodně ale není ! A napnutá jsme pořád dále :)

27.08.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Opět další povedená kniha tohoto autora. Jsem naprosto nadšená tématem přelidnění, protože mě samotnou to v mých myšlenkách fascinuje.
V knize se nenajdou žádná nudná místa, jede to svižným a napínavým tempem od začátku. Nejspíše tím, že se nic nemusí rozjíždět, čtenář je vhozen rovnou do víru událostí a spolu s Langdonem se musí dopátrat, co se to vlastně dělo a děje.
Nevím, zda si autor úmyslně či neúmyslně pohrával s lidským povědomím, aby se pak čtenář cítil vševědoucně, že vlastně tušil,na čem bude založen ten vir. Každopádně u mě to přidává další +, co se týče důmyslnosti knihy.
Kniha samozřejmě zmiňuje spoustu uměleckých děl, u kterých lituji, že k tomu rovnou nevydávají nějakou příručku, aby si je člověk mohl hned představit a taky o nich něco vědět, Rozhodně mám co studovat teď :D

Sečteno, podtrženo: Nedokázala jsem se odtrhnout od knihy :)

27.07.2014 5 z 5

Safari klub Safari klub Anja Snellman-Kauranen

Kvůli té obálce.... Musím koupit a přečíst by se asi taky hodilo :D

03.07.2014

Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk Petr Čornej

Hodně stručný dějepis evropských dějin. Musím říct, že jen pouhý odstavec (možná 2) o Janu Husovi mě děsí. O Karlu IV, se taky zrovna nerozepsali. Dějiny českých zemí v téhle učebnici rozhodně vyzdviženy nejsou. Za to je učebnice psána srozumitelně.

Musím ale ocenit to, že jsou tu i zahrnuty dějiny umění a architektury, doplněno spoustu ilustracemi a fotografiemi a mapami (jen podotknu, že mapy považuji za velmi důležité ve výuce, já osobně jsem jejich nevyužívání na střední velmi postrádala).

Oceňuji dále rozložení učebnice. Kapitola je vždy zakončena shrnutím důležitých roků, další doporučenou literaturou (za což je velké plus ode mne), slovníčkem pojmů a otázkami. Navíc je text prokládán rozšiřujícími texty o dané osobnosti nebo události (kde se toho člověk převážně moc nedozví, jsou to texty vcelku nepodstatné, které by mohli nahradit jiné zajímavější a informativnější).

Každopádně shrnutí pro žáky, kteří se momentálně z této učebnice učí. Pokud váš učitel nevyužívá ještě jiné zdroje, troufám si říct, že budete mít v dějinách mezery.

A jako vždy mě děsí, jak málo se toho vyučuje a přesto je spousta stížností, co to po nich vše ta "úča" chce vědět.

23.06.2014 3 z 5

Filozofie pro střední školy Filozofie pro střední školy Tomáš Měšťánek

Tuhle učebnici využijte jen jako osnovu napříč filozofií v Evropě. O asijské filozofie tam nepadá ani slovo.
Najdete tam odkazy na další literaturu a úryvky děl, ale hlubší poznatky tam nenajdete, ono by to snad ani nešlo na 100 stránkách formátu A5:) Takže jen jména, jména a termíny...

20.06.2014 3 z 5