Misantrop Misantrop komentáře u knih

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Dana Čermáková

Další překopírována kniha Čermákove a kupodivu to zde přiznává. Neodpustim však nudný a zdlouhavý úvod o horoskopech a numerologii na několik stran. Tímhle mne znerudnela už u prekopirovane knihy Belmondo s chybama v textu.

27.04.2022 3 z 5

Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo Sylvester Stallone

Je zvláštní, když Sly mluví do poloviny knihy, jak celou dobu prováděl nesprávnou techniku posilování, přepaloval to a požíval neefektivní jídelníček a díky odhodlání měl nakonec v 80.letech oficiálně tělo desetiletí. I když se kniha čte snadno a rychle má dostatek informací a zajímavostí z průběhu natáčení známých snímků. Druhá polovina knihy je zaměřena vyloženě na tréninkový harmonogram s fotografiemi cviků. Velké množství cviků lze provádět i doma se svou vlastní váhou, nebo činkami. Líbí se mi fakt, že kniha je dobrou příručkou pro zpevnění těla i pro ženy, pro které je zde zvlášť kapitola.

27.04.2022 4 z 5

Leonardo - umělec a vědec Leonardo - umělec a vědec Luca Antoccia

Detailní náčrty, rytin, studium proporcí, pohybu, zvířat, anatomie, karikatur a technika malby nepřestává udivovat. Díky Bohu se Leo nezaobíral jen náboženskou tématikou. Prostor dostanou i codexy. Škoda jen netypickych rozměrů knihy.

Nirvana – kompletní příběh Nirvana – kompletní příběh kolektiv autorů

Překvapil mne i počet fotografií, které jsem nikdy neviděl a to kapelu sledují skoro třicet let. Tato publikace by zasloužila pevnou vazbu a troufám si říct, že co se týče informací o kapele jako takové, tak je tohle snad nejlepší poctenicko. Jsou zde podrobně rozpitvány všechny skladby, průběhy nahrávání písní a alb, či turné. Závěr se zaobírá kariérou členů kapely po rozpadu kapely a o Courtney a dospělé Frances se taky dočtete.

26.04.2022 5 z 5

Krevety sladkovodní Krevety sladkovodní Jiří Patoka

Výborná příručka doslova od A až po Z a vůbec první publikace o krevetách v češtině zkušeného chovatele a autora podobných knih bc. Patoky. Kniha je srozumitelná i pro začátečníky a představí mnoho krásných fotografií a potřebné zajímavosti. Tato knížka by rozhodně neměla chybět v knihovničce žádného akvaristy/krevetisty.

26.04.2022 4 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

K vizionáři Orwellovi jsem se musel knižně vrátit po zhlédnutí sci-fi snímku 1984 před dvaceti lety a následnému zúčastnění divadelní verze. Tehdy jsem byl obeznámen, že 1984 a Farma zvířat jsou jeho nejlepší knihy i dnes a hlavně dnes nemůžu proti tomuto tvrzení říct ani popel. Orwell dodnes zůstává ikonou vzdoru proti totalitním tendencím a politické manipulaci všeho druhu.

Bruce Lee - Bojovník Bruce Lee - Bojovník Jaroslav Polák

Knížečka má asi 70 stránek s velkým množstvím nekvalitních fotografií, což lze na dobu vydání a partyzánské poměry fanouška bojových sportů Poláka pochopit. Drtivá většina infa je přepsána z německých magazínu. Na nízkorozpočtové poměry má knížečka poměrně potenciál a snaží se kopírovat důstojnější provedení. V knize se zmiňuje fitnes program Bruce, tréninkové metody a stručně, ale čtivě všechny jeho filmy. V závěru knihy má prostor manželka a dopisy fanoušků.

26.04.2022 3 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Knihu z dědovy půdy jsem nakousnul snad díky nostalgie z školních let. První polovina mne nudila a zvykal jsem si na staročeštinu. Druhá polovina a závěr je už živější, ale nepředpokládám, že bych v dohlednu rozcetl další Jiráskův počin.

26.04.2022

Dělníci kovu I: Necrocock Dělníci kovu I: Necrocock Václav Votruba

Mne hlavně zajímal počátek Necrococka a jeho působení v blackmetalových Masters Hammer. Jeho následná hudební a umělecká tvorba je také zajímavá, ale toho narcismu bych fakt ubral. Pro ty, co nejsou obeznámeni s úchylnou osobností Necrococka, budou jeho personu brát spíše s rezervou.

26.04.2022 2 z 5

Jean Paul Belmondo Jean Paul Belmondo Dana Čermáková

Jelikož je po covidu v kurzu Ukrajina, autorka momentálně píše knihu o prezidentovi této země, protože její biografické knihy nemají moc úspěch. Vím, že to zní omezene, ale takový byl můj dojem. Tahání informací z googlu a různě to sesmolit do knihy s chybějícími písmenky bez kontroly, mít úspěch nebude. Zbytečně dlouhý úvod knihy o horoskopicinach a numerologii jsem musel přeskakovat a zkrátil bych i nudné pasáže o životě prarodičů. První poutavé střípky přichází až s bebelovym komentářem, který zmiňuje šikanu na vojně a následné studium herectví, kde poznal celoživotní přátelé s kterýma vyváděl nesčetné vylomeniny, ale k tomu došlo asi až na 70. stránce. Kniha obsahuje asi třicet pěkných fotek s rodinou a hereckými kolegy a obrovský plakát, který zobrazuje tvář z obalu knihy.

26.04.2022 2 z 5

Angus Young a AC/DC: Vysoké napětí Angus Young a AC/DC: Vysoké napětí Jeff Apter

Sice má první přečtená kniha o této kapele, ale pravdou je, že jsem se dozvěděl vše potřebné. Kniha samotná se věnuje všem členům a skromně přiblíží i užší rodinný okruh, producenty a průběh celé kariéry kapely. Angus má větší prostor pouze v pasážích, kdy se neustále opakují repliky, když předvádí na pódiu umírajícího brouka, že kouří jednu cigaretu za druhou, že miluje čaj a čokoládové mléko. Tohle mne unavovalo, jelikož jsem nabyl dojmu, že vlastně víc zajímavého napsat do knihy ani nejde z toho důvodu, že kapela jede celou dobu monotónní život. Nahrávání alb, následné vyčerpávající turné a pořád dokola. Na soukromý život zbyde málo času a bratři Youngové berou svou práci smrtelně vážně. Autor tak nemá dostatek historek, aby přesvědčil čtenáře o jejich tvrdé povaze na kterou víc než často naráží, ale jen slovy. Takže nějaké šťavnaté extempore se studnou informací nečekejte. Překladatelská práce mohla dopadnout také lépe. Převádět a plantat počet nul z dolarů na koruny jsem překousnul. Jakožto velký fanda kapely The B-52's jsem přimhouřil oko i nad chybně psaným názvem jmenované tlupy. Iritovalo mne však zpackané jméno snad nejznámější rockové publicistky Caroline Coon. Taky nechápu myšlení autora u billboardových umístění. Jednou jedno album označí, že se umístilo na skvělém druhém místě a u jiného alba stejné, či podobné umístění komentuje nepochopitelně slovy:" bohužel až na druhém místě". To samé u prodeje desek, kde šermuje čísly u prodeje milionu nosičů v USA, což bere jako neúspěch oproti jejich nej albu, co to vytáhlo na 20 mega. I když ano, nejmenované tři alba z 80.let mne extra nezaujaly.

Johnny Cash: I See a Darkness Johnny Cash: I See a Darkness Reinhard Kleist

Tento grafický román jsem přečetl na jeden zátah. Zajímavostí je, že Cashovy vinylové desky jdou sehnat za hubičku. Od Kleista mne zajímá jeho počin Boxer, tam je ještě silnější příběh.

17.04.2022 4 z 5

Tváří v tvář Tváří v tvář Debbie Harry

Knihu se mi podařilo koupit v den vydání. Kapelu Blondie jsem asi dvacet let schválně přehlížel. Nakonec jsem k nim přecejen našel cestu a jednu dobu je i dost žral. Mám od nich na vinylu prvních 5 alb. Kniha je obohacena fotografiemi obrázků Debbie, které malovali fanoušci. Zajímalo mne hlavně údobí let '75-80, ale kniha je čtivá téměř celá. Dozvěděl jsem se méně známé fakty, třeba Debbiinu účast v avantgardním hnutí, její zájem o módu, nebo že nezná své rodiče. Vtipné jsou i historky s původním basákem Valentinem, který zvýšil můj zájem o kapelu díky videoklipu "In the Sun". Mimokrokem se z něj stal později úspěšný spisovatel.

17.04.2022 4 z 5

Slovník symbolů, mýtů a legend A-K Slovník symbolů, mýtů a legend A-K Didier Colin

Kniha mne moc nebavila. Působila na mne nesrozumitelně a je v ní kladen důraz mytologické významy písmen, čísel, rostlin, zvířat, jídla, hvězd a dalších elementů. Není pro mne psaná čtivě, ba ani zajímavě.

28.12.2020 1 z 5

A maršál se vzdal... A maršál se vzdal... Jaroslav Králík

Poslední věta doslovu mluví za vše: ¨Celkově však existoval jediný způsob, jak se německá branná moc mohla vyhnout stalingradské porážce: Neměla tam vůbec táhnout...¨

28.12.2020 5 z 5

Egypt - říše faraonů Egypt - říše faraonů Susanne Rebscher

Kniha je spíše pro děti ZŠ, ale zaujala různými skládankami a rébusy.

28.12.2020 2 z 5

Dětský zpěvník Dětský zpěvník Ilja Havlíček

U písní jsou i noty, takže lze zpěv doprovázet i na hudební nástroje. V knížce jsou snad všechny písně a říkanky, které kdy vyšly.

28.12.2020 3 z 5

Ekonomika Ekonomika Pavel Vavrla

Jako začátečník prostudováním deseti kapitol základů ekonomiky postoupíte o krůček dál.

25.12.2020 3 z 5

Čekání Čekání Miroslav Kváč

I tato kniha mne v dětství přiměla jít do atletické školy a v pozdějších letech ulovit i podpis samotné Jarmily. V knize mne nejvíce zaujaly kapitoly o tvrdých trénincích, pracovním vztahu s trenérem a samozřejmě překonání některých dodnes platících běžeckých rekordů.

25.12.2020 4 z 5

Oficiální příručka strategie Heroes of Might and Magic III Oficiální příručka strategie Heroes of Might and Magic III kolektiv autorů

Tuhle hru hraji přes zimní roční noční období již dvacet let. V době vydání byla kniha neocenitelným pomocníkem.

25.12.2020 5 z 5