Misantrop Misantrop komentáře u knih

Zdravá záda Zdravá záda Jenny Sutcliffe

Jako ouvej pomocník proč ne.

25.12.2020 4 z 5

Třetí říše a druhá světová válka - Lexikon německého nacionálního socialismu 1933-1945 Třetí říše a druhá světová válka - Lexikon německého nacionálního socialismu 1933-1945 Friedemann Bedürftig

Knihu lze chápat jako google slovník dle abecedy. Autor není přímo historikem ovšem lexikon, který stvořil kupodivu celý sám zvládnul na jedničku.

Německá bombardovací esa Německá bombardovací esa Georg Brütting

Při četbě je třeba pamatovat na to, že autor čerpal jen z německých pramenů. Případy, kdy letci nahlásili potopení několika plavidel, aniž by ve skutečnosti došlo k zasažení, jsou dostatečně známy.

Útok na SSSR Útok na SSSR Nicholas Bethell

Kniha je rozdělena na kapitoly Od útoku k vítěztví, Pravda o rudém obrovi, Blokáda Leningradu, Reakce Západu, Protikladné snahy a Velké ruské překvapení. Knihu dále doplňují obrazové reportáže, mapy, karikatury a samozřejmě fotky.

25.12.2020 4 z 5

Největší katastrofy v dějinách lidstva Největší katastrofy v dějinách lidstva Chris McNab

Mno, stačilo mne to přelouskat jednou a za uplynulých deset let se k druhému přečtení stále nechystám.

25.12.2020 2 z 5

II.světová válka v dokumentární fotografii II.světová válka v dokumentární fotografii David Boyle

Dramatické záběry ze všech důležitých bojišť, příčiny a následky, srozumitelné komentáře a obsáhlý rejstřík. Kniha disponuje obrovským množstvím nepříliš známých fotek.

Hitlerův vzestup a pád Hitlerův vzestup a pád Sebastian Haffner

Kniha se zaobírá tématy život, činy, úspěchy, omyly, chyby, zločiny a zrada, ale čtenáři, který se zajímá o válečnou historii nepřináší nic nového.

25.12.2020 3 z 5

Astronomie -  cesta do hlubin vesmíru Astronomie - cesta do hlubin vesmíru neznámý - neuveden

Autor uveden není, ale vypadá to na kolektiv autorů, či samotnou NASA. Co se týče vesmíru, jde snad o nejlepší knižní zpracování. Kniha působí čtivým a srozumitelným dojmem a je v ní spousta fotek s vysvětlivkama.

Autoškola - Moderní učebnice 2013 Autoškola - Moderní učebnice 2013 Pavel Faus

Použitelné v roce 2013.

25.12.2020 2 z 5

Autoškola - Nové testové otázky (2013) Autoškola - Nové testové otázky (2013) Pavel Faus

Použitelné v roce 2013.

Teraristika pro začátečníky Teraristika pro začátečníky Jan-Cor Jacobs

Pro začátečníky dostačující dáreček. V tenké knížce je obsaženo a zobrazeno vše potřebné o základech teraristiky.

25.12.2020 3 z 5

Naučte se malovat - Vodovky - Tempery - Akvarel Naučte se malovat - Vodovky - Tempery - Akvarel Robin Berry

Kniha je truhlou plnou rad, typů a postupů a technik k speciálním efektům.

První zemřel kancléř První zemřel kancléř Miroslav Hladký

Zajímavostí je, že jako zdroj knihy posloužily i materiály tzv. Historické komise SS a další dokumenty nacistické špionážní služby SD z let 1934-38, které byly nalezeny v roce 1964 na československém území. Jsem vlastníkem knížky, která je v top stavu.

Stroje Stroje Jaroslav Tomášek

Kniha byla výtečným pomocníkem jak při mém studiu, tak i v praxi.

25.12.2020 5 z 5

Čerpadla pístová, odstředivá, různá - pro studium i praxi Čerpadla pístová, odstředivá, různá - pro studium i praxi Jan Pelcák

Kniha obsahuje skoro 200 naučných obrázků a diagramů a s příklady konstrukcí a výpočtů. Jsem hrdým vlastníkem druhého zachovalého vydání z roku 1948, které mi schopně pomohlo během mého strojírenského studia a dnes pomáhá i v praxi.

25.12.2020 5 z 5

Autoškola - Moderní učebnice (2014) Autoškola - Moderní učebnice (2014) Pavel Faus

Použitelné v době vydání. No dobře, tak většina z toho samozřejmě platí i dnes, ale ten kdo si dělá ŘP dnes si koupí nejaktuálnější verzi.

Stereofonie v praxi Stereofonie v praxi Bohumil Sýkora

Zmiňovaný obsah je přenesen do knihy čtivě a použitelně. Kniha rovněž uvádí základní info nutné pro správný provoz sterea a další náročnější poznatky z teorie i praxe. Kniha mne jako audiofila dostatečně seznámila s fyziologickými základy obecné akustiky a představila možnosti kombinace některých aparatur. Text je navíc provázen bohatým obrazovým materiálem.

Kmotr Kmenta Kmotr Kmenta Přemysl Svora

V knize nejsou obrázky ani fotky. Jde o výňatky telefonním rozhovorů, tedy jako kdyby jste četly chatování ostatních lidí. Každopádně zajímavé čtení.

25.12.2020 3 z 5

Vztek je energie – Můj život bez cenzury Vztek je energie – Můj život bez cenzury John Lydon

Detailnější biografie Rottena, než u Žádní Irové, žádní černí, žádní psi. Kniha obsahuje i neznámé fotografie ovšem v černobílém a nekvalitním provedení.

25.12.2020

Profily rockfestu 1987 Profily rockfestu 1987 Petr Dvořák

Knížka obsahuje slušné množství vzácných, byť nekvalitních černobílých fotek. ÚKVČ zde profiluje hudební soubory jako Betula Pendula, Buty, Z kopce, Laura a její tygři, Titanic, Hudba Praha, Precedens, či Oceán, apod. Profily jsou napsány kupodivu nezaujatě, čehož jsem se po přečtení stranického Úvodu poněkud obával.