Leonardo - umělec a vědec

Leonardo - umělec a vědec https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204301/bmid_leonardo-umelec-a-vedec-204301.jpg 4 6 2

Kdo opravdu byl Leonardo da Vinci? Jaké průpravy a vzdělání se mu dostalo, jaké měl záliby a názory? Jaký byl život muže, který je-byl považován za největšího génia všech dob? Konstantou celého Leonardova života je zvědavost: jako zničující-stravující horečka ho během let nutí zabývat se prakticky vším, zahrnout všechno do nepřetržitého toku zkoumání, studií, experimentování. Astronomie a architektura, anatomie a hydraulika, let ptáků a válečné stroje, a samozřejmě malířství, které u Leonarda nezahrnuje jen neuvěřitelné množství vynikajících děl, od mladického Zvěstování k Dámě s hranostajem, od Poslední večeře Páně k Moně Lise: je to také vytrvalé-tvrdošíjné studium nových technik i starých postupů, neustálé cvičení v kresbě a bystré-kritické pozorování-vnímání skutečnosti. Toto neopakovatelné spojení umění, vědy a technologie je tématem knihy, která novým způsobem postihuje všestrannost a komplexnost osobnosti, jež je symbolem italské renesance.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Knižní klub

Leonardo. Arte e scienza , 2004

Misantrop
26.04.2022 4 z 5

Detailní náčrty, rytin, studium proporcí, pohybu, zvířat, anatomie, karikatur a technika malby nepřestává udivovat. Díky Bohu se Leo nezaobíral jen náboženskou tématikou. Prostor dostanou i codexy. Škoda jen netypickych rozměrů knihy.

lazarus
04.05.2014 4 z 5

Knížka je velice hezká, ale mám jednu dost podstatnou výtku. Všechny reprodukce a obrazy v publikaci jsou zrcadlově převrácené. Pro tento druh knihy je to docela zásadní chybka, kterou nějak nechápu.

Autorovy knížky

2006  80%Leonardo - umělec a vědec