Tváří v tvář

Fascinující autobiografie Debbie Harry, zpěvačky světoznámé americké hudební skupiny BLONDIE, která řádila na světových pódiích koncem sedmdesátých a osmdesátých let. Bestseller americké knižní scény závěru roku 2019. Debbie Harry je zpěvačka, herečka, aktivistka a ikonická tvář New York City. Skupina Blondie, ve které působila jako „frontwoman“, stvořila zcela nový zvuk, který spojoval rock, punk, disko, reggae a hip hop, a dala tak světu hity, které patří k nejoblíbenějším songům všech dob. Byla múzou a spolupracovnicí nejodvážnějších umělců uplynulých čtyř dekád. Její vliv na americkou kulturu je nepopsatelný – stejně nepopsatelný jako její soukromí a myšlenky, které si vždy pečlivě střežila – až doposud! Tváří v tvář přináší upřímnou a otevřenou zpověď této neuvěřitelné ženy, unikátní fotografický materiál, který nebyl nikdy zveřejněn, bezpočet originálních ilustrací včetně těch od fanoušků, a přesahuje tak dalece rámec běžných memoárů: je to opravdu „výživný“ a barvitý portrét. Kniha nás přenese do centra New Yorku sedmdesátých let dvacátého století tak živě, že cítíme všechna ta úskalí, špínu i slávu doby, kdy Blondie hráli po boku Ramones, Television, Talking Heads, Iggyho Popa a Davida Bowieho, doslova na dotek. Sledujeme cestu Debbie ke slávě a komerčnímu úspěchu, ale i k závislosti na heroinu, těžkým časům, kdy její partner Chris Stein málem zemřel, přes zdrcující bankrot a rozchod Blondie, její hereckou kariéru ve více než třiceti filmech a oslnivou sólovou dráhu zpěvačky až po triumfální návrat její staré kapely. Jsme také svědky Debbiina neúnavného boje za životní prostředí a práva homosexuálních menšin. Tváří v tvář je panoramatický příběh ženy, která šla vlastní, nevyšlapanou cestou a stvořila zcela nové standardy pro celou generaci umělců, kteří následovali v jejích stopách. Jsou to velmi dynamické memoáry – dynamické jako osoba, která je vypráví. Debbie Harry prodala s Blondie celosvětově 50 milionů alb a byla roku 2006 uvedena do Rokenrolové síně slávy. Debbie stále vystupuje, nahrává, skládá. A stále skvěle – album „Pollinator“ bylo časopisem Rolling Stone zvoleno za jedno z nejlepších 20 alb roku 2017. V roce 2020 se chystá s Face It na turné po Evropě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479040/big_tvari-v-tvar-Qq2-479040.jpg 4.45
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění

Vydáno: , Citadelle

Face It, 2019

Kniha Tváří v tvář

Dita2002

Kniha se velmi dobře čte, není to pouze výčet různých událostí v životě Debbie Harry, ale je to skutečný příběh, ze kterého se dozvídáme hodně o hudební a celé umělecké scéně v New Yorku sedmdesátých, osmdesátých let až do současnosti. Střídání spisovného a hovorového jazyka, které bylo zvoleno při překladu do češtiny, přidává celému příběhu na autenticitě. Za mě příjemné překvapení, jednoznačně doporučuji.

RMarkéta

Znáte ten moment a pocit,kdy potkáte dlouholetou kamarádku, kterou jste pár let neviděli? A jdete si s ní sednout na jedno do hospody nebo do vinárny. Kde při dobrém pití semelete všechno od dětství po současnost včetně úspěchů a pádů a ten pokec si užíváte? Tak přesně o tom je tahle kniha. Musím říct, že Debbie Harry měla více štěstí než rozumu a byla v podstatě u všeho důležitého. Určitě bych se nebránila filmovému zpracování. Byla by to pěkná jízda. Taky jí to v jejím věku podřád dobře zpívá. Podařilo se mi do knihy začíst tak, že jsem jela tramvají na jiný konec Prahy a nevěřícně koukala, kde jsem se to zase ocitla, protože jsem měla pocit, že od nastoupení do vozu uběhlo maximálně pět minut. Ještě štěstí, že jsem nejela vlakem.