Dělníci kovu I: Necrocock

Dělníci kovu I: Necrocock https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445061/bmid_delnici-kovu-i-necrocock-MU1-445061.jpg 4 13 4

Dělníci kovu série

Legenda… kult… originál… Tomáš Necrocock Kohout je jedinečným úkazem na tuzemské hudební scéně. Okamžitě rozpoznatelný – ať už hraje metal pod hlavičkou Necrocock, tančí s Kaviar Kavalier, plachtí ve snových světech s Night Vision nebo doprovází dokument k Janu Žižkovi. A samozřejmě jsou tu také Master´s Hammer, kapela, která se hned svým debutem Ritual zapsala do dějin světového black metalu. Necrocock byl u toho. Tomáš Kohout je člověk mnoha vášní. Nikdy přitom neklouže po povrchu… a co je pro hudebního fanouška důležitější – své posedlosti dokáže naprosto neodolatelně vtisknout do muziky. Díky tomu si můžeme užívat koncepční alba, jež u nás nemají obdoby. Od lesů, hub… po psychiatrické pavilony a pohřební ústavy. Tato kniha je ojedinělou sondou do jeho života a hudební kariéry. Vítejte ve světě, jehož pánem je Necrocock.... celý text

Misantrop
26.04.2022 2 z 5

Mne hlavně zajímal počátek Necrococka a jeho působení v blackmetalových Masters Hammer. Jeho následná hudební a umělecká tvorba je také zajímavá, ale toho narcismu bych fakt ubral. Pro ty, co nejsou obeznámeni s úchylnou osobností Necrococka, budou jeho personu brát spíše s rezervou.

Corvus
27.07.2021 5 z 5

Psát o panu Necrocockovi cokoliv nad obsah této výtečné biografie, je jako nošením muchomůrek do lesa (či filcek do zaplivaného asijského bordelu). Chlípnost v kombinaci se zvýšenou močopudností, zahuštěným šlemem a neotřelou náturou hlavní hvězdy knihy - Tomáše Kohouta - ze stránek doslova odkapavá. Stejně jako takřka hmatatelná vůně lyzolu, desinfikovaných kachliček a rourek uleželých hřibů, prolezlých hmyzem rozmanitých čeledí. Jako velký fanoušek celé Necrocockovi tvorby, hodnotím pěti macatými hvězdami. Nechybí zásadní okamžiky, znepokojivé historky, fotografie z archivu, vybrané texty písní a na závěr knihy úctyhodná (a stále se rozpínající) diskografie. Děkuji za tuto skvostnou biografii a těším se na další díl Dělníků kovu. Přimlouvám se do budoucna za Frantu Štorma.

bazina667
30.07.2020 5 z 5

Velice úsměvné, dobrodružné i inspirující čtení.

castkov
21.06.2020 5 z 5

Parádně napsaná, výborná kniha o skvělém interpretovi naší hudební scény!!!