Šumavský Děs

Upíří masakr v Cetvinách, sabaty na Ďáblových kamenech v Hůrce, tajemná babička z Černé v Pošumaví, skřet v podzemí Dívčího kamene, obludník v Hořicích na Šumavě, hornoplánský obr Thomas Thieme, děsivé podzemí pod Větřním a mnohé další příběhy z dávné i nedávné historie českokrumlovského regionu ožívají ve vzpomínkách bájné bytosti, která se rozhodla ve spolupráci se spisovatelem Václavem Votrubou sepsat své paměti. Paměti, ze kterých tuhne krev v žilách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351428/sumavsky-des-X5Q-351428.jpg 3.85

Šumavský Děs (1.)

Horory, Literatura česká
Vydáno:, Nová Forma

martinstefko

Povídky ve sbírce jsou různorodé, někdy mají v hlavní roli upíry, někdy temné síly, někdy duchy, někdy krysy, někdy prostě jen lidi. A všechny jsou dobře provázány, sem tam na sebe odkazují. Nikdy je ich forma trochu na škodu, protože nedopřeje příběhu t správnou atmosféru, ale tady holt horor musel lehce ustoupit autorskému záměru. J pal en škodou, že zde není povídka, která by nad ostatními skutečně vynikala. Na druhou stranu si kniha drží dobrou, konstantní kvalitu. A je třeba zmínit, že to platí i pro samotnou redaktorskou práci a korektury.

alva1
21.07.2018

Krátké příběhy ze Šumavy. Cetviny raději nenavštívím. :-)

kuruteku
02.01.2018

Šumava, Cetviny a autor je jmenovec? To jsem nemohl minout. I když to není nic světoborného, jsem spokojen a rád. Už budu v každém žlutém autě jedoucím přes Malonty vidět upíra, s respektem půjdu přes Cetviny a budu se bát každé babičky v Benešově nad Černou, zvlášť bude-li mít v očích lov. Tušil jsem, že jihočeský novinář a metalista je autorem, projevilo se to určitě i na díle. Už se vlastně těším na další díl.

Václav Votruba

Václav Votruba