Krev černých vran

...jedna chata...
...dva bývalí přátelé...
...děsivá minulost, která opět vytahuje drápy...

Thriller z prostředí jihočeské metalové undergroundové scény 90. let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425598/krev-cernych-vran-jFS-425598.jpg 41
Thrillery, Literatura česká, Umění
Vydáno, Nová Forma

Kniha Krev černých vran

Gordonlord

Ufff...no teda ! Nevím jestli se mi někdy dříve stalo, že bych nějakou knihu vydrtil za jediné odpoledne a jedním dechem, ale tady to přišlo.

Člověk, který se nepohybuje na metalové scéně a není seznámený minimálně se základními pojmy jejího black-metalového subžánru, se bude opravdu hodně ztrácet a mé nadšení nepochopí. Rovněž musím uznat, že se na mém vysokém hodnocení promítl fakt, že metalovou scénou celý život žiji a chápu každou narážku a odkaz, takže pokud tomu u vás tak není, sražte si z mého hodnocení tak jednu hvězdičku.

Protože i bez znalosti žánru se jedná o velmi kompaktní thriller, pohybující se v mantinelech pouhých čtyř postav a neskutečného pnutí mezi nimi. Pocit zmaru, nejistoty a nadcházejícího dějového kataklyzmatu byl přímo spalující. Na druhou stranu, byl to svým způsobem velmi čtivý, svižný, nesmírně poutavý a záživný opis historie norské legendy Mayhem, akorát v českém podání čtyř vymaštěných teenagerů.

Dal bych snad i plnou palbu, nebýt poslední čtvrtiny knihy, kde se vše bohužel otočilo do klasického oblouku "psychopatický vrah vězní svou oběť - oběť čeká na možnost útěku - vyvrcholení v předem očekávatelné pointě".

Ale to je jen drobná vada na skvělé knížce, která do mě vklouzla jako sladká malina. Tenhle pocit, kdy se kniha čte úplně sama a přeji si, aby se její konec neblížil tak rychle, mi už hodně dlouho chyběl !

Václav Votruba
česká, 1987

všech 11 knih autora

Kniha Krev černých vran je v