MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

: Tato Lanczovka je opět nádherně napsaná, čtivá a skvěle se hodí na létu. Příběh není těžký, ale přesto je poutavý a vy stejně nevíte, jak to celé dopadne. Postavy jsou nádherně popsané, Markétka byla hodně dobrá postava, byla jsem ráda, že e nakonec Karolína spřátelila s Evou. Nejvíc mě dostával Alfréd. Jeho hlášky v tu pravou dobu prostě neměly chybu!

22.08.2016 4 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Naprosto super čtivá kniha. U této musím také vyzdvihnout, že jsem se občas fakt skvěle zasmála. Pavla mi byla hodně sympatická a její maminka naivní. Dvojčatům bych nejradši vrazila takovou facku až by druhou chytli o futra. Evidentně teta Marta zas tak dobrou výchovu neprovedla. U Luboše mě hodně mrzelo, že se Dity nikdy nezastal. Z kamarádek jsem měla asi radši Lejlu. Mariana jsem si také oblíbila už jen proto, jak se zachoval, přestože mu udělala to, co mu udělala, a bylo mi jasné, že se něco stane. Co se týče Sabiny snad, ani nemusím komentovat. Život není spravedlivý.

12.08.2016 4 z 5

Prázdniny pro zaláskované Prázdniny pro zaláskované Lenka Lanczová

Zajímavé čtení. Ja takové originální, dobře a čtivě napsané. Lenka má lepší knížky, ale není to propadák. Dita mi byla nesympatická hnedka a Hanka mě naštvala tím, jak byla nerozhodná a nechala se ovlivňovat. Dokonce jsem někdy nechápala ani Julku. Za mě plus za ten špatný konec, protože ne vše končí happy endem.

05.08.2016 3 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Taková příjemná oddechová knížka na prázdniny. Ani nezklamala, ani nenadchla. Janiny kamarádky mi ale dost lezly krkem.

02.08.2016 3 z 5

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Ach. Otevřený konec. Jak neobvyklé. Ale samozřejmě budu doufat. Tato knížka patří mezi mé oblíbenější od autorky. Nevím, čím to je. Možná Nikolinými názory, či zajímavým dějem, který je zajímavým a jiskřivým po celou dobu. Rozhodně se skvěle čte, autorka měla navymýšleno spousty vtipných situací a za mě prostě tato knížka ano. Sice nepatří mezi elitu, ale jinak stojí za přečtení.

22.07.2016 4 z 5

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Nějako nevím, co k této knize říct. Ano, byla pěkná, zajímavý děj, ale tak nějak tím, že je psaná ze čtyř pohledů, tak se člověk nedokáže úplně vžít do jedné konkrétní postavy. Osobně mi byla nejvíc sympatická Míša. Jsem ráda, že to u ní dopadlo tak, jak dopadlo. Pak také Vik. Konečně si to uvědomil. Neskutečně mě štvala Andrea. Sobečtějšího člověka jsem neviděla.

20.07.2016 3 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

Na můj vkus slabá knížka od Lenky. Děj nebyl ničím zajímavý, Šarlota mě štvala svým chováním k Honzovi a skupinka slepiček ze soukromé školy. Ale hlavně ten děj, to ostatní tam patří. Nevím asi nic zajímavého na něm nebylo. Jinak samozřejmě skvěle chytlavě napsané, ale Lenka má lepší knížky.

18.07.2016 3 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

V této knize jde spíše o tu psychologickou část. Za to klobouk dolů. Četla jsem, že toto je reálný příběh a opravdu lituju tu dívčinu. Jinak to, že byl příběh nádherně čtivě napsaný, už ani nezmiňuju.

18.07.2016 3 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

No, co k tomu říct. Je to takové volné pokračování Polibku pro Annu, ale můžu říct, že tu knihu si moc nepamatuji, takže mi nijak do hodnocení nezasahuje. Co se děje týče… byl na můj vkus moc obyčejný, nezáživný. Jako by takovýhle dokázal vymyslet každý a stačil ho jen rozepsat do tříset stránek. Ale abych nebyla jen negativní. Kniha byla nádherně, chytlavě napsaná. A přesto, že jsem skoro od začátku tušila (nikdo nemůže s jistotou říct, jak to skončí a hlavně ne, když vůbec nezná autorčinu tvorbu) jak to dopadne, musela jsem pořád číst dál. Dejme tomu, že děj se dá shrnout na osm řádků textu a je po všem. Je to hezká knížka, ale četla jsem lepší.

28.06.2016 3 z 5

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

V málokterých knížkách najdete „zápornou“ hlavní hrdinku. Tato knížka je jednou z toho mála. A ač jsem Andreu moc ráda neměla, sžila jsem se s ní. Nebylo to správné, ale také za to byla potrestána. Knížka je samozřejmě krásně a chytlavě napsaná a celkově je super. Přes všechny ty zápory to autorka pozvedla na pozitivní část tím koncem.

Jinak také musím zdůraznit Rika a Martinu. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět, že jim to spolu stále klape i po dvou letech.

25.06.2016 3 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Opět rozhodně originální a zábavné téma. Knížka utíkala opět velmi rychle, ale přišlo mi, že bych se do toho lépe vžila, kdyby jí ten problém řekli už dřív. Bylo to poměrně na konci a vypadalo to, jako kdyby už se to mělo co nejrychleji ukončit. Ano, i slza ukápla akorát ten konec byl pro mě mírně zmatený. Ale budu doufat, že to byl výstřel do tmy a Lenka na Vítka nezanevřela.

19.06.2016 4 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Knížka mě zasáhla dost hluboko. Byla nesmírně čtivá (v polovině knížky se zatím nestalo nic zásadního, přesto byl děj zajímavý). Četla jsem ji podruhé, věděla jsem, jak to dopadne, přesto jsem od třetí stránky před koncem brečela jak želva. Konec byl no… asi docela rychlý oproti tomu začátku. Rozhodně patří do první desítky mých oblíbenců. A nakonec… vlastně ten konec byl zvolen dobře. Nemám ráda přeslazený romány a ani v realitě všechno nekončí happy-endem. I když, pokaždé čtenář doufá v ten dobrý konec. No, tak snad do třetice :D

15.06.2016 4 z 5

Půlnoční sny Půlnoční sny Lenka Lanczová

Opět nádherně chytlavá, romatická vtipná knížka. Život je hromada průserů nekontrolovatelně jdoucích za sebou. Ano, tato knížka o tom je. Něco jako: jednou jsi dole, jednou nahoře. I přes ty průšvihy, o které není nouze, je knížka psaná s nadhledem a humorem. Co se týče děje, nejde sice vychválit do nebes, protože autorka má jednoznačně zajímavější knihy, ale je fajn. Svým způsobem to dopadne dobře, což je málo kdy.

13.06.2016 4 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Rozhodně reálná knížka. Toto se může stát opravdu každému. Hodně se mi líbilo, že na samotném závěru je i nějaká vyhlídka na lepší časy. Kniha se jako obvykle skvěle čte, ale mezi nejlepší to rozhodně nepatří.

11.06.2016 3 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Knížka mě hodně nadchla vsuvkou s historií zámku a záhadnými situacemi. Jinak to byl klasický román, který se dobře a rychle čte. Aniny výstřelky se mi hodně líbily a pobavily.

05.06.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této knihy jsem čekala naprostou bombu. Byl to Bestseller. A proto mě to asi trochu zklamalo. V každém případě to byl hodně čtivý příběh, zajímavý děj a musím říct, že vraha jsem si nedokázala tipnout. Ke konci (vlastě už od nalezení Meganina těla) jsem musela číst pořád. Nedalo se odtrhnout. Za mě takový skoro průměr.

30.05.2016 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Tak samozřejmě skvěle napsaný román, akorát v tomto mi chybělo takové to napětí, nevědomost, co bude dál, nějaké originální téma. Hodně lidí si to vychvaluje jako jednu z lepších knížek LL, já se bohužel musím připojit na tu druhou stranu. Ty zmíněné věci mi tam dost chyběly.

29.05.2016 3 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Může obsahovat SPOILER! Když jsem knížku četla podruhé, bavila mne trochu víc. Nepatří sice do nejlepších knížek od autorky, ale jako obvykle je poutavě napsaná, neotřelý děj a všechna další superlativy. Hodně mě mučil otevřený konec, kdy vlastně je to on, není to on. Ale na to bychom si u Lenky už měli zvykat.

16.05.2016 3 z 5

Jako doplňující kniha k sérii je to rozhodně skvělý. Na můj vkus se to na začátku moc vleklo a na konci bylo ve chvíli po všem. Jinak ani tady autorka nesklamala.

15.05.2016 3 z 5

Lauro, ty jsi ale číslo Lauro, ty jsi ale číslo Ivona Březinová

Dobře zaměřená kniha na dnešní problémy. Možná bych to více rozepsala, a neusekávala kapitoly uprostřed děje. Bohužel to nebyla kniha, která by mě nutila k zamyšlení nebo bych nad ní ukápla slzu.

01.05.2016 2 z 5