Miricius Miricius komentáře u knih

Tajomstvá troch strelených Tajomstvá troch strelených Jozef Repko

Kniha podobná tým z môjho raného detstva. Nejde inak ako 5 hviezdičiek :)

10.01.2016 5 z 5

Fake Fake Robert T. Kiyosaki

Jak píšou ostatní - obrázky se opakují, některé jsou v knize i desetkrát. Text se taky pořád opakuje.

03.01.2023 3 z 5

I Vy máte druhou šanci. Jde o vaše peníze, váš život a náš svět I Vy máte druhou šanci. Jde o vaše peníze, váš život a náš svět Robert T. Kiyosaki

Kniha je trošku náročná na čítanie, ale myšlienky v nej stoja za zamyslenie.
Čo sa českého prekladu týka, za zamyslenie stojí aj práca korektora (ak to vôbec nejaký aspoň videl). V knihe je množstvo chýb, ale našťastie len preklepov a gramatických nezrovnalostí, ktoré nemajú veľký vplyv na posolstvo knihy.

25.09.2021 5 z 5

WordPress - Vlastní web bez programování WordPress - Vlastní web bez programování Lucie Šestáková

Kniha je vhodná pre začiatočníkov vo WordPresse , ale svoje si tam určite nájdu aj pokorčilí užívatelia. Kniha je členená tématicky, takže si rýchlo nájdete, čo potrebujete. Popisuje aj množstvo pluginov, ktoré pri svojej práci môžete využiť.
Čo mi však trochu vadilo - kniha je plná gramatických chýb, či už preklepov, nesprávneho skloňovania, omylom pridaných alebo zdvojených slov, zopár preklepov bolo aj v názvoch pluginov (prehodené písmenká). Našťastie sú to len estetické chyby a nemajú vplyv na podané informácie. Ale aj napriek tomu by to nabudúce chcelo trochu viac korektúry.

20.02.2021 5 z 5

Jez slaninu, neběhej Jez slaninu, neběhej Grant Petersen

Moc radikálne názory, autor je zaslepený "svojou pravdou". Ignoruje množstvo faktov, ktoré sa mu nehodia. Kniha ale stojí za prečítanie, niečo sa z nej dá využiť.

16.12.2020 2 z 5

Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Brian Tracy

Nesúhlasím s Ms.Iris. Je to skvelá kniha. Ale uznávam, že takýchto kníh je na trhu veľa, dajú sa nájsť aj ďalšie kvalitné kúsky. Túto na prečítanie rozhodne odporúčam.

08.12.2018 5 z 5

Sedm kamenů Sedm kamenů Alaksej Šein

Za mňa taký slabší priemer. Dej knihy dve hviezdičky, jedna bonusová hviezdička za obálku. Pri tejto knihe v mojom prípade platilo, že obálka predala knihu. Mal by som si nastaviť tabuľkové zobrazenie, ušetrím nejaké peniaze :)

08.11.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Márne som hľadal prvky sci-fi - pravdepodobne to bude kozmodrom na Petříne. Pretože hovoriaceho pavúka som zažil už vo Včielke Maje (Tekla). Takže zaradenie medzi sci-fi literatúru nepokladám za správny krok. Ale už podľa popisu je jasné, že o tom táto kniha nie je. Je to skôr cesta do hlubin astronautovy duše. Nie som žiadny filozof, ale myslím, že z filozofického a psychologického hľadiska je táto kniha len mierne okorenená. Napriek tomu je kniha celkom čtivá a ako pohodové čítanie do upršaného dňa sa dá doporučiť. No a nezáživný koniec už nejako pretrpíte, keďže vám už do konca knihy moc stránok chýbať nebude :)

06.08.2017 2 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Po sto stranách som knihu vrátil a išiel ju vrátiť do knižnice. Kniha nemá skoro žiadny dej, ale na druhú stranu od pornofilmu tiež nikto neočakáva dej.
Hviezdičky nedávam, možno by som zmenil názor, keby to dočítam až do konca. Ale ja nie som z tých, čo kvôli posledným piatim dobrým stránkam číta nezaujímavých 170 strán.

28.03.2017

Habitat Habitat Boris Leto

Moc nemusím nasilu vymyslené rádoby vtipné prirovnania, ktorých je táto knih dost plná. Ale musím priznať, že akciami preplnený dej a zamotaná zápletka to prebila a odvrátila moju pozornosť od nechceného. V druhej polovici síce akcie ubudlo, autor sa sústredil viac na popis politickej situácie, ale kniha sa stále dobre čítala. Koniec ma prekvapil, pre mňa bol nečakaný, ale ťažko povedať, či je predzvesťou ďalšieho dielu.

12.12.2016 4 z 5

Začiatok knihy ma bavil, bol som v očakávaní, kam bude dej smerovať. Keď som to ale zistil, tak mi prišlo, že dej stagnoval a čaro neznámeho sa vytratilo. Nedá sa povedať, že by ma to nebavilo, ale čakal som od toho viac. Zatiaľ nemám chuť kupovať ďalšie knihy, možno zmením názor po zhliadnutí filmu.

01.12.2016 3 z 5

Staré neřesti české Staré neřesti české Svatopluk Václav Vobejda

Kniha plná príbehov, ktoré nemajú ani hlavu ani pätu. Je plná nezmyselných asociacií - PRD A AHA = PRAHA... ?? Dočítal som to iba preto, že to malo len 80 stránok.

31.08.2016 1 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pekný príbeh, ešte krajšie ilustrácie.

09.03.2016 5 z 5

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Cestopisy čítam za účelom poznania zvykov a obyčají miestnych ľudí. Táto kniha je skôr o samotnom cestovaní, kde často popisuje trable pri prechode hraníc a samotnej byrokracii a "šikane" turistov. Avšak dopĺňa rôzne historické a geografické súvislosti, z ktorých som sa čo to priučil. Kniha je doplnená peknými fotkami, ktorým by som vytkol len to, že mohli byť zaradené až za samotným príbehom. Odporúčam danú sériu fotiek preskočiť a vrátiť sa k ním až keď narazíte na novú sériu fotiek, resp. koniec knihy.
Chcel som dať štyri hviezdičky, ale za odvahu na takýto trip a "nonšalanciu" s akou sa autor-cestovateľ vysekal z technických a byrokratických problémov dávam hviezdičiek 5.

21.02.2016 5 z 5

Bratia I. Bratia I. Jü Chua

Kniha je písaná veľmi pútavo. Na rozdiel od iných kníh mi tu nevadil politický podtext, skôr naopak, pomohol mi preniknúť do mysle hrdinov a obecne ľudí žijúcich v tej dobe.

05.01.2016 5 z 5

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Jan Kravčík

Prvú časť som čítal pred nejakou dobou, tak mi chvíľu trvalo, než som sa zorientoval v postavách. Našťastie tých z prvej časti nebolo moc, fluktuácia hlavných hrdinov je dosť vysoká. O príbehu sa nedá povedať, že je dychberúci, ale musím priznať, že ma kniha zaujala svojou atmosférou a čítala sa mi veľmi dobre.

05.01.2016 5 z 5

Počítačoví piráti Počítačoví piráti Isaac Asimov

Niektoré poviedky lepšie, niektoré slabšie. Bohužiaľ, tých slabších je viac.

05.01.2016 2 z 5