mira.k mira.k komentáře u knih

Galantně v gala i bez Galantně v gala i bez Fréderic Dard

Trochu slabší pokračování Dovolené jako stehno.

06.04.2017 4 z 5

Dovolená jako stehno Dovolená jako stehno Fréderic Dard

Perfektní detektivka ve stylu drsné školy prošpikovaná hláškami.

06.04.2017 5 z 5

Velké U Velké U Neal Stephenson

Autorova prvotina, za kterou se rozhodně nemusí stydět. S nadsázkou si utahuje ze studentského univerzitního života.

06.04.2017 4 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Dnes už klasická parodie na cyberpunk. Autorova nejčtivější kniha.

06.04.2017 5 z 5

Nástraha 1. díl Nástraha 1. díl Rafael Sabatini

Klasická historická romantika. Trochu ve stínu nejslavnějších autorových děl. Drama lásky a žárlivosti na pozadí obrany Portugalska před Napoleonovými vojsky. Ne moc akce, víc psychologie a trochu politiky. Hrdinové jsou čestní, padouši potrestáni a vše dobře dopadne.

11.03.2017 4 z 5

Živý nebo mrtvý Živý nebo mrtvý Tom Clancy

Dokončení románu Tygří zuby. Už utahanější, místy trochu nuda.

01.01.2017 4 z 5

Aliance kapitána Vorpatrila Aliance kapitána Vorpatrila Lois McMaster Bujold

Slabší kniha série. Začátek i konec dobrý, Zbytek trochu nuda.

01.01.2017 3 z 5

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Trochu zklamání. Jedna ze slabších Clancyovek. Místy už opravdu zbytečně utahaná. A ten konec neměl takový drajv na jaký je člověk u Clancyho zvyklý.
Pořád ale lepší než spousta konkurence. Populární učebnice politiky. Bohužel jsem nedávno četl Prestonovu Ebolu a v tomto tématu s ní Clancy prohrává.

01.01.2017 4 z 5

Výkupné Výkupné Nelson DeMille

Zatím asi nejlepší De Milleho kniha, kterou jsem četl. Napínavý thriller. Perfektně se čte. Jen v akčních pasážích je vidět autorova slabina. Prostě akci nějak neumí. Kdežto konverzačky a odkrývání faktů, strategie a taktika, v tom je mistr. Závěr slušný.

04.11.2016 5 z 5

Chlapík z pekla Chlapík z pekla * antologie

Klasická sbírka povídek. Některé geniální některé průměrné.

21.08.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Thomas Perry

Od tohoto autora spíš netypický román. Trocha humoru, politiky, financí i akce v jednom. Originální dílo.

20.08.2016 4 z 5

Hra o stát Hra o stát Tom Clancy

Akčnější než většina klasických Clancyovek, ale trochu jalové.

20.08.2016 3 z 5

Vojáci čtyř řek Vojáci čtyř řek Janusz Przymanowski

Bohužel příliš jednostranný pohled na dobývání Polska. Komu nevadí černobílá propaganda, kde rudá a polská armáda jsou ti bez výjimky dobří a spojenci a bohatí poláci jsou ti špatní neštítící se ničeho v boji proti blahu pracujícího lidu, ať si to přečte. Nebýt politických pasáží, mohl to být slušný válečný román.

20.08.2016 3 z 5

Zlato Inků Zlato Inků Clive Cussler

Trochu zdlouhavé. Jinak slušné dobrodružné čtení. Chybí mi tam Childův tah na branku a Clancyho hloubka.

17.08.2014 4 z 5

Země smíchu Země smíchu Jonathan Carroll

Krásná kniha.

03.01.2014 5 z 5

Muž mnoha tváří Muž mnoha tváří Karel May

Hodně slabá série. Asi nejslabší co jsem od Maye četl. Chybí tomu švih. Lesní růženka mě navnadila(některé díly se vyrovnají nejlepším Mayovým knihám), ale tahle série zklamala. Dočetl jsem všechny díly, ale skřípal zuby.

02.01.2014 3 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Zbytečně moc slovní vaty. Chtělo by to proškrtat. Místy nepravděpodobný děj. Prokousal jsem se ke konci, ale znovu si ji asi nepřečtu.

02.01.2014 3 z 5

Lidé beze jména Lidé beze jména František Loubal

Syrové paměti a dokument o koncentrácích. Čerstvé a nekorektní.

24.05.2012 5 z 5