mira.k mira.k komentáře u knih

Přímý zásah Přímý zásah Thomas Perry

Perfektní thriller. Nepatří to k autorovým nejlepším knihám, ale pořád vysoká kvalita a nadprůměr běžné produkce.

31.07.2017 4 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Tom Clancy

Nečetlo se to špatně. Taková jednohubka. Chybí tomu ta propracovanost jeho slavnějších děl. Ale zas tu máme jasný přímočarý a jednoduchý děj zpracovaný druhým autorem.
Je třeba si uvědomit, že dvojčata a další bombové útoky byly až po této knize. Někdy člověka napadá, jestli se radikální islamisté neinspirují u Clancyho (Útok letadlem v Čestném dluhu).

06.07.2017 3 z 5

Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Erle Stanley Gardner

První příběh průměrný. Druhá Lamovka kratší a bezchybná.

14.05.2017 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Tento cyklus mě neoslovil. Nuda.

06.04.2017 2 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Klasická fantasy série. S rostoucím číslem svazku klesá mírně kvalita. Rozhodně stojí za přečtení.

06.04.2017 5 z 5

Diamantový věk Diamantový věk Neal Stephenson

Krásná mnohovrstevnatá kniha. Spousta nápadů, ale na úkor čtivosti. Kryptonomikon mi sedl víc.

06.04.2017 4 z 5

Meče a čertoviny Meče a čertoviny Fritz Leiber

Klasika fantasy. Spisovatel, který umí psát. Nečte se to lehce. Je o čem přemýšlet. Bohužel pro rychločtenáře hledající jen zábavu se to moc nehodí. Kdo si chce pošmáknout na kvalitní knize, tomu doporučuji. Škoda, že zůstalo jen u tří knih povídek. Bojím se, že dopadne jako Gene Wolfe.

06.04.2017 5 z 5

Případ Kobra Případ Kobra Richard Preston

Dobré čtení. Perfektní thriller. Jen na konci tu akci autor trochu přehnal.

22.03.2017 4 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Dobře se čte, je to akční, ale Clancy to není. Prostě nejlepším dílům série se to nevyrovná, ale zas to není zbytečně ukecané. Trošku jalovější, ale jako oddychovka dobré.

13.01.2017 4 z 5

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Perfektní kniha. Je poznat, že autor je bývalý voják a v tom jsem asi nečetl nic lepšího. Jen ten závěr je nějak až přehnaně neuvěřitelně akční.

04.11.2016 4 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Perfektní kniha. Krásně se čte, napínavá až do posledních stránek. Až na souboj na pláži, který byl přitažený za vlasy, Ale závěr to totálně pohřbil. Kdyby si dal práci a vymyslel si i průměrné rozuzlení, tak by to zůstalo perfektní knihou, Ale takhle velké zklamání z odfláknutého závěru. Možná se v dalších dílech k ději vrátí, ale to už nebude ono.

04.11.2016 3 z 5

Stanice u Moře dešťů Stanice u Moře dešťů * antologie

Jedna z nejlepších sbírek povídek sovětských autorů své doby.

21.08.2016 5 z 5

Tygří zuby Tygří zuby Tom Clancy

Poněkud akčnější Clancyovka, která by snesla srovnání s nejlepšími kusy, ale děj končí v polovině. Vyřeší se jen polovina problémů. Snad další svazek (Živý nebo mrtvý?) děj uzavře.

20.08.2016 4 z 5

Plán Ikaros Plán Ikaros Robert Ludlum

Dobré čtení. Hodně dlouhá a výživná. Dalo by se říci, že nějaké zkrácení by neuškodilo, ale zase tolik by to nepomohlo. Připomíná Clancyho Vysokou hru patriotů, ale s mnohem bohatším příběhem.

17.08.2014 5 z 5

Peklo pro zvané Peklo pro zvané Sebastian Faulks

Hrůza a děs. Nevím, co je způsobeno hloupostí autora a co překladatelem, ale tolik logických lapsů jsem v knize dlouho neviděl.
Nejenom, že se jaksi nedaří do knihy začíst, ale seskok padákem z letadla minutu letu od cíle ve středním Uralu do moře západně od Uralu ze kterého se vyklube Volha nebo že napřed Bondovi s jeho girl svážou ruce za zády a po chvíli těma svázanýma rukama pijí. To nemluvím o tom že serpentýny jsou přeloženy jako vlásenky aj.

17.08.2014 1 z 5

Rytíř de Sainte-Hermine Rytíř de Sainte-Hermine Alexandre Dumas, st.

Škoda, že většina románu zůstala jen v náčrtu děje. Mohlo to být hodně zajímavé.

03.01.2014 4 z 5

Pouští Pouští Karel May

Jedna z nejlepších Mayovek vůbec. Další díly série jsou trochu slabší.

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Jedna z nejlepších Mayovek vůbec.

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Oddechovka. Dobře se čte a na nic si nehraje.

Dva výlety do historie Dva výlety do historie Josef Svatopluk Machar

Zajímavé čtení i pohled na historii. Mnohým možná nebude po chuti, ale kritický čtenář si tam mnohé zajímavé najde.

10.11.2023 5 z 5