Miloš_1 Miloš_1 komentáře u knih

Boží kniha od Pastoral Brothers Boží kniha od Pastoral Brothers Karel Müller

Je možné zacházet s poselstvím Bible jako s gumovou rukavicí? Natáhnout ji, překroutit anebo obrátit naruby? Autoři této publikace ukazují, že to možné je. S lehkostí iluzionisty vydávají tmu za světlo a hořké prohlašují sladkým. Otázkou zůstává motiv k sepsání těchto textů, a to, k čemu chtějí autoři čtenáře dovést...

27.06.2023 odpad!

Láska vítězí: Kniha o nebi, pekle a osudu každého člověka Láska vítězí: Kniha o nebi, pekle a osudu každého člověka Rob Bell

Když kniha "Láska vítězí" vyšla v roce 2011 v USA, vyvolala mezi věřícími takovou vlnu nevole, že autor knihy (R. Bell) musel opustit svoje místo pastora křesťanského sboru v Michiganu. A není divu, když autor v této knize zachází s Evangeliem, jako by to byl trhací kalendář. Rob Bell později překvapil americké křesťany i svou veřejně deklarovanou podporou divnosexuálů,

01.09.2022

Toulavá země Toulavá země Liou Cch'-sin

Slabé. Tak slabé, že jsem knihu v polovině zavřel a vymazal (koupil jsem si ji v el. formátu).

29.07.2022

Darwinova černá skříňka Darwinova černá skříňka Michael J. Behe

Naprosto perfektní, doporučuji i DVD, které bylo k tématu vydané. D-teorie je děravá jako ústa staré squaw ;)

20.07.2020 5 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Pouhá devalvace a zamlžení poselství Nového zákona.

14.05.2019

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Jedním slovem: super!

04.02.2019

Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Eugene B. Sledge

Jedním slovem: vynikající!

22.06.2018 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Pro mě absolutní jednička z dílny bratrů Strugackých. Kdysi to natočila TV na Slovensku, ale nemůžu to nikde dohledat...

14.11.2017 5 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Páni! Před mnoha lety jsem od tohoto autora četl "Den pro Šakala", teď jsem sáhl po kolekci povídek. Jsou bez přehánění vynikající, pointa byla vždy překvapením, jak "pěstí mezi oči" (přirovnání je hrubé, ale tak to na mě zapůsobilo). Pátá povídka se od ostatních poněkud liší - zabíhá do oblasti fikce.

14.11.2017 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Uf! Úvod vypadal lákavě. Říkal jsem si, že se nenechám odradit "rodokapsovou" obálkou. Naivních triků a konstruktů v ději ovšem přibývalo a v polovině jsem to vzdal s vědomím, že se nedozvím, jak vše dopadlo, ale budu mít čas na něco lepšího ;)

14.11.2017