MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Silné, fakt silné. Z kapitol Rakety a těch následujících jsem měl husí kůži, ale poslední část, to byla horská dráha emocí. Přečeteno jedním dechem.

03.07.2018 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Li Jen, vraždy a k tomu sportovní prostředí. Nelze si přát více :-)

24.06.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvěle vyprávěno i s mírnými náznaky humoru, četlo se to jedna radost. K tomu moc dobře vymyšlený příběh. Přečteno jedním tahem za dva dny.

24.06.2018 5 z 5

Tři kontra gestapo Tři kontra gestapo Petr Kettner

Neuvěřitelný skvost. Hrdinství a vlastenectví se nedá než obdivovat. A je skoro strašidelné číst poslední řádky a uvědomit si, že v době psaní knihy si zločinci stále vesele žili a dál nás nenáviděli.

15.02.2018 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Autorův strach a závěrečná otázka (která vlastně stála na počátku toho všeho) "Pochopí mě/nás?" snad zůstane už jen teorií a k pochopení u každého čtenáře dojde. Skvělé počtení, i přes prvotní zmatení a zjištění, že vlastně nejde o klasickou knihu, nýbrž o závěrečnou práci. Vůbec nerozumím někdy tak nízkému hodnocení jen z důvodu, že se jedná o diplomku. To vypovídá spíše o čtenářích, nikoliv o autorovi či knize.
Jak v závěru doufá většina narátorů - važme si našich vojáků a veteránů.

09.01.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Cartera čtu pěkně od začátku a popořadě. A je na něm krásně vidět, jak autorsky roste a díla postupně šperkuje.
Trošku mě mrzí, že zbývá už jen jeden díl.

04.12.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Celý průběh knihy byl na 5 hvězd. Ale to zakončení si zaslouží ještě jednu pomyslnou hvězdu navíc.

24.11.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Hvězda dolů za část s mechanikem na lodi, pravděpodobně velice špatný překlad, kdy si překladatel předem knihu nepřečetl. Schválně si tuto pasáž najdu v originálním znění.

16.11.2017 4 z 5